Boisko wiejskie

Kto porwał mieszkańcom Zakrzewa, boisko wiejskie? Kilka lat temu przy ul. Sportowej w zakrzewie, było sobie boisko wiejskie. Służyło wszystkim mieszkańcom wsi do gry w piłkę nożną i inne zabawy towarzyskie. Gdy powstał prywatny przy parafialny klub Korona Zakrzewo, boisko zostało przez klub przejęte do wyłącznego użytku zaś ówczesny wójt gminy Dopiewo obiecał mieszkańcom iż funkcje boiska wiejskiego, dostępnego dla wszystkich mieszkańców wsi obejmie działka naprzeciwko, położona także na gruntach gminnych, przy ul. Sportowej. Rzeczywiście, powstało tam kolejne boisko wyposażone w bramki ale teren ogrodzono, na furtce zawisła tablica: "nieupoważnionym wstęp wzbroniony" i jak się zdaje mieszkańcy wsi nadal nie maja obiecanego od lat ogólnodostępnego boiska wiejskiego , albowiem to drugie także jest obecnie w użytkowaniu klubu Korona Zakrzewo. Pytanie; kto porwał mieszkańcom boisko wiejskie, tym, bardziej że nikt o zgodę mieszkańców nie pytał aby kolejne boisko przekazać kościelnym podmiotom sportowym? Niby drobiazg a tymczasem mieszkańcy wsi znów nie maja gdzie pograć w piłkę czy inne gry. Kiedy i gdzie w tej sytuacji mieszkańcy będą mogli skorzystać z obiecanego boiska?

Boisko

Zgadzam się, może warto w tej sprawie pisać do sołtysa, radnych i wójta?

odpowiedz z UG Dopiewo na zapytanie

uaktywnił się UG i przyszła odpowiedz na zapytanie o losy naszego boiska wiejskiego, oto ona:
Dzień dobry,
W odpowiedzi na Pana zapytanie z dnia 14.05.2021 r. informujemy, że boisko wiejskie zostało zamknięte tylko na czas remontu.
Po zamontowaniu reszty ogrodzenia (od strony pola) i nowych bram boisko zostanie otwarte i będzie służyć również mieszkańcom Zakrzewa.
Pozdrawiam
Justyna Bartkowiak
Referat Inwestycji i Gospodarki Komunalnej
Urząd Gminy Dopiewo - Leśna 1c, 62-070 Dopiewo
tel (61) 8906417 tel (61) 8148331 w. 417 , fax (61) 8148092
e-mail:

ciekawy i zastanawiający jest ten ostatni zwrot: "i będzie służyć również mieszkańcom Zakrzewa".
Słowo "również" sugeruje że to nie mieszkańcy mają być w pierwszej kolejności beneficjentami tego "remontu"? Czyli kto?

Radny Krzysztof Kołodziejczyk

Radny Krzysztof Kołodziejczyk na poniedzialkowej komisji wspólnej rady gminy ma wypytać co i jak nt temat. Jako jedyny radny z Zakrzewa zainteresował się tematem

Dlaczego Radny ?

Każdy obywatel ma prawo pójść na jakąkolwiek komisję i wyegzaminować z poglądów każdego urzędnika.
Każdy ma prawo wystąpić do Urzędu o udzielenie informacji publicznej. Każdy ma prawo zgłosić temat na zebraniu wiejskim. Każdy ma prawo założyć Stowarzyszenie grupujące ludzi o wspólnym celu.
Ale komu się chce ?

Radny ma reprezentować

Radny ma reprezentować mieszkańców wsi- dlatego radny. Gdyby nie to, wystarczy zrobić Althing na wzór Irlandzki, gdzie wszyscy zebrani wieśniacy, będziemy radzić większością głosów. Można i tak, ale to niepraktyczne w dzisiejszych czasach. Dlatego mamy przedstawicieli ludu tj radnych. Wracając do meritum,cos na niedoszły boisku wiejskim się dzieje bo ostatnio zrobiono nowe ogrodzenie, nowe siatki wykazujące piłki za bramkami. Pytanie kto jest inwestorem i zleceniodawcy i kiedy i komu to boisko ma służyć?

Ostatnie info od radnego

Ostatnie info od radnego Kołodziejczyk z Rady Gm Dopiewo: "
/../Nie było nic o obostrzeniach, tylko o trwającej budowie, która rzekomo uzasadnia zamknięcie drugiego z boisk. Tylko dziwne, że na pytania odpowiadał radny W. Dorna. Nie do końca zrozumiałem jego wypowiedź. Najpierw mówił, że obecną sytuację spowodowała budowa, potem że w DBO będzie zgłoszony ogólnodostępny plac zabaw w tym rejonie/../". Przy okazji dziwne jest to iż na pytanie o losy boiska wiejskiego urząd gminy nie odpowiedział zaś zapytania do innych radnych cofnęły się z info jak gdyby e-maile były nieaktualne/?/mimo że nadal zamieszczone na stronie www gminy, z rozszerzeniem: dopiewo.pl .

jest odpowiedź na

jest odpowiedź na interpelację ws. boiska wiejskiego.
https://bip.dopiewo.pl/?a=14559

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.