Prośba do właścicieli psów

Gorąca prośba do właścicieli psów w Dąbrówce: postarajcie się „poprosić” Wasze zwierzaczki, aby nie obsikiwały roślin posadzonych przed posesjami. Rozumiem potrzeby, nie mam nic przeciwko pieskom, ale jak jestem świadkiem takich obrazków jak dzisiaj na spacerze, kiedy to idzie para z psem na smyczy, z jednej strony trawa i sosny wzdłóż drogi a z drugiej strony domostwa i rośliny przed ogrodzeniem , no i piesek beztrosko NA SMYCZY obsiusiuje tylko stronę przy domostwach za pozwoleniem właściciela, to przyznam, że nie rozumiem. Nawet jeśli nie interesuje nas że ktoś wydał na to pieniądze, to czy naprawdę chcemy, żeby ulice i strefy przydomowe były upiększone spalonymi od psiego moczu żółtymi badylami? Mogę zrozumieć też zagapienie właściciela, ale jeśli przystaje on z pieskiem i spokojnie czeka aż ten skończy znaczenie terenu na każdej roślince to trochę ręce opadają.

Psy

U mnie wzdłuż drogi trawnik a psy obsikują wejście do domu,można też przy wejściu zznaleźć minę. To tylko świadczy o właścicielach tych czworonogów.Syfiarze.Ja też mam psa i nie mam problemu żeby wziąć ze sobą worek na kupę .Szanujcie ludzką pracę.

Żółtymi i wypalonymi to jedno

Żółtymi i wypalonymi to jedno ale zapach też daje się we znaki. Może właścicielom czworonogów nie przeszkadza wieczny swąd mokrego psa i jego szczyn ale ja po powrocie z pracy do domu wolałbym przy swoim płocie tego nie czuć...
Chyba trzeba będzie w końcu zainwestować w jakiś odstraszacz...

Odstraszacz

Polecam ultradźwiękowy odstraszacz dużej mocy przeciwko szkodnikom z regulowaną częstotliwością, np. KEMO M175. Jest certyfikowany, nie krzywdzi zwierząt, działa podobno nawet do 50 m, w sieci kosztuje ok. 100 zł. Opór przed inwestowaniem w cudze hobby i w brak odpowiedzialności psiarzy przełamała narzucona konieczność wysłuchiwania wyjących w sąsiedztwie przez cale przedpołudnia pupili. Zmobilizowało mnie to do zakupu i teraz zawsze po włączeniu panuje błoga cisza. Rzeczonym pupilom krzywda się nie dzieje, co potwierdza nadal regularnie obsrywana okolica.

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.