Czas dorwać złodziei!

Witam wszystkich. Chciałbym ponownie poruszyć sprawę okradania domòw i kradzieży aut w Skórzewie i okolicach. Codziennie słyszę o jakiejś nowej sytuacji. Mam już tego dość. Kilku moich znajomych w ciągu trzech miesięcy straciło samochód albo okradziono ich. Zwracam się do wszystkich tam na gòrze ktòrzy rządzą w gminach i na wioskach.

Służb mundurowych, ktòrzy powinni dbać o nasze mienie i bezpieczeństwo. Czy tak trudno jest namierzyć kilku baranòw by przykrucić ten proceder? Przestańcie pie... ć, że są święta i szybciej jest ciemno co sprzyja kradzieżą. Jeśli byście się spieli i zorganizowali jakąś konkretną akcję a nie siedzieli w ciepłych biurach to może byście coś zdziałali! Powiem tak jeśli nie daj Boże dorwe takiego sk.... na na mojej posesji to h... ja połamię, przewiozę go po Skórzewie na lince za zderzakiem a później podwioze padlinę pod najbliższy posterunek i nie miejcie pretensji, że sam wykonałem samoosąd. Dość strachu i olewatorstwa z waszej strony! Jeśli Wy tego nie załatwicie należycie to ludzie sami sobie poradzą, ale wtedy będą trupy!

Jak to zrobić

Odwieczna, ciągle się powtarzająca historia. Nie ma nic prostszego, niźli włam "na rympał" do niestrzeżonego przez profesjonalną firmę obiektu. A nawet i strzeżonego to nie ustrzeże, jeśli tzw. agencja nie ma zespołu interwencyjnego na miejscu. Na Policję Państwową bym tu nie liczył. Są znakomici w wyłapywaniu tzw. "totalnej opozycji", bądź babć przekraczających prędkość na rowerze. Nieźle im też wychodzi pałowanie nieletnich z kredkami w tornistrach. W starciu z "wypasionym BMW" z tzw. "Romem" za kółkiem Pan Drogówka "nie widzi, nie słyszy,nie mówi".
Co można zrobić ?
1. Założyć porządny alarm z potrójnym systemem powiadamiania (GSM. TPSA, nadajnik radiowy)-tego się nie da tak prosto obejść.
2. Zrobić porządnego grilla, zaprosić sąsiadów i zawiązać "organizację obronną"
3. Podstawowe założenia organizacji obronnej: poznać i zaprzyjaźnić się z dzielnicowym, "walić" zdjęcia wszystkim winnym i niewinnym listonoszom, kurierom, komiwojażerom, żebrakom, sprzedawcom opłatków itd. itd.
4.Wzywać Policję Państwową w dzień i w nocy bez względu na czas i pogodę w przypadku zaobserwowania czegokolwiek podejrzanego (zanim przyjadą to i tak minie ok. 1 godziny, ale zmusi to Pana komendanta do refleksji)
5.Nie lekceważyć "dziwnych telefonów", jest to najlepszy sposób sprawdzenia czy domownicy są w domu.
6. Idąc do WC o 3.00 w nocy wyjrzeć przez okno, a może się właśnie włamują do sąsiada?
7. Na wszelkich ciekawskich bardzo dobrze działa błysk lampy aparatu fotograficznego
8. Jazgotliwa psina też nie zaszkodzi.
9. Jeśli nie masz środków obrony bezpośredniej, nie podejmuj interwencji bezpośredniej. Zbój przydybany na gorącym uczynku jest nieobliczalny. Szkoda życia.
To tak pokrótce
Można by jeszcze z 20 pkt. wymienić

Barany

Jeden głupszy od drugiego.....

Bar.. n

Bar... m to ty będziesz jak ci dom opendzlują lub furę zawiną.!

Barany ?

Kogo miałeś na myśli z tym "jeden głupszy.... " Panie Mo

Włamania

U mnie pies biega w nocy, bo różnie jest.
Chociaż w dzisiejszych czasach otrują psa i się włamują.
Ostatnio u sąsiada było włamanie, a tydzień wcześniej ulicę dalej...

to się nazywa Straż Sąsiedzka

to się nazywa Straż Sąsiedzka, będzie też jakiś klub?

A może napisac oficjalny,

A może napisac oficjalny, otwarty list to władz Skorzewa, policji i non stop ich naciskać o poprawę bezpieczeństwa?

Mogą mi kraść auto mam AC. I

Mogą mi kraść auto mam AC. I tak chciałem się pozbyć grata ...

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.