Odczucia po wyborach

10 milionów Polaków zagłosowało za tanią musztardą, miską ryżu ,oczkiem wodnym oraz za opluwaniem wszystkich którzy mają inne poglądy niż partia przewodnia.
Czyli za populizmem.

10 mln za...

10 milionów Polaków zagłosowało za tanią musztardą

Nie zapominajmy także o dyktach Morawieckiego, które w naszym fyrtlu rozdawiał główny populista PiS w regionie poseł Wróblewski.

Link do nagrania z profilu pana wójta Czajki:
https://www.facebook.com/tadeusz.czajka.35/videos/...

demokracja (je)

widać gołym okiem, nawet tu - a nie myślałem że tak będzie, że jest demokracja ale zasadniczo to każdy ma swoją demokrację, czy to w tej czy w innej opcji do tego czy innego prezydenta i rządu itd,
jak ci nie pasuje rzad i prezydent pisu - twój problem - ale uszanuj go bo został demokratycznie wybrany,
wielu czytelnikom tego posta (o ile zostanie dodany bo to gmina platformiana jest) - też nie pasował poprzedni prezydent Pan Komorowski i rząd po - ale wydaje mnie się że wylewania i jazdy po nich było zdecydowanie mniej - czyli szacunek był większy pomimo UJAWNIONYCH afer
taki kraj taka demokracja

Coś do gryla trzeba kupić.

Coś do gryla trzeba kupić. Tania musztarda jest jak znalazł...
Ciekawe czasy nas czekają... :(

re swojak

Ujawnionych afer....., nie kpij. A co do obecnych panujących to oni są jedną wielką aferą, na szacunek trzeba sobie zapracować, dorwali się tylko żeby drenować koryto, bo w życiu nic innego nie umieją.

re Maro

no ...tak jak piszesz... w życiu taki Pan N na Ukraine pojechał i bo chciał pokazać że umie więcej....no cóż nie wyszło

Czy kiedykolwiek takie wybory

Jeszcze jedno swojak:
PiS po raz pierwszy na taką skalę wyko-
rzystał instytucje państwowe jako narzędzia wyborcze. Wozy
strażackie od ministerstwa dla małych gmin z największą fre-
kwencją, esemesowy alert Rządowego Centrum Bezpieczeń-
stwa zachęcający seniorów do głosowania w dniu wyborów,
telewizja publiczna ostentacyjnie wspierająca jednego kandy-
data, rząd, który przestał się zbierać, by premier i ministrowie
mogli jeździć po kraju i agitować za Dudą.
I CO BYŁY TAKIE WYBORY KIEDYŚ?MOŻE BIAŁORUŚ???STRACH CO BĘDZIE ZA3LATA!!!

I tak ma być

Duda musiał i powinien był wygrać. A to z prostego powodu. Nie może być tłumaczenia typu "myśmy wicie rozumicie chcieli dobrze, ale ten Trzaskowski nam przeszkadzał". Ta ekipa wlazła do szamba razem i razem musi się "utopić". W czy utopić?. Śledźmy wskaźniki finansowe i ceny. Jak na razie oficjalnie NBP dodrukował 300 mld. A Unii "wyrosły kły" (jak zapowiadano) i przetrzepie Polsce portfel bardzo skutecznie. Kto najbardziej oberwie?
Oberwie cała sfera budżetowa, renciści, emeryci i przede wszystkim (co mnie najbardziej bawi) całe to leserskie menelstwo żyjące z zasiłków. No ale skoro " Pan Bóg dał dzieci, to i da na dzieci".

dab nie rozśmieszaj mnie

Dab - co wpis to jazda na pis, obojętnie w jakim temacie - "daj se już siana" chłopie.
Nie chcę tutaj się stawiać w roli adwersarza pisu, ale:
- wozy strażackie za frekwencję - nie za głosowanie na Dudusia - co ci tutaj nie pasi - frekwencja?
- alert RCB - też bardzo dobrze, - j.w. - znowu coś ci nie pasi? Jakby Trzask wygrał to już by było ok, że taka frekwencja, że ma taką legitymację itd., nie?
- TVPIS faktycznie jechał po bandzie na maxa ALE miał świetną przeciwwagę w TVN, oni też jechali z koksem jak ta lala bez czajenia.
- PO niby nie agitowało wcześniej za "bulem" Komorem? Było tak samo, ale to PO to cię nie kłuło w oczy.

Wybory się odbyły, trzeba je uszanować - na tym ta cała demokracja polega w końcu.

Maro - jeżeli chodzi o afery i drenowanie koryta to akurat panowie z PO są nie do pobicia jak na razie w tym temacie i jeszcze długo będą, chociaż koledzy z PISu teraz nadrabiają przy korycie jak się patrzy - ale jeszcze im daleko.

Marzy mi się trzecia licząca się siła, ale nie z TVNu i nie tak bardzo na prawo jak Bosak z ekipą - ale pewnie nie doczekam...

Spokojności wszystkim, wybory już za nami, trzeba pomagać sobie nawzajem tutaj w naszym "fyrtlu" - bez patrzenia na tą jazdę z podziałami.

Udanego weekendu wszystkim :)

re zibi

poprzednia ekipa nie do pobicia w aferach, to gdzie aresztowania, oskarżenia itd, w końcu mają całą prokuraturę, jakoś nic nie widać, no nic i tak ten wspanialomyslny rząd upadnie, tylko raczej nie będzie już co zbierać...

dokładnie

maro masz 100% racji
Podam przykład:
Stanisław Gawłowski ------aresztowany w blasku fleszy ( tak jak Ziobro potrafi:) i co czas mija i nic.........
To jest banda populistów , i kłamców i tyle

dab

A jeszcze podam taki przykład : przywołany pan N.abstrachując czy winny czy nie ,rzecz dotyczy 1mln , Pan Sasin -przemielił 70 milionów naszych (mieszkańców gminy Dopiewo również) pieniędzy i co.....Nowak siedzi ,a Pan Sasin pławi się w rządowych (czyli znowu naszych) ogromnych pieniądzach i co i co mu zrobią , oczywiście nic.....taka jest tzw.dobra zmiana

Święto demokracji

Jako Polak, dumny ze swojej narodowości, nie mający kompleksów, jestem pełen uznania dla SUWERENA, który wybrał 12 lipca br. stabilizację, kierując się rozsądkiem a nie wątpliwą i bardzo trudną kohabitację, tym bardziej w czasach globalnej pandemii. Nie odniosę się do większości komentarzy, bo już wcześniej na tym forum uzasadniłem dlaczego nie warto, szkoda czasu i słów. Jednak pozwolę sobie na małą dygresję. . . tzn. budująca dla tego biednego mentalnie, kulturowo i historycznie forum, jest grupa(bardzo nieliczna, jak Zibi i Swojak) racjonalnie podchodząca do życia i rzeczywistości Nas otaczającej. Dobrej soboty i niedzieli życzę!!!

Jaki rozsądek. Lud kieruje

Jaki rozsądek. Lud kieruje się wątpliwej jakości ochłapami. Obiecanki wygrały i to obiecanki nie spełnione jeszcze przy poprzednich kadencjach.
Tu nie ważna jest teraz polityka tylko efekty działań. Nie ma co patrzeć na to co było tylko trzeba przeć do przodu a jak na razie ja nie widzę tu stabilizacji tylko równię pochyłą w dół...

Taka stabilizacja

Tak będzie stabilizacja tak jak napisałeś kolejne zamówienia pójdą do kolegów narciarzy i handlarzy bronią ,kolejne miliony przekręcone TAK BĘDZIE STABILIZACJA!

re poziom 1

Aż żal komentować Panie poziom 1 czy 0, za to Wy jesteście mentalnie w PRL, z kulturą jak z muzyką Zenka a historię macie tylko zgodną z linią partii. Żenada

Wybory

Nigdy życiu nie sądziłem że nasz naród jest aż tak głupi..i wybierze pis ....

odczucia po wyborach

Odnoszę wrażenie, że te Forum udostępniane jest poza kolejnością i bez cenzury tylko jadowitym platformersom z P.O.-K.O i ,, wielobarwnym" Tych akurat w Gminie Dopiewo nie brakuje. Pozdrawiam i życzę smacznej ,,Trzaskowianki"

typowy

typowy przedstawiciel Pisu, wszędzie widzisz spisek, co? gonisz LGPT+(lesbijki, geje, pedały, Tusk:))? A może ktoś z rodziny załatwił ci posadkę pisowską, mierny ale wierny, co? idź się pomodlić do swojego Boga Jarka zbaw polskę... Nie pozdrawiam.

albo

nie pozdrawiam Cie środkowym palcem, tak jak twoja posłanka pozdrawiała ludzi:)

Dab - odpuść sobie

Po co się tak pultasz do wszystkich, te twoje wypowiedzi są już na poziomie tych Panów z Konfederacji co się nachlali nad jeziorem, "spokojności" trochę życzę.
Naprawdę robi ci taką różnicę kto się w Warszafce napiernicza o te stołki i będziesz tutaj sąsiadów obrażał z tego powodu?
Największą bekę z takich fanatyków mają oni sami jak wieczorem się spotykają gdzieś przy flaszce i ośmiorniczkach i leją z takich ludzi co się dali wkręcić w tą wojenkę na pokaz.
Podobnie wygląda sprawa z lgbt, sam znam parę osób które żyją sobie normalnie i wcale się nie utożsamiają z tym pseudo ruchem. Nikt ich tutaj nie bije ani nie zamyka mają normalna pracę, partnerów, znajomych, żadna krzywda im się nie dzieje.
Myślisz że naprawdę o ucisk i represje wobec ludzi innych orientacji tutaj chodzi? Tak jak w stanach z BLM?

Zerknij na wschód, tam ludzie mają teraz prawdziwy problem z wyborami, represjami i demokracją a potem rozejrzyj się jeszcze raz jak to wygląda u nas.

zibi-odp.

odpowiadając:
1.Odpowiedziałem tak gdyż zobacz sobie wypowiedź tego gościa wyżej, czy naprawdę uważasz że to forum to jakaś manipulacja (do tego sprowadzają się jego brednie) osób jak to określił mianem kolorowych, których nie brakuje no chyba tak nie sądzisz:)))))?
2.Podajesz przykłady ok. to ja też Ci podam przykłady osób które znam: osoby trzymające się za ręce (nic więcej) dostały wpi..., chłopak który nic nie robił, miał tylko inne włosy--to jest jego cała wina, też pobity! i to nie są przykłady z mitycznej odległej jak to Ty określiłeś Warszawki, a ni nie z Białegostoku, to są przykłady z niedalekiego Poznania! Widzisz nie zawsze jest tak pięknie jak to opisujesz.... Ale nieważne przykładami się możemy wymieniać.... pzd.

Dab

Zgadzam się że koleś bzdury napisał, bo forum nie wygląda na politycznie moderowane, ale trzymajmy jakiś poziom wypowiedzi :)
Odnośnie pkt 2 - pewnie że zdarzają się różne sytuacje ale nie trzeba być LGBT żeby dostać w mordę od jakiegoś świra. Na takie sytuacje są odpowiednie paragrafy i NIE MA znaczenia czy ktoś jest lgbt, o innym kolorze skóry czy poglądach - powinien mieć TAKIE SAME prawa. Nie rozumiem czym ma się różnić sytuacja jak ja dostanę łomot wieczorem w Poznaniu od jakiejś naćpanej młodzieży, czy ten łomot dostanie ktoś lgbt - ten sam paragraf, ta sama sytuacja i dobrze uregulowana w kodeksie. Nie widzę powodu by przyznawać tutaj jakieś specjalne prawa.

tak

pełna zgoda każdy jest, a przynajmniej powinien być równy i mieć takie same prawa.

Otóż to. Bawią się Panie i

Otóż to. Bawią się Panie i Panowie na górze naszym kosztem. Mają wszystko ustalone. Nie ponoszą za to żadnych konsekwencji.

I co dalej ?

Tegoroczny deficyt budżetowy oceniany jest oficjalnie na jakieś 100 mld
Przyszłoroczny drugie tyle
Nieoficjalnie wg. wyliczeń UE to ok. 300 mld. rocznie
Czy ktoś tu jeszcze pamięta schyłek rządów tzw. " ślepowrona" ?
I co było później ?
Najbardziej żal mi tych 500 plusów i emerytów. Ociupinkę się zdziwią, gdy ziemniaki będą po 50,-zł za kg, a masło po 100,-. Oczywiście to wszystko przez Tuska.
Szkoda gadać

re dab

uderz w stół..... i nie chodzi o nożyce.... brak słów - jak jadowity wąż tylko kąsasz i kąsasz bo kolesiostwo nie dostało się do władzy o Twój stołek poleciał oficjalnie z powodu pandemii co?? aha i pozdrawiam Cię gorąco pomimo że jesteś z "innej" opcji - jak widzisz szanuję wszystkich - nie tak jak Ty

miazga intelektualna

Zrobiłem sobie z rodziną dłuższy weekend w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem.
Pech chciał że w tym samym ośrodku wykłady, prelekcje (boję się pomyśleć o czym) przez trzy dni mieli panowie z ugrupowania "Konfederacja". Członkowie tego ugrupowania zasiadają obecnie w sejmie! Panowie w wieku od około 20 lat do wieku emerytalnego. Wszyscy pięknie poubierani w koszulki "żołnierze Maryi Królowej Polski", "żołnierze wyklęci" generalnie dużo flag i orzełków.
Miałem tą nieprzyjemność zasiadać w niedalekiej ich odległości w ośrodkowej kawiarni.
Panowie żywiołowo rozmawiali o bozi i przeklinali "pedałów" i innych odmieńców. Ogólnie prości ludzie ale ich "przywódcy" wyglądali na rozgarniętych i sprytnie sterujących tą grupą.
Skończyło się na tym że ci dżentelmeni drugiej nocy mocno zatruci alkoholem tak się sami z sobą o poglądy poróżnili że w ruch poszły butelki, krzesła i stoły.
Przezabawna sytuacja :D :D :D

tak to właśnie wygląda

faktycznie to tak wygląda używają np. znaczka Polski walczącej na bejsbolu albo o zgrozo majtkach, a nie wiedzą nawet kiedy powstanie wybuchło, albo jeszcze lepiej uwielbiają Hitlera, który przecież nienawidził Polaków, wszystko im się pomieszało...to by nawet było śmieszne, gdyby nie to, że oni (jak nic się nie zmieni będą rządzić), ba nawet już rządzą gdzieniegdzie :((

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.