poszukiwany gabinet biorezonans w okolicy

Witam,
niedawno od koleżanki dowiedziałam się o leczeniu za pomocą urządzenia BIOREZONANSU magnetycznego.
Czy ktoś się orientuje czy w okolicach Dąbrówki, Skórzewa lub gdzieś w pobliżu jest gdzieś taki gabinet ??
Wiem, że w Poznaniu jest niejeden ale mam małe dzieci i chciałabym uniknąć długich dojazdów.
Pozdrawiam
A.

biorezonans

Fragment z Wikipedii

https://pl.wikipedia.org/wiki/Biorezonans

Ta metoda terapii budzi liczne kontrowersje[7]. Ze względu na niejasne opisy zasady działania biorezonansu i niezgodności z aktualną opartą na dowodach wiedzą medyczną, teoria próbująca wyjaśnić jego mechanizm została uznana za pseudonaukę[8]. Profesjonalne badania naukowe[2][9][10][11][12][13][14][15] nie wykazały skuteczności metody większej niż efekt placebo.

Znane są również udowodnione przypadki oszustw[16] z osobami utrzymującymi, że są w stanie wyleczyć zmiany nowotworowe oraz, że ich klienci nie potrzebowali chemioterapii lub operacji chirurgicznej usuwającej nowotwór. Ponadto, propagatorzy biorezonansu nierzadko rozpowszechniają fałszywe informacje dotyczące jego rzekomej skuteczności wobec częstych problemów zdrowotnych takich jak nikotynizm, alkoholizm lub alergie.

Nie istnieją dowody na skuteczność terapii biorezonansowej. Urządzenie wykorzystywane w terapii nie jest zdolne do pomiaru fal elektromagnetycznych[17]. Postulowana przez zwolenników biorezonansu jego skuteczność w leczeniu atopowego zapalenia skóry i innych schorzeń alergicznych nie znajduje potwierdzenia w badaniach naukowych[9][13].

Ze względu na podobieństwo nazw, biorezonans – będący metodą kontrowersyjną i pseudonaukową – często mylony jest przez osoby nieposiadające wiedzy medycznej z cenioną w medycynie metodą uzyskiwania obrazów wnętrza ciała za pomocą rezonansu magnetycznego, choć są to metody całkowicie niepowiązane ze sobą.

Bujda na kołach

Jest to metoda o niepotwierdzonym jakimkolwiek działaniu leczniczym to troche tak jak suplementy diety zamiast leków ... najczęściej przez pewien czas działa u ludzi korzystających z tego zasada autosugestii ale to mija po około 2-3 miesiącach ....

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.