Brudna kampania

A było tak spokojnie, ale niestety zaczęto brać się za banery wyborcze. W Skórzewo na cel pobrano lidera okręgu 1 radnego Dziembowskiego. Zostały zniszczone dwa jego banery w tym jeden umiejscowiony przy ulicy Macierzankowej - czy to zbieg okoliczności że na tej ulicy mieszka kandydat na wójta z PiS ?

Moim zdaniem powinna być

Moim zdaniem powinna być zabroniona wszelaka agitacja wyborcza przy pomocy tandetnych plastikowych płacht w przestrzeni publicznej.

Agitacja vs. frekwencja

Moim zdaniem powinna być zabroniona wszelaka agitacja wyborcza

Pytanie tylko czy jak będą powstawać kolejne zakazy i nakazy to czy wówczas frekwencja dobije do 20%. W zasadzie dzisiaj można przecież wyobrazić sobie, żeby w ogóle nie robić wyborów tylko o wszystkim zdecyduje ktoś na górze. Przecież takie pomysły już widać i słychać 😁😁😁

Nie wydaje mi się żeby

Nie wydaje mi się żeby plakaty zachęciły kogoś żeby w ogóle zdecydował o pójściu na głosowanie.
Głosowanie powinno być obowiązkowe przez internet jak płacenie podatków też wygodnie przez internet.
Warto przyjrzeć się jak to wygląda np w Szwajcarii.

To nie gmina, to państwo

Głosowanie powinno być obowiązkowe przez internet jak płacenie podatków też wygodnie przez internet.

A jak nie zagłosujesz to do więzienia? 😅 Bądźmy poważni. Pisałem nie raz nie dwa i to nawet chyba na tym forum, że brak cyfrowego dowodu umożliwiającego pełnoprawną autentykację tożsamości w sieci to po prostu mega słaby temat. Kolejne partie, kolejne rządy majstrują jak już to przy ordynacji bo tak im wychodzi z excela jeśli idzie o poprawę w uzyskiwaniu niezbędnych mandatów - i to tyle w temacie. Co więcej, w przypadku organizacji wyborów to zmierzamy w jeszcze większą biurokrację, w jeszcze większą armię urzędników, czyli w jeszcze większe koszty. Przecież w tym roku mamy podwojenie ilości obsługi w komisjach obwodowych 😨

I gdyby ktoś jeszcze nie wiedział - o tych rozwiązaniach nie decyduje ani wójt ani rada gminy. Także raczej offtop.

Nie wiem na czym polega

Nie wiem na czym polega fenomen Szwajcarii.
Do tego stopnia angażują się w referenda czy wybory że jak nie satysfakcjonuje ich żadna ze stron wysyłają głosy puste i to też jest uwzględniane w statystykach.
U nas jak nie zapłacisz podatków to płacisz karę albo idziesz do więzienia. Za nie głosowanie można by zabierać ulgi podatkowe... Nie wiem tak sobie głośno myślę chociaż chciałbym żeby ludzie sami z siebie mieli w sobie chęć głosowania.

Szwajcaria! Tu się oddycha!

Nie wiem na czym polega fenomen Szwajcarii

Skoro rozmawiamy od naszej "polskiej szwajcarii" to tylko dodam, że w znowelizowanym kodeksie wyborczym ograniczono bardzo mocno możliwość głosowania korespondencyjnego. Kiedyś mogli tak głosować np. ludzie starsi czy w ogóle mający kłopot z dostaniem się do lokalu wyborczego. Obecnie mogą to zrobić jedynie osoby niepełnosprawne a konkretnie osoby o udokumentowanym umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności. Co więcej, ten fakt trzeba formalnie zgłosić nie później niż 15 dni przed wyborami do komisarza wyborczego.

plakaty

Czy ludzie jeszcze nie zrozumieli, że natrętna reklama ma odwrotny skutek do zamierzonego?
Te wszystkie plakaty są nachalną,błagalną i rozpaczliwą formą przypomnienia o swoim istnieniu, osób których nie było widać przez cały okres kiedy mogły się czymkolwiek wykazać. Równie dobrze można pod każdym nazwiskiem dopisać ZAGINIONY/POSZUKIWANA.
Zauważcie plakatowy wyścig, kto większy, kto wyżej, kto więcej, kto w jeszcze głupszym miejscu, kto poważny i dostojny, kto wyluzowany i wesoły. Niestety wyścig jest ważniejszy niż niż jakakolwiek forma przedstawienia siebie i swojego programu oraz najważniejszego! swoich dokonań i sukcesów.
Zasada jest jedna WINCYJ i WINCYJ lewak wszystko kupi...

Tytuł dla mnie kompletnie nie

Tytuł dla mnie kompletnie nie odpowiada poruszanym kwestiom, "brudna kampania" to będzie, dopiero jak po wyborach plakaty nie zostaną usunięte już jako zwykłe śmieci.

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.