Halloween - święto wandali?

We wczorajsze Halloween pewnym nastoletnim osobnikom decydowanie pomyliły się definicje słowa "psikus" i "wandalizm".

Wczoraj wieczorem na ul. Działkowej w Dąbrowie grupa zamaskowanych "halloweenowców" postanowiła "sprawić psikusa" nieotwierającym drzwi mieszkańcom.

Wyczyny zarejestrowały dwie moje kamery. Sprawców (a szczególnie tego w biało czarnej masce zaglądającego z ciekawością do kamery domofonu i strojącego głupie miny i komentarze) zapraszam do wyczyszczenia elewacji, wtedy odstąpię od oficjalnego zgłoszenia aktu wandalizmu.

Może czasem warto się zastanowić, dlaczego ktoś nie otwiera? Może go nie ma, może siedzi w wannie, a może jest po drugiej stronie domu i nie słyszy dzwonka? A może po prostu nie ma ochoty na zabawę, bo ma żałobę po bliskiej osobie?

Niestety o wyobraźnię trudno. Natomiast niezmiernie łatwo rzucać komuś jajami w drzwi i elewację w ramach "psikusa".

A sprzątanie zaschłych pozostałości zastanych dziś rano wyglądało tak:
http://kebab.org.pl/jaja-1.jpg
http://kebab.org.pl/jaja-2.jpg
http://kebab.org.pl/jaja-3.jpg

Na przyszłość naprawdę warto się zastanowić, co się robi i w co się bawi, ponieważ efekt "dobrej zabawy" nie zawsze jest zabawny dla kogoś innego. Nie wspominając o konsekwencjach prawnych czy finansowych.

W Dąbrówce rozpuszczona

W Dąbrówce rozpuszczona gównarzeria również poniszczyła elewacje w ramach 'psikusa'. Jak rodzice poniosą koszty malowania to może trochę rozumu dzieci nauczą...

Co nas czeka

Pewnie będę złym prorokiem ale jeszcze parę lat temu dzisiejsze ejbry były prowadzone przez rodziców za rączkę. Teraz łażą już same z arsenałem w postaci pianki do golenia oraz jajek. Czyli na razie jeszcze bez większych afer. Ale kolejne lata będzie coraz ciekawiej. Skoro można uwalić ściany czymkolwiek to dla większej draki może by tak coś podpalić albo auto zdemolować? No ale po całym tygodniu tyrania w korpo zapracowani rodzice muszą przecież odreagować ze szklaneczką w ręku oglądając kolejny tasiemiec na Netfliksie. Nowoczesne wychowanie...

Nie działa

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.