Cytrynowa ktoś jeździ autem i robi zdjęcia domów

Żona dzisiaj zauważyła że po osiedlu jeździ jakieś starsze volvo z kolesiem około lat 30. Zatrzymuje się na przeciwko każdego domu opuszcza szybę i robi fotkę.
Ktoś coś wie na ten temat.
Żona bała się wyjść i spytać o co chodzi...
Jakby co to spisała nr tablic rejestracyjnych.

Normalne

Jest to normalne działanie rozmaitych złoczyńców, mających na celu "rozpoznanie" terenu i czujności mieszkańców. Kiedyś takie rzeczy robili miejscowi, ale się wykruszyli. Ja w takim przypadku wychodzę przed furtkę i demonstracyjnie robię kierowcy zdjęcie. Gdy "zwiadowca" wygląda bardziej podejrzanie od przeciętnej zawiadamiam mojego dzielnicowego. Mega skuteczne.

Ostrożności nigdy za wiele

Skoro włamy w Skórzewie w ostatnim czasie dzieją się w "biały dzień" i to wczasie gdy wszyscy domownicy są na miejscu to logiczne jest, że wcześniej miejscówka była pod obserwacją. Zgadam się z realistą, trzeba robić zdjęcia, montować kamery i jednym słowem liczyć na straż sąsiedzką. Policja co najwyżej przyjedzie po fakcie i przyjmie zgłoszenie. To tyle.

Cos

Ja robiłam zdjęcia jak się budowaliśmy i coś nam się podobało.tez to wyglądało podejrzanie.Ale ostrożności nigdy dosyc

skórzewo włamania

Jak widzicie, że ktoś robi fotki i macie numery rejestracyjne to zgłoście na policję. Przecież mówi się właśnie o serii włamań na cytrusowym.

Spotkanie 27.11.2018

Po serii ostatnich włamań w Skórzewie z inicjatywy radnego Krzywosądzkiego odbyło się spotkanie z policją w tej sprawie, w przychodni La Medica. Nie każdy o nim wiedział, bo informacja pojawiła się tylko na FB, więc poniżej przeklejam wnioski po spotkaniu, które jeden z uczestników zamieścił na portalu.

1. włamań jest dużo ze względu na porę roku. W całym powiecie a w tym roku także w Skórzewie. Pora roku sprzyja bo wcześnie robi się ciemno (gdy ludzi nie ma jeszcze w domu) a na dworze mniejszy ruch (mniej ludzi w ogródkach, na spacerach itp.).
2. Włamania są ekspresowe - 5-7 minut - biżuteria, pieniądze itp. Zanim przyjedzie ochrona.
3. To są złodzieje a nie bandyci - unikają spotkań z lokatorami.
4. Przynajmniej jedna ekipa. Każda ekipa złodziei liczy 2-4 osoby, w tym czasami kobiety, które często stoją na czujce.
5. Włamania następują do najłatwiejszych domów a niekoniecznie do najbogatszych. Tam gdzie nie ma rolet, alarmu, kamer itp.
6. Wchodzą przez okna tarasowe (szybkie wyważenie ramy), ogródki, także forsują rolety gdy muszą, drzwi.
7. Chowajcie drabiny z ogrodu - także wchodzą przez piętro po znalezionej drabinie np u sąsiada.
8. Pilotów do garażu na razie nie dekodowali u nas ale jest to w ich możliwościach podobnie jak zagłuszanie sygnału GSM powiadamiającego firmę ochroniarską.
9. Najskuteczniejsza jest głośna syrena i czujni sąsiedzi.
10. Korzystać z rolet, alarmów jak się je posiada - nawet na bardzo krótkie wyjścia. Kradną w dzień i w nocy.
11. Sejf też wyniosą jak słabo przytwierdzony.
12. Policja jeździ też po cywilu (wywiadowcy).
13. Nie iść na konfrontację ze złodziejami, to wysportowani ludzie, jest ich kilku. Robić w przypadku próby włamania dużo hałasu aby spłoszyć (syrena, 112, wezwać ochronę).
14. Uważać gdy robią rozpoznanie - np. jakieś pomyłkowe zapytania do domofonu - najlepiej filmować komórką gdy się podchodzi do takich osób a materiał przekazywać policji na e-mail, który mamy dostać na forum.

Jeździ też srebrny vw.

Jeździ też srebrny vw. Siedzieli w samochodzie przed domem . Mężczyzna robił zdjęcia kobieta prowadziła. Kiedy spostrzegli, że zostali zauważeni, odjechali.

Włamania

Jadąc dzisiaj ul. Batorowską w stronę kościoła o godz. 18:15 widziałam mężczyznę idącego (w przeciwnym kierunku) powoli w stroju do biegania. Było to na wysokości domów szeregowych, które są przy końcu wyjazdu ze Skórzewa. Owy mężczyzna szedł podświetlając przed sobą drogę. Wyglądało jakby coś rejestrował a nie przeglądał wiadomości.

czarny peugeot 206

jeździ tez czarny peugeot 206- kobieta pasazer robi zdjeci,a meżczyzna kierowca. Kobieta udaje ze rozmawia przez telefon - widziałam juz ten samochód kilka razy ale nie odważyłam sie podejść.

Włamania

Tyle osób pisze,że widziało samochod i fotografującą w nim osobę, Tylko dlaczego nikt nie zapisał numeru rejestracyjnego samochodu?

Zapisałem i przekazałem

Zapisałem i przekazałem policji.

Jest co kraść

Jak widać przestępcy wiedzą, że coś znajdą (źródło):

1/2.11 Palędzie ul. Olszynowa, włamanie do domu jednorodzinnego poprzez wyłamanie okna kuchennego, kradzież pieniędzy i biżuterii, 50 tys. zł strat
6.11 Skórzewo ul. Dębowa, włamanie do domu jednorodzinnego poprzez wyłamanie okna kuchennego, kradzież pieniędzy i biżuterii, 40 tys. zł strat
22.11 Skórzewo ul. Strumykowa, włamanie do domu jednorodzinnego poprzez wyłamanie drzwi balkonowych, kradzież pieniędzy i biżuterii, 8 tys. zł. strat
22.11 Skórzewo ul. Wakacyjna, włamanie do domu jednorodzinnego poprzez wyłamanie drzwi balkonowych, kradzież biżuterii, 10 tys. zł. strat
22.11 Skórzewo ul. Wakacyjna, włamanie do domu jednorodzinnego poprzez wyłamanie okno, kradzież pieniędzy i biżuterii, 8 tys. zł. strat
22.11 Skórzewo ul. Wakacyjna, włamanie do domu jednorodzinnego poprzez wyłamanie okno, kradzież biżuterii, 55 tys. zł. strat

Cichobiegacze

Złodzieje nie jeżdżą swoimi BMV pod domami ofiar z prędkoscią 5km/h pstrykając focie lewą ręką. Między innymi dlatego by nie być nagranym przez liczne kamery. Zwróciłbym uwagę na rowerzystów i cichobiegaczy z plecakami, którzy przebiegają uliczkami i nikną gdzieś w polu kukurydzy i na polnych drogach. Ci sportowcy biegają także w nocy, co można zauważyć jak się ma choć trochę podniesione żaluzje.

Kiedy koniec ?

Koniec tych swawoli nastąpi w momencie, gdy właściciel okradanego domu "poczęstuje gości przy użyciu pompki breneką lub różańcem" . Znawcy tematu wiedzą co to jest "pompka i różaniec". A później nastąpi festiwal lamentów pod hasłem "dobry był chłopiec, i nawet mało pił", a to wszystko " kradł przez Tuska".

Już raz taka akcja w

Już raz taka akcja w Skórzewie była...

Bezpiecznie to już było

Też uważam, że skończy się to wszystko jak raz drugi ktoś poczęstuje tych gamoni ołowiem. Jak na razie włamywacze wchodzą jak do marketu i czują się bezkarni. Faktem jest, że warunki idealne. Zabudowa gęsta, blisko do eski, a policja... hmm bez komentarza.

Tak było

Faktycznie była taka sytuacja. Ale to był wyjątek, ponieważ Piotr J. posiadał broń krótką. Natomiast przeważająca ilość broni w prywatnych rękach to broń myśliwska, w większości gładkolufowa. I nie jest to już żaden luksus. Mówi się, że najliczniejszymi partiami w Polsce są myśliwi i wędkarze. I wystarczy tu przypadek, napadnięty myśliwy załaduje "moosberga breneką" (breneka-ołowiana kula kalibru ok. 12mm), resztę pozostawiam wyobraźni. Należy też wspomnieć o bardzo licznej rzeszy ludzi posiadającej tzw. broń sportową, kolekcjonerską lub czarnoprochową. Trafienie na taki dom ( a były przypadki włamań do domów z mieszkańcami w środku) to murowana recepta na szybki pogrzeb. Wspomniany casus Skórzewa jasno daje do zrozumienia jaki będzie dalszy bieg sprawy.
Dlaczego snuję takie "opowieści z krypty" ?
Ano, mam nadzieję że chociaż jeden z tych amatorów cudzej własności czyta to forum, i może najdzie go chwila refleksji.

w jakim wieku ta żona?

w jakim wieku ta żona?

?!?

Ta z pierwszego posta....?!?!?

od 1 stycznia prawo się zmieniło

od stycznia prawo się zmieniło wystarczy że nastąpiło wtargnięcie na posesje.
https://www.tvp.info/35404725/obrona-konieczna-tak...

już rok to funkcjonuje

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.