Rajd rowerowy - V Męczennica Rowerowa - zapraszamy rowerzystów.

V Męczennica Rowerowa zaplanowana została na 9 września 2018 r. Początek w Parku Skórzewskim punktualnie o godz. 10:00, z zamiarem dotarcia do Biedruska. Uczestnicy pojadą następującą trasą: Batorowska – Wierzbowa – Wysogotowo – Przeźmierowo – Rusałka (tutaj czas na kawę z ciachem) – Złotniki (przejazd przez poligon) – Biedrusko. Powrót tą samą drogą, względnie z odbiciem wzdłuż Jeziora Kierskiego. Łączny dystans - 60 km. W drodze powrotnej odpoczynek nad Jeziorem Rusałka/Kierskim. Program krajoznawczy obejmuje m.in. zwiedzanie miejsca urodzin Wojciecha Bogusławskiego (Glinno), ruin kościoła w Chojnicy (które – podobnie jak cały poligon - zagrały w filmie „Ogniem i Mieczem”) oraz pałacu w Biedrusku. Tutaj też urządzimy sobie dłuższy popas, oczywiście z konsumpcją.
Powrót do Skórzewa ok. 16:00.
Do męczennicowego peletonu można przyłączać się na trasie – w takim przypadku prosimy o podanie miejsca spotkania i (na wszelki wypadek) nru telefonu - na

- najpóźniej w sobotę poprzedzającą Męczennicę.
Na koniec dodam jeszcze, że tym razem Przewodnik Męczennicy został zobowiązany do prowadzenia peletonu w wybitnie turystycznym tempie, co powinno zachęcić do udziału również mniej wprawnych cyklistów.
IR

problem

może być problem bo na trasie przejazdu poligon chyba będzie zamknięty: http://www.suchylas.pl/pl/informacje-gminne/item/5...

"Strzelania i ćwiczenia

"Strzelania i ćwiczenia realizowane będą od poniedziałku do soboty w godz. 05:00-15:00 i 20:00-02:00." Rajd odbył się w niedzielę, więc przez poligon można było spokojnie przejechać.

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.