Koronawirus

Sieć McDonald's zamknęła swoją restaurację przy ul. Hetmańskiej w Poznaniu. Tłumaczy to przyczynami technicznymi, ale potwierdziliśmy, że powód jest inny: pracował tam syn kobiety zakażonej koronawirusem. Podobno chłopak jest z Dąbrówki i robił zakupy w tut Biedronce. Czy już sie bać?

Proszę nie siać paniki.

Proszę nie siać paniki. Śmieszą mnie takie informacje: podobno, słyszałem,że...Dzisiaj w piekarni w Skórzewie:wpada kobieta i mówi,że słyszała, że od jutra wszystkie piekarnie będą zamknięte i nie będzie chleba...Ludzie zachowajcie zdrowy rozsądek.

Nieuniknione

Co jest nieuniknione:
1. ZARAŻENIE-jak stwierdziła Angela Merkel ok. 70% społeczeństwa ulegnie zarażeniu. i nie ma od tego faktu
ratunku. Nic nie pomoże, żadne kwarantanny, maski, majtki, kombinezony, berety święcone itd.
2. Nikła część zachoruje. Większość nawet nie zauważy, że to była ta zaraza a nie angina, czy katar.
3. Nikła część będzie miała kłopoty. Jeszcze mniejsza poważne kłopoty. Niestety nasze szpitale dysponują znikomą
ilością tzw. respiratorów (jest to jedyne urządzenie podtrzymujące oddech gdy wysiądą płuca). Włosi ogłosili od
razu: w przypadku dwóch chorych lat 30 i 80 lat - podłączą do respiratora 30-latka.
4. Kto pójdzie w najbliższym czasie na duże zgromadzenie (np. mszę świętą) wróci zarażony i zarazi resztę.
5. Miejsc w szpitalach jest znikoma ilość (do przewidywanych zachorowań) co i tak jest bez znaczenia w obliczu
patrz. pkt.3 .
6. Zwiększone zakupy-bezsensowne. W szpitalu i tak nie karmią, tylko podłączają kroplówkę (nieprzytomnym pod
respiratorem). Przytomni lepiej niech siedzą w domu. Przynajmniej nie zostaną "poczęstowani" gronkowcem.
Jak kto uważa że głupoty gadam to proszę bardzo, zamknąć się w domu, zaspawać klamki albo wręcz przeciwnie codziennie rano na rekolekcje. Zobaczymy co lepsze.

Biedronka Dąbrówka

czy to prawda, że jest od dzisiaj zamknięta ?

Siedzieć w chacie i nie nakręcać fejków

Skoro rodacy nakupili papieru toaletowego, wódki i ogórków kiszonych na 2-3 tygodnie to i nawet dobrze. Trzeba wyciągnąć planszówki, nieprzeczytane książki i posiedzieć w domu. Nic lepszego nikt nie wymyśli. Dopóki jest woda w kranie, prąd w gniazdku i internet w światłowodzie, nie będzie problemu. Współczucia dla pracowników służby zdrowia, bo szpitale niedofinansowane i zadłużone po uszy teraz wystawione na są próbę, której nie sprostają. A te tępe gadające głowy będą sobie na tym robić tzw. politykę. Szkoda słów na to.

Najlepiej

jest założyć, że zaraza już tu jest, a nie rozkminiać czyja ciotka czy syn w jakim sklepie kupuje bułki. Nie zgadzam się, że tylko znikoma ilość będzie miała problem zdrowotny. Jak tylko zabraknie sprzętu i ludzi to nawet 10% może odejść. Zapasy pewne też trzeba mieć, bo jak ktoś z rodziny zachoruje, to lepiej żeby współmałżonek nie tułał się z dzieciakami po sklepach, prawda? Ci co mogą pracować zdalnie mają lepiej. Cała reszta może się już zacząć martwić. Obserwować zagranicę, mają to co my później. Tam sklepów spożywczych nie zamykają.

Apel do rozsądku nie podziała...

... dlatego nasz rząd w efekcie wieloletniego rozkładu służby zdrowia jedyne co może to zarządzać emocjami. Jednak średnio to Warszawie wychodzi bo już powinni uruchamiać art. 230 Konstytucji RP podobnie jak Czesi i Słowacy. Czekanie do poniedziałku nie ma większego sensu, ale to może także oznaczać że proceduralnie też jesteśmy w czarnej dupie i również z tym trzeba czekać.

Przy tej okazji taka ciekawostka jak bardzo nasz kraj jest świecki.

Przepis ust. 1 pkt 1 nie dotyczy zgromadzeń organizowanych przez kościoły i inne związki wyznaniowe oraz organizacje religijne działające w obrębie świątyń, budynków kościelnych, w innych pomieszczeniach służących organizowaniu i publicznemu sprawowaniu kultu, [...]

To fragment z Ustawy z dnia 21 czerwca 2002 r. o stanie wyjątkowym (link).

Siedzieć w chacie kto może i ograniczyć wychodzenie do minimum

pawelek,
nie siej bzdur, ograniczenie dotyczy wszystkich zgromadzeń, kościelnych też. Ustawa dotyczy stanu wyjątkowego którego u nas nie ma ( ze względu na wybory, co mi się bardzo nie podoba ) zresztą nawet gdyby był to rząd może ograniczyć takie zgromadzenia wyznaniowe osobnym dekretem. Zresztą przewidziany w konstytucji stan wyjątkowy raczej nie był pisany pod epidemię, stąd pewnie nie wszystko teraz pasuje jak ulał do sytuacji.
Na razie zakaz jest i dotyczy wszystkich zgromadzeń, kościelnych też.

Realista,
To że Makrela tak stwierdziła ma się nijak do rzeczywistości - wystarczy spojrzeć na Chiny.
Respiratorów trochę jednak w szpitalach jest, problem jest z bardzo ciężkim zapaleniem płuc które potrafi "wyłączyć" organ całkowicie, wtedy respirator nie pomoże, a płucoserca są tylko na operacyjnych i jest ich niewiele.
Zwiększone zakupy nie są bezsensowne, robi się je po to żeby nie musieć wychodzić z chaty co chwilę do sklepu no i w razie koniecznej kwarantanny.

Coś powoli zaczyna się dziać w temacie leków wspomagających, coraz więcej mówi się o remdesivirze i chlorochinie. W USA już testują pierwsze szczepionki. Ten sezon będzie przerąbany tak czy siak, ale może przy kolejnym będzie już z górki.

Nie tylko "Makrela"

Wszystkie poważne autorytety określają przewidywalny stopień zainfekowania na 60-70%. No chyba że odcina się od reszty świata całe miasta i prowincje jak w Chinach. U nas na razie nie ma o tym mowy. Respiratorów jest w Polsce dla 10 % hospitalizowanych. czyli na 10 ciężko chorych 9 raczej umrze. Co do zakupów, cóż, może to i ma sens. No zobaczymy. A przede wszystkim zobaczymy jak Polak wytrzyma długo w domu z np. czwórką 500+.

Koroniwirusa nie potrzeba w Dabrówce wcale

Korona wirus nie potrzebny ,wystarczy otworzyć okno wieczorem w Dąbrówce,co Wy robicie?Czym Palicie,Typowe polskie Janusze (super auto i domek,a pali byle czym:(((Nie wstyd wam? Przecież to tez wdychają wasze dzieci?Jest Git ,wdychać takie powietrze co?

Przy niedzieli

Zapodam 2 artykuły bo zakładam, że zainteresowani mają teraz więcej czasu na czytanie 😀

Teksty są z 13 i 14 marca więc jeszcze w miarę świeże. Proponuję przeczytać z uwagą i w całości.

To kolejne punkty widzenia. Problem w tym, że sytuacja jest na tyle nieprzewidywalna a skutki nie do przewidzenia, że teorie zmieniają się co przysłowiowe 5 minut. Tym samym decyzje podejmowane w szybkim tempie obarczone są dużym ryzykiem, że będą złe. Z perspektywy lokalnej to na razie wydaje się, że społeczeństwo jest na ogół dość ogarnięte, jednak domowa kwarantanna pewnego dnia się znudzi i będzie się luzować. Co najgorsze to prawdziwe tsunami na nas dopiero idzie i nazywa się kryzys gospodarczy...

Zakupy na zamówienie

Słyszałem, że w Tesco można robic zakupy żywnosci przez internet.
Czy znacie jeszcze inne sklepy w naszej gminie, które to umożliwiają?

Pomysł na biznes

Czy znacie jeszcze inne sklepy w naszej gminie, które to umożliwiają?

Myślę, że to w ogóle jest dobry pomysł dla miejscowych firm zajmujących się sprzedażą, aby przejść szybko na model zakupu i płatności online z dostawą do domu lub paczkomatu. Nie jest to tak zupełnie proste i trochę to wymaga zachodu, ale sądzę że warto.

Widziałem dziś, że serwis rowerowy ze Skórzewa (ten vis-a-vis Lidla) świadczy usługę przeglądu rowerów na wiosnę bez potrzeby stawienia się z rowerem na miejscu w serwisie.

Być może Urząd Gminy mógłby gdzieś publikować listę usług miejscowych firm, które wychodzą naprzeciw obecnym warunkom kwarantanny domowej.

Rossmann

W Rossmannie dostawa zamówień internetowych dość szybka

Tesco

Najbliższy termin dostawy z Tesco to 05. kwietnia

Jak być chronionym przed korona

Proponuje w naszej gminie takie działania:
https://www.wtk.pl/news/56496-ksiadz-latal-nad-mia...
Kto za?

Propozycja II

Proponuję wcielenie w życie (nieco zmodyfikowanego) popularnego kiedyś hasła "schowaj Babci dowód osobisty" w wersji: " schowaj Babci i Dziadkowi laczki, beret i wszystkie wyjściowe buty".

Żabka paledzie

W Żabce najwięcej jest piwoszy i jeszcze przyjmują puste butelki może warto wstrzymać dostawy piwa i pozostałych alkoholi zmniejszy się ilość klientów Rr

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.