Przedterminowe wybory wójta gminy Dopiewo

W niedzielę 7 marca 2021 r. 11 kwietnia 2021 r. *) odbędą się przedterminowe wybory wójta gminy Dopiewo. Termin został ustalony na podstawie Rozporządzenia Prezesa RM, które zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw 2021 poz. 58. Daty związane z rejestracją komisji, komitetów i kandydatów są zawarte w kalendarzu wyborczym stanowiącym załącznik do wspomnianego rozporządzenia.

Powszechnie wiadomo, że potrzeba przeprowadzenia przedterminowych wyborów wynika z przedwczesnej śmierci Wójta Adriana Napierały, który odszedł z tego świata w dniu 9 grudnia 2020 r.

Z informacji zasłyszanych wiadomo też, że swoją kandydaturę na stanowisko wójta gminy Dopiewo zamierza zgłosić Paweł Przepióra - czyli dotychczasowy wieloletni współpracownik ś.p. Adriana Napierały, pełniący przez 6 lat funkcję zastępcy wójta.

Na chwilę obecną nic nie wiadomo, czy i kiedy w gminie do czasu rozstrzygnięcia wyborów zafunkcjonuje osoba pełniąca tymczasowo obowiązki wójta. Decyduje o tym organ rządowy czyli partia PiS. Już ponad miesiąc samorząd gminny nie może działać normalnie ze względu na brak osób upoważnionych do podejmowania decyzji.

*) Pierwsza zmiana terminu wg projektu rozporządzenia Premiera Morawieckiego z dnia 20 stycznia br.

A co jeśli zgłosi się tylko jeden kandydat?

A co jeśli zgłosi się tylko jeden kandydat?

Tak / Nie

Jeśli zaś zostanie zarejestrowany tylko jeden kandydat, wybory przeprowadza się, z tym że tego kandydata uważa się za wybranego, jeżeli w głosowaniu uzyskał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów. W przypadku gdy jedyny zgłoszony kandydat nie uzyskał więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, wyboru wójta dokonuje rada gminy bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady w głosowaniu tajnym.

źródło: link

Przy jednym kandydacie na wójta zamiast kratki z nazwiskiem, mamy opcję Tak / Nie.

Informacja KBW w Poznaniu

Komunikat Komisarza Wyborczego w Poznaniu I z dnia 12 stycznia 2021 r. - rejestracja komitetów, kandydaci do komisji, informacje o wyborach, liczba mieszkańców (link)

Przy tej okazji widać, że na koniec 2020 r. stuknęło nam 28 tys. jeśli idzie o liczbę mieszkańców w gminie stale zameldowanych. Jak wiadomo, to nie jest rzeczywista liczba zamieszkałych, ale i tak rośnie jak na drożdżach.

spoza obecnego układu

Mam nadzieję, że pojawią się kandydaci spoza układu, spoza urzędu gminy - ktoś kto przetrzepie to nieudolne towarzystwo.

Paweł Przepióra kandydatem na wójta gminy Dopiewo

– Przed nami przedterminowe wybory na wójta gminy Dopiewo – pisze w liście do mieszkańców Paweł Przepióra. – Nikt z nas nie przewidywał, że to będzie przerwana kadencja. Nikt z nas nie przypuszczał, że odejdzie od nas dotychczasowy Wójt Gminy i zarazem mój szef – Adrian Napierała. Odszedł przedwcześnie będąc młodym i pełnym pomysłów menadżerem. Adrian Napierała pozostawił gminę w bardzo dobrej kondycji, na co wskazują liczne rankingi samorządów w Polsce.

Paweł Przepióra ma 42 lata. Jest doktorem nauk ekonomicznych. Nie jest i nigdy nie był związany z żadną partią polityczną. Zanim został mianowany zastępcą wójta gminy Dopiewo był adiunktem na Politechnice Poznańskiej, pracował w firmie doradczej, a także prowadził własną firmę.

Wszelkie informacje dotyczące przedterminowych wyborów i działań KWW
Pawła Przepióry znajdują się na oficjalnej stronie komitetu pod adresem:
www.pawelprzepiora.pl

źródło: link

"Świetny" kandydat

Czytając informacje o kandydacie,uwagę zwraca bogate portfolio,mianowicie wynika z niego,że kariera naukowa się nie udała("był adiunktem..."),"pracował w firmie doradczej"(czas przeszły),"a także prowadził własną firmę(wynika z tego,że też nie wyszło) i dochodzimy do teraźniejszości,czyli funkcji zastępcy Wójta.Szczerze...to nie przekonuje mnie ta kandydatura, z czystego pragmatyzmu.Mając 42 lata i na koncie kilka "zarzuconych" pomysłów na własną karierę a w efekcie łapanie się urzędniczej posady zastępcy a teraz start w wyborach uzupełniających wygląda słabo.Wybory zapewne wygra,bo radni pomogą a "lud z chowu klatkowego",który nie ma własnego zdania tłumnie ruszy do urn...ku uciesze deweloperów.Będzie jeszcze ciaśniej,korki się wydłużą,las się wytnie albo jak w komedii Barei przeniesie się gdzie indziej(w filmie oczywiście chodziło o jezioro) ale będą pumptracki,uchwyty na rowery a może i hulajnogi elektryczne;)))Proszę nie zapomnieć również o ciągłym ruchu wywrotek,gruszek z betonem i dostaw do sklepów zestawami 40t.Siła miastotwórcza pełną gębą(taką gombrowiczowską) trwa i nie widać zmian na horyzoncie.

Siła miastotwórcza

O ile dobrze pamiętam to jak niniejsze forum pojawiło się ponad 10 lat temu, o sile miastotwórczej już mówiło się i pisało dużo. W tym sensie, że chłonność gruntów gminy, która ma ponad 100 km² powierzchni, to lekko licząc ponad 50 tys. mieszkańców. Oczywiste jest to, że przy skali dostępnych środków na inwestycje oraz sposobu dystrybucji podatków w ogóle, gmina nie udźwignie tego w tym sensie, że dla 30, 40 czy 50 tys. mieszkańców uda się zapewnić gminę wiejską, sielską i spokojną. To po prostu mrzonka. Każdy kandydat lub kandydatka, która obieca np. mniejsze korki, spowolnienie zabudowy lub nowy las, to będzie oczywiście pic na wodę i fotomontaż. Co nie zmienia faktu, że ludzie lubią wierzyć w cuda i chętnie dają się omamić czymś, co jest absolutnie nierealne. A czym ktoś jest mocniej odklejony od rzeczywistości, tym bardziej jest w sam w stanie uwierzyć w to co mówi, niezależnie od stopnia wspomnianego odklejenia.

"lud z chowu klatkowego",który nie ma własnego zdania

Widzę, że masz bardzo niską ocenę swoich sąsiadów i w ogóle mieszkańców gminy. Z takim podejściem nie ma szans na budowanie czegokolwiek. Znam kilka osób, które myślą podobnie i widzę, że od wielu lat tkwią nieruchomo w swoich zamkniętych bańkach. Może im tam dobrze, ale kto nie idzie naprzód ten się cofa.

ad vocem

Po pierwsze nie jesteśmy na "ty",po drugie,to najbliższych sąsiadów mam na 6-tke, a po trzecie Panie Szanowny,to nikt nie 'odkleił się od rzeczywistości",tylko dba o własne otoczenie,dlatego nie zgadzam się na bezmyślną,niekontrolowaną,wręcz dziką zabudowę bez rozwoju niezbędnej infrastruktury(pytał mnie Pan wcześniej o sedno).Kupiłem grunt na terenie naszej gminy pod zabudowę jednorodzinną,wybudowałem dom(bez kredytów,tylko za własne,ciężko zarobione pieniądze) i dlatego przeraża mnie kontynuacja dotychczasowej polityki UG Dopiewo,bo jeśli nie będzie ideii zrównoważonego rozwoju,dróg alternatywnych etc.,to ulica Poznańska w Dąbrówce będzie niczym Aleje Jerozolimskie w Stolicy.P.S.Słyszałem,że listy poparcia dla Pana Zastępcy Wójta już poszły w teren...i to z hasłem "kontynuacja dzieła poprzednika".Dlatego jestem przeciw tej kandydaturze.Na tym właśnie polega DEMOKRACJA.

Spokojnie

Panie szanowny, spokojnie. To że można być przeciwko czemuś to ja rozumiem doskonale, ale chętnie przeczytam za czym pan jesteś. Jak widzisz te drogi alternatywne, gdzie, na czyim gruncie, za jakie środki itd. Puste hasła to jedno, a rzeczywistość to drugie. Właśnie to miałem na myśli pisząc "odklejenie od rzeczywistości". Więc trochę konkretów by się przydało...

PS. Z tym na "ty" to taka stara odwieczna konwencja, że jak nie znamy się osobiście z nazwiska to się po prostu w sieci pisze na ty. Ale jeśli to taki problem, to możemy sobie być na pan.

Pana otoczeniem jest dom pod

Pana otoczeniem jest dom pod lasem bez kredytu z dala od wszystkich to niech Pan sobie o to otoczenie dba.
Musi Pan sobie uświadomić że wszyscy nie muszą myśleć ani obierać drogi którą Pan uważa za najlepszą.
Nie wszystkich stać na wbudowanie domu w głuszy nawet z kredytem.
Bardzo chciałbym mieszkać w takim domu ale na razie mi z nim nie po drodze. Po pierwsze mnie nie stać, po drugie logistycznie z małymi dziećmi musiałbym więcej ujeżdżać samochodem niż spędzać czasu w domu.
Niestety życie to pasmo kompromisów.
Być może jak mi się dzieci z domu wyprowadzą (za kilkanaście lat) i zdrowie i fundusze pozwolą sprawimy sobie domek pod lasem z dala od innych...
A jak się Panu gmina nie podoba to albo zabrać się do roboty, wystartować w wyborach i gminę zmieniać, albo zmienić gminę...

Dobre rady(???)

Bardzo Panu Szanownemu dziękuję za "dobre rady" ale są dla mnie kompletnie nieprzydatne a to z prostego powodu(spodziewam się, że Pan to zrozumie),ponieważ na brak obowiązków i dobrze płatnej pracy nie mogę narzekać(dlatego nie mogę zabrać się za coś, co już robię od lat).Start w wyborach również odpada, ponieważ ewentualna wygrana wiązałaby się dla mojej rodziny z obniżeniem standardu życia(rezygnacja z obecnie wykonywanej pracy na rzecz uposażenia wójta - oczywiście oficjalnego z oświadczenia majątkowego). Ponadto rada aby zmienić gminę, również wydaje się nietrafiona, bo budżet by "trochę" stracił na wyprowadzce podatnika, który deklaruje wraz z małżonką zamieszkanie na terenie Gminy Dopiewo. Moje komentarze wynikają wyłącznie z obserwacji oraz sporego doświadczenia przy realizacji różnego rodzaju inwestycji(zarówno zawodowo jak i prywatnie),również we współpracy z samorządami w całym kraju. Dlatego widząc patologię(niekontrolowany rozwój zabudowy bez infrastruktury towarzyszącej tym właśnie jest) dzielę się swoimi spostrzeżeniami i oczekiwaniami wobec włodarzy gminy w której mieszkam. Na chwilę obecną żaden z dwóch zgłoszonych kandydatów mnie nie przekonuje. Chciałbym jeszcze dodać, że rozwijający się w Dąbrówce i Dopiewcu "mordor" bezpośrednio mnie nie dotyczy ale przy obecnej polityce UG Dopiewo za kilka lat(jeśli nie nastąpi zdecydowana zmiana kierunku działania - np. przez stosowanie wspomnianych już przeze mnie we wcześniejszych komentarzach umów partycypacyjnych)problem z korkami, brakiem odpowiedniego ciśnienia wody, nadmiernym hałasem etc. będzie dotykał coraz większej części mieszkańców a chyba nie na tym(?) ,nam, mieszkańcom zależy.
Życzę Panu spełnienia marzeń o domu pod lasem ale marzeniom warto czasami pomóc i zainwestować na początek w rozwój zawodowy, podniesienie kwalifikacji i zmianę pracy na lepiej płatną. Polecam, to naprawdę działa.

Uposażenie wójta

Podzielam pogląd przedmówcy odnośnie żenującej pensji wójta. Za te pieniądze nie przyjdzie żaden rycerz na białym koniu który z lewej kieszeni wyciągnie cudowne recepty na wszystko. A mam wrażenie że niektórzy tego oczekują. Warto zejść na ziemię

Wszystko fajno tylko opowiada

Wszystko fajno tylko opowiada Pan oczywiste oczywistości.
Większość ludzi w gminie ma tego świadomość i nie trzeba im tego powtarzać.
Może zamiast pisać o tym tutaj zajmie się Pan pisaniem pism do włodarzy gminy. Skoro z takim powodzeniem współpracuje Pan z samorządami na płaszczyźnie zawodowej i prywatnie oraz ma Pan spore w tym doświadczenie może mógłby Pan pomóc swojej własnej gminie :)

Pełniący obowiązki wójta

Trudno zrozumieć skąd wynika tak ślamazarne tempo znalezienia i wyznaczenia osoby pełniącej obowiązki wójta, no ale ostatecznie został wyznaczony.

Zbyszko Górny został wyznaczony 19 stycznia 2021 r. przez Premiera do pełnienia funkcji Wójta Gminy Dopiewo - od 20 stycznia 2021 r. do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego przez mieszkańców Wójta. Z wnioskiem o Jego wyznaczenie wystąpił 14 stycznia Wojewoda Wielkopolski za pośrednictwem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

źródło 1: link
źródło 2: link

Tadeusz Czajka

Poniżej komentarz wójta gminy Tarnowo Podgórne, Tadeusza Czajki w temacie mianowania p.o. wójta gminy Dopiewo z partyjnego klucza PiS.

Obowiązkiem każdego, polskiego rządu jest wspieranie samorządu. Gdyby ta zasada/obowiązek zostały zachowane, to wojewoda/premier powinni wybrać na pełniącego obowiązki wójta gminy osobę najbardziej predysponowaną. Dzisiaj, w Gminie Dopiewo najlepiej przygotowany do tej roli jest Paweł Przepióra, który przez ostatnie 5 lat pracował na stanowisku zastępcy wójta w tej Gminie.

Pan Zbyszko Górny jest osobą wykształconą, doświadczył działalności samorządowej w Poznaniu, ale sadzę, że nie potrafi wymienić miejscowości, które wchodzą w obszar Gminy Dopiewo. A przecież pełniąc tą rolę nie wystarczy znać miejscowości, ale przede wszystkim mieszkańców i ich potrzeby. Bez tej wiedzy nie można należycie wypełniać roli Gspodarza Gminy.

Ta decyzja jest dla mnie tym bardziej niezrozumiała, że obecny zastępca wójta, jest osobą nie związaną z żadną partią. Ale co najważniejsze, to to że Paweł Przepióra jest gwarancją nie tylko kontynuacji rozpoczętych już projektów, ale też posiada umiejętności rozwiązywania bieżących problemów.

Ta decyzja pokazuje, że idea partyjniactwa jest dla PIS wazniejsza, niż idea samorządności.

Wierzę, że w wyborach mieszkancy Gminy Dopiewo pokażą co o tym myślą. A na ten trudny czas życzę wytrwałości.

źródło: link

Pierwsza zmiana terminu przedterminowych wyborów

Wg projektu rozporządzenia Premiera RP (link), pierwotnie planowany termin 7 marca ma zostać zmieniony na 11 kwietnia. Przyczyna: oczywiście pandemia. Co prawda przy lipcowych wyborach prezydenta Dudy nie było z tym kłopotu (wg premiera wirus był już w odwrocie), jednak teraz w Dopiewie najwyraźniej kłopot jest. CDN.

I nie ostatnia zapewne

Nie chcę krakać. Ale takich zmian nie robi się bez poważnej przyczyny. Dla "dobrej zmiany" pandemia nie jest żadną przeszkodą. Powodem może być zwiększenie czasu na kampanię wyborczą/zapoznawczą z nowym "dobro zmianowym" kandydatem. Nasz były wice-Przepióra wcale jeszcze " nie jest w ogródku i nie wita się z gąską".
Profesjonalna kampania, wsparta wspaniałymi obietnicami rządu (typu: "gmina Dopiewo zasługuje na trzy pływalnie i darmowe wczasy dla seniorów na Zanzibarze") może Pana Przepiórę i innych miejscowych zmieść z areny. I nie zdążą nawet się porządnie zdziwić. A może jeszcze do kompletu kilka dobrze brzmiących donosików do władz, jakaś niedomolestowana dama z pretensjami. Nie chcę dalej podpowiadać, bo jeszcze się coś spełni, ale polityka z moralnością i grą fair play nie ma absolutnie nic wspólnego. To bardzo brudna i brutalna zabawa.

Komitety Wyborcze Wyborców z dn. 26.01.2021

KOMUNIKAT KOMISARZA WYBORCZEGO W POZNANIU I z dnia 26 stycznia 2021 r.o komitetach wyborczych utworzonych w wyborach przedterminowych Wójta Gminy Dopiewo zarządzonych na dzień 7 marca 2021 r.

Komisarz Wyborczy w Poznaniu I, na podstawie art. 99 i art. 406 § 2 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2020 r. poz. 1319), informuje, że w wyborach przedterminowych Wójta Gminy Dopiewo zarządzonych na dzień 7 marca 2021 r., przyjął zawiadomienia:

1) wyborców:
o utworzeniu komitetu wyborczego
- KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA BĄCZYKA;
- skrót nazwy: KWW PAWŁA BĄCZYKA;
- pełnomocnikiem wyborczym Komitetu jest: Damian Kupka;
- pełnomocnikiem finansowym Komitetu jest: Leszek Andrzej Sroczyński;
- siedziba Komitetu: ul. Szarotkowa 189, 60-185 Skórzewo;
- obszar działania Komitetu: Gmina Dopiewo;

o utworzeniu komitetu wyborczego
- KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA PRZEPIÓRY;
- skrót nazwy: KWW PAWŁA PRZEPIÓRY;
- pełnomocnikiem wyborczym Komitetu jest: Jakub Jezierski;
- pełnomocnikiem finansowym Komitetu jest: Magdalena Anna Ruks-Wojtkowiak;
- siedziba Komitetu: Dopiewiec, ul. Cicha 14, 62-070 Dopiewo;
- obszar działania Komitetu: Gmina Dopiewo.

Komisarz Wyborczy w Poznaniu I /-/ Krzysztof Józefowicz

źródło: link

Paweł Bączyk Kukiz'15

O ile na temat Pawła Przepióry wiadomo ogólnie dość dużo, to na temat drugiego kandydata nie wiem nic. Poszukałem więc na szybko i znalazłem trzy odnośniki: pawelbaczyk.pl, fb.com/pawelbaczyk.poznan oraz fb.com/damian.kupka.5. Co z tego wynika:

  • Paweł Bączyk kandydował z ramienia partii politycznej KUKIZ'15 w 2018 r. do Rady Miasta Poznania, bez powodzenia (zdobył poparcie na poziome 2%)
  • Paweł Bączyk w kampanii w 2018 r. obiecywał mieszkańcom Poznania m.in. likwidację Straży Miejskiej. Niestety w sieci są tylko ogólne hasła.
  • Paweł Bączyk pod koniec lutego miał spotkanie w gminie Dopiewo w ramach tzw. mobilnego przystanku poselskiego pani Jadwigi Emilewicz (to ta pani poseł od licencji narciarskich, z Porozumienia Jarosława Gowina).
  • Damian Kupka (pełnomocnik wyborczy KWW) także startował z ramienia KUKIZ'15 w 2018 r. ale nie do rady miasta lecz do Sejmiku, bez powodzenia (zdobył 1% poparcia w okręgu).
  • Z wypowiedzi publicznych wynika że Damian Kupka aktywnie działa na rzecz partii Korwin, Konfederacja czy jakieś podobne.

Także na pierwszy rzut oka widać, że pan Bączyk to kandydat mocno partyjny, umocowany zdecydowanie po prawej stronie sceny politycznej. Na temat kwestii najbardziej istotnych - czyli gminnych - nic nie wiadomo.

Archiwum

...i znalazłem trzy odnośniki: pawelbaczyk.pl, fb.com/pawelbaczyk.poznan oraz fb.com/damian.kupka.5

Krótko po tym komentarzu na wspomnianych wcześniej adresach zrobiono czyszczenie. W jakim celu tego nie wiem, w każdym razie systemy archiwizujące pomagają sprawdzić co zniknęło. Np. link1, link2, link3 czy link4.

Trzy baseny?

Wczoraj ten kandydat od Kukiza zbierał podpisy w Dąbrówce i moja mama twierdzi, że jej naobiecywał budowę trzech basenów w gminie. Niezły gagatek :)))

fejk?

Też mogę powiedzieć sobie cokolwiek na temat Przepióry, Budki, Trzaskowskiego, Dudy, Kosiniaka-Kamysza itd. Nie uwierzę w to, dopóki nie usłyszę, lub nie zobaczę napisanego w wywiadzie.

Baseny i inne frukta

Ja chyba zacznę sobie zastrzegać prawa autorskie do pomysłów wyborczych ("trzy baseny"). Ale upoważniam wszystkich kandydatów do oferowania wycieczek na Zanzibar dla emerytów (może też się załapię jako pomysłodawca). Proponuję ściągnięcie do lasów zakrzewskich stada żubrów. Dla równowagi proponuję ściągnięcie i osiedlenie w wymienionych lasach małej watahy wilków (skończą się problemy z defekującymi kejtrami). Co by tu jeszcze ? Tramwaj do Dopiewa, metro, mały Ratusz. Ogłaszam konkurs na najbardziej absurdalną "kiełbachę wyborczą"

Raczej fejk

Nikt przy zdrowych zmysłach znając realia tej gminy raczej nie ośmieszałby się obiecywać budowę basenu mając na uwadze, że kadencja kończy się w 2023 r. A do tego trzech? Bez żartów.

Choć w sumie znam jednego, co by mógł z czymś takim wyskoczyć. Też partyjny, ale nie Kukiz tylko PiS, czyli poseł Wróblewski. To ten od zakazu aborcji i machania dyktami w kampanii Dudy.

kura(chów klatkowy) + przepióra = ???

Właśnie,co może oznaczać kontynuacja już wcześniej napisałem.Tylko oddziaływanie tego forum jest znikome,stąd spora część uprawnionych do głosowania oprze się na ulotce wrzuconej do skrzynki i na kilku wyreżyserowanych zebraniach wiejskich...a problem niekontrolowanej,patologicznej rozbudowy na terenie Gminy Dopiewo będzie tylko narastał.Ktoś tu wspomniał,dlaczego nie wystosuję pisma bądź pism do Gminy z receptą na poprawę sytuacji(kolejna bezużyteczna rada od osoby bez pomysłu na samego siebie - to jest właśnie oczywista oczywistość i czas najwyższy coś z tym zrobić),otóż odpowiadam krótko:Nie otrzymuję wynagrodzenia z UG Dopiewo z tytułu pełnienia funkcji wójta,zastępcy czy urzędnika,natomiast m.in. z moich podatków wspomniany Urząd Gminy funkcjonuje i właśnie dlatego oczekuję od Urzędu Gminy prowadzenia polityki zrównoważonego rozwoju dla dobra ogółu a nie jednostki.

Tak więc po raz kolejny

Tak więc po raz kolejny proszę Pana o egzekwowanie swoich praw od urzędu gminy, radnych, wójta itp. My Panu nic w Pana narzekaniu nie pomożemy.
Proszę także o nie obrażanie ludzi.
Są ludzie którzy mieszkają w bloku i są szczęśliwi. Szczęście to nie pieniądze (co z resztą widać po Pana wpisach).
Ja mieszkam w domku szeregowym w Skórzewie i jestem bardzo zadowolony :)

Po raz kolejny...

...proponuję popracować nad sobą,Panie błądzący nie powiem w czym i gdzie,ale wzorem czołowego leminga i klakiera dopiewskiej kamaryli wkleję coś Panu szanownemu:

endriu - 05/11/2018 - 07:53

Żółtymi i wypalonymi to jedno
Żółtymi i wypalonymi to jedno ale zapach też daje się we znaki. Może właścicielom czworonogów nie przeszkadza wieczny swąd mokrego psa i jego szczyn ale ja po powrocie z pracy do domu wolałbym przy swoim płocie tego nie czuć...
Chyba trzeba będzie w końcu zainwestować w jakiś odstraszacz...

Także warto się zastanowić czy jest się zadowolonym,czy jest się zwyczajnie de...em.

Nie za bardzo wiem co ma

Nie za bardzo wiem co ma piernik do wiatraka.
Problem lokalny dotyczący ludzi mieszkających obok mnie i posiadających czworonogi więc tutaj do nich piszę. Mogę powiedzieć że apele poskutkowały. Widzę przez okno że jednak ludzie swoich podopiecznych pospieszają w drodze na miejsce gdzie mają swoje potrzeby fizjologiczne załatwić.
I tak nadal jestem zadowolony bo to jest szczegół. Z ludźmi można się dogadać tylko trzeba chcieć.
Panu polecam nie szukać już dziury w całym albo jak już szukać to znaleźć i załatać.
Życzę miłego dnia :)

Panie poziom mniej niż zero

Panu już podziękujemy na tym forum, zupełnie nie ten "poziom wypowiedzi", proponuję stare i sprawdzone: nie karmić trolla!

Wybory

W obecnych czasach niezmiernie istotne dla wielu wyborców są poglądy polityczne kandydata .Dlatego osobiście nigdy nie zagłosuję na osobę ,która nie ma odwagi określić się politycznie ,choćby mi nawet "złote góry "obiecywała .
Poza tym niezwykle ważnym jest podejście kandydata do spraw ochrony przyrody oraz walka ze smogiem .Niestety palenie mokrym drewnem jest w naszej gminie zupełnie bezkarne, nawet w dni, kiedy normy są znacznie przekroczone ,kłęby ciemnego ,duszącego dymu wydobywają się z okolicznych kominów. Zastanawiam się czasem czy wynika to ze skąpstwa czy też z bezmyślności .Zaznaczam ,że wszystkie domy ,o których piszę dysponują ogrzewaniem gazowym ,a przed każdym z nich stoją zazwyczaj dwa luksusowe samochody.

Byle nie z obecnego obozu władzy

Mam nadzieję, że wybór padnie na P.Przepiórę a nie na pisowskiego poplecznika.

zaślepienie

A jeśli ten pisowski aparatczyk byłby konkretnym kandydatem, to nie warto byłoby się z nim zapoznać?

Paweł & Paweł

Obaj panowie są już oficjalnie zgłoszeni w gminnej komisji wyborczej. Kandydat Przepióra zostawił teczkę z ponad 3000 podpisów a kandydat Bączyk nieco ponad 1800 podpisów poparcia. Termin na zgłaszanie kandydatów mija w piątek i tego dnia gminna komisja oczekuje na zgłoszenia do północy. Aby zgłosić kandydata z powodzeniem, należy uzyskać przynajmniej 1500 podpisów poparcia pełnoletnich mieszkańców gminy Dopiewo.

Przy założeniu, że będzie jedynie dwóch kandydatów, to wtedy na pewno nie odbędzie się ewentualna druga tura.

Bazując na oficjalnej stronie KBW (dostęp na chwilę obecną), oficjalne strony internetowe komitetów wspomnianych dwóch kandydatów są takie:

Jak widać kandydat Bączyk niezbyt chętnie informuje na swojej stronie z czym startuje w wyborach. Na razie pozostaje informacja o kandydowaniu do rady miasta z ramienia Kukiz'15.

Strona Pana Bączyka to jakiś żart?

Staram się nie negować " z góry" żadnego kandydata nawet bez względu na ewentualną przynależność partyjną przynajmniej w wyborach lokalnych, gdzie najbardziej liczy się sam człowiek, jego umiejętności, doświadczenie, itd.ale jeżeli Pan Bączyk poważnie myśli o kandydaturze to jego oficjalna strona wyborcza to wręcz afront dla mieszkańców gminy, szczególnie dla tych którzy chcieli by mu dać szansę przynajmniej się zaprezentować, skoro kontrkandydata już znamy. Jak się nad tym zastanowić to "olanie" przedstawienia podstawowych informacji o sobie swoim potencjalnym wyborcom już na wstępie dosyć konkretnie opisuje kandydata... i jego podejście do wyborców właśnie.

Może i żart

Jeśli z jednej strony kandydat pisze o sobie tak:

Od ponad 20 lat jestem praktykiem zarządzania - przedsiębiorcą. Zajmuję się nowatorskimi rozwiązaniami [...] Zbudujemy wspólnie pierwszy w Polsce program społeczny, który konsekwentnie będziemy w najbliższych latach realizować.

...a z drugiej stawia na pusty przekaz (zero o gminie), z ewentualną zapchajdziurą w postaci pączków i walentynek, to chyba to musi być jakaś forma kabaretu.

Mając na uwadze, że termin wyborów kwietniowy jest wątpliwy, to okazji do "promocji" będzie jeszcze sporo. Dzisiaj przecież podkoziołek 😆

Okazji jeszcze będzie sporo,

Okazji jeszcze będzie sporo, ale po "odpaleniu" oficjalnych stron wyborczych kandydatów brak jakiejkolwiek reakcji ze strony komitetu kandydata przez tak długi czas, kiedy sklecenie takiej stronki na szybko z szablonu zajmuje gimnazjaliście max 30 min świadczy raczej o braku i organizacji i profesjonalizmu. To nie jest blog o pieczeniu ciastek tylko oficjalna strona wyborcza. Jakoś druga strona nie miała z tym problemu.

Tekst powyżej to klasyczna nowomowa marketingowa bez żadnych konkretów, można go wklejać jak popadnie na każdą stronkę związaną z PR.
Jeżeli kandydat ( jak pisze na stronie firmowej ) prowadzi szkolenia HR/PR to raczej powinien takie rzeczy jak wizerunkowa www ogarniać " z marszu".
Czas pokaże jak to będzie wyglądać, ale na początek mamy już niezłą wpadkę.

Prowizorka

sklecenie takiej stronki na szybko z szablonu zajmuje gimnazjaliście max 30 min świadczy raczej o braku i organizacji i profesjonalizmu. To nie jest blog o pieczeniu ciastek tylko oficjalna strona wyborcza

Wg mnie to nie jest kwestia "sklecenia stronki" bo to rzeczywiście tak jak mówisz, zadanie dość trywialne. Chodzi raczej o zawartość aby jakikolwiek szablon nią wypełnić. Jak widać napisanie czegoś sensownego to nie tak proste, przynajmniej dla niektórych. Przypomina mi to wcześniejsze kampanie w gminie, gdzie komitety takie jak "jesteśmy na tak" w ogóle nie potrafiły ogarnąć tematu strony www, a ulotki przeznaczone dla mieszkańców np. Skórzewa roznosili w Dopiewie (wtedy był podział na okręgi w ramach mandatów do RG). Zresztą efekty takiej prowizorki widać do dziś po niektórych bez-radnych.

Co ma Rzeszów do Dopiewa?

Z informacji medialnych wynika, że PiS z Solidarną Polską zrobią sobie niezły poligon wyborczy w Rzeszowie (link). Jak to się ma do Dopiewa? Pewnie tak, że termin w Rzeszowie będzie starannie wybrany "pod potrzeby" co może spowodować także adekwatną zmianę terminów wyborów w innych miejscach w kraju, gdzie mają się odbyć wybory przedterminowe.

Wybory w Rzeszowie mają się odbyć 9 maja - ale już są spekulacje, że to termin wątpliwy. W końcu trwa przecież epidemia, która chwilowo "była w odwrocie" jak miał wygrać strażnik żyrandola Mr. Duda 🙃

Zmęczenie materiału

Te ciągłe dywagacje w stylu co gorsze "dżuma czy cholera" zaczynają już nużyć. Bohaterowie najwyraźniej są już mocno zmęczeni (jak również nażarci) i mało co im się chce. W porównaniu z poprzednimi kampaniami wyborczymi to obecnej praktycznie nie ma. Po forum wiatr hula. Może to i dobrze. Odnoszę wrażenie że społeczeństwu wymęczonemu "ciekawymi czasami" w wykonaniu różnych " dobrych i mniej dobrych" zmian zaczęło to już z lekka "wisieć" kto, kiedy i jaką funkcję obejmie. Oczekuje się raczej bardziej sprawnych rządów a mniej ciekawych. No może się ktoś wysili i wskaże z pięć różnic pomiędzy naszymi kandydatami. Ja tam nie widzę różnicy. Jeden i drugi jest "niewidzialny i przezroczysty", a charyzmy i energii można więcej znaleźć w zdechłym kocie.

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.