Budowa Osiedla księżnej Dabrowki Nickel

Dzień dobry.
Czy ktoś wie coś na temat aktualnie budowanego kolejnego etapu osiedla księżnej Dabrówki?
Od jakiegoś dłuższego czasu widać ze inwestycja firmy Nickel wyhamowala właściwie do zera .
Może jest ktoś z przyszłych mieszkańców nowego osiedla i ma jakieś wieści ?

Podobno zmiana kierownika

Podobno zmiana kierownika budowy?

gaz

podobno znaleźli wielkie złoża gazu ziemnego na terenie planowanego osiedla i chyba raczej b.się opłaci budowa kopalni gazu niż domki...

Od początku tygodnia

Od początku tygodnia ujeżdżają po polach w Wysogotowie i Skórzewie wielkie sprzęty z naklejkami Geotermia Toruń...

zmiana ekipy budowlanej

Witam budowa od kilku tygodni stoi zakupiłem tam mieszkanie i trochę mnie to martwi, deweloper twierdzi że zdąży do końca października oddać inwestycję, choć dla mnie mało prawdopodobne. Zachęcam wszystkich którzy kupili tam mieszkania o kontakt z deweloperem, może jak więcej klientów zacznie się interesować inwestycją to zaczną coś robić.

Budowa osiedla Księżnej Dabrówki

Tez mam informacje o zmianie generalnego wykonawcy, problem jest jednak w tym ze nie ma żadnego wykonawcy na budowie , mimo zapenien ze z częścią podwykonawców maja już podpisane umowy, a to żeby wyrobili się z oddaniem lokalnie ustalonych terminach to marna szansa , mieszkania może jeszcze tak, ale bliźniaki napewno nie 😞

Wiadomo coś?

Wiecie może coś więcej?

yagiw

Z tego co mi wiadomo to cała inwestycja ma się opóźnić o 1 miesiąc i do końca listopada mają być odbiory.
Ale z tego co widać to pracują pojedyncze firmy i jest zdecydowanie za mało ludzi. Udało mi się też dowiedzieć że jak już oddadzą to będą sami zarządzać wspólnotą co dla nas przyszłych mieszkańców jest niekorzystne.

Opóznienie

Wczoraj byliśmy w pobliżu inwestycji, na budowie była tylko garstka ludzi. Sprzedawca, który sprzeał nam mieszkanie, nie odbieraod nas telefonów. Oficjalnej informacji o przewidywanych terminach odbiorów nie ma. Inwestycja duża, bo to pewnie ze sto mieszkań i wszystkie rozpoczęte domki, więc powinni wydać oficjalne oświadczenie. A tu cisza. Czy ktoś wie czy Nickel ma może jakieś kłopoty finansowe? Kurczę, tyle kasy już poszło!

faktycznie mizeria, wygra

faktycznie mizeria, wygra obecny wójt , frekwencja bedzie max 20%

Jak już pisałem wcześniej tez

Jak już pisałem wcześniej tez kupiłem mieszkanie w Nickel i szczerze mówiąc zaczynam żałować , przedstawiciele firmy zapewniają ze zdążą,choć nie wydaje mi się ,najgorsze ze jeśli odbiory się przesuną wiele osobę dzieci miało problem z wykończeniem mieszkań i domów przed świetam, myśle ze większość klientów miała umówione ekipy remontowe dużo wcześniej i jeśli nie dostaną mieszkań w terminie owe ekipy pójdą gdzie indziej,a kolejnych nie znajdzie się z dnia na dzień.No ale cóż widać ze deweloper ma to w głębokim poważaniu,zdecydowanie odradzam tego dewelopera.

Nie dadzą rady

Mamy tam mieszkanie i nie wiemy co robić, nasze obecne sprzedane i mieliśmy się w listopadzie wyprowadzać, a tu żadnych wieści z Nickla, nic

Prace budowlane

Prace na budowie ida , czesc prac jest robiona wewnątrz budynków . Termin listopada w moim odczuciu jestbmako realny . Może końcówka roku.
Generalnie od momentu kiedy nastąpiła zmiana wykonawców prace znacząco poszły do przodu.nie mam raczej obaw żeby mieli tego nie skończyć, pytanie na ile pogoda pozwoli na tempo zewnętrznych prac.

Kiedy odbiór

Witam , Chciałam się zorientować czy wszyscy z Państwa otrzymali listy z data odbioru mieszkania/domu ? Na kiedy planujecie pracę w wewnątrz ?
Pozdrawiam,
M

Odbiory

Na kiedy odbiory? Wiecie coś?
Kiedy chcecie wykańczać mieszkania?

odbiór mieszkania

wiem,że zostały wysłane zaproszenia na odbiór mieszkania. Pewnie są w różnych terminach ja mam na koniec listopada.

Odbiory

Dzień dobry

Czy ci z Państwa którzy dostali pisma o odbiorach lokali to dotycza bardziej mieszkań czy bliźniaków ?Na kiedy macie proponowane terminy odbiorow ?

Odbiory

Witam, dostałem pismo w nagłówku cytuję"Drogi Kliencie pragnę zawiadomić że twoje mieszkanie jest gotowe do odbioru"haha, myślę że deweloper oraz jego przedstawiciele są niewidomi, osiedle to jeden wielki plac budowy, gdy byłem w mieszkaniu 1,5 tygodnia temu wykuwano dopiero dziury pod ogrzewanie i wodę, brak posadzek i myślę że teraz mieszkania wykańczane są na szybko a deweloper wysłał pisma oraz wyznaczył tak odległy termin odbioru aby mieć czas na wykończenie mieszkań i nie płacić nabywcom kar umownych. Powinni napisać zapraszamy po odbiór mieszkania w dobrych kaloszach.

Odbiory

Na razie nie otrzymaliśmy pisma. Martwią nas te dziwne odbiory Nickla. A taka dobra firma z tego Nickla... była... Ten smród będzie się za nimi długo ciągnął.

Przy takim tempie wykańczania

Przy takim tempie wykańczania mieszkań dobrze wziąć jakiegoś inżyniera budownictwa żeby zrobił fachowy odbiór. Łatwiej wtedy z dokumentem wyegzekwować od dewelopera ewentualne naprawy czy poprawki.

odbiory

Witam , ja dostałem termin odbioru mieszkania na 26.11. Zastanawiam się czy odebrać teraz czy czekać aż kiedyś skończą …. Jak Państwo będą robic?

Odbiory

My nadal nie mamy informacji o odbiorach. Czy Państwo dostawali pocztą czy mailem? Rozmawialiśmy z mężem i chcemy odebrać, gdy mieszkanie będzie całkowicie skończone przez Nickla, a wszystkie usterki usunięte. Nie chcemy, by podczas wykańczania, Nickel dokonywał jakichś napraw, by w razie czego, zwalali winę na wykończeniowca.
Obawiam się, że całkowicie straciliśmy do Nickla zaufanie.
A inni jak planują robić?

Odbiory

Witam ponownie , drodzy państwo ja dostałem zawiadomienie pocztą , wysyłałem do nickla maila, niestety nie dostałem żadnej odpowiedzi, jak pisali również poprzednicy mieszkania wykańczane są na szybko (wylewanie posadzek, tynki), w warunkach pogodowych jesiennych, czyli duża wilgoć ,bo niestety w miesiącach letnich pewnie wszyscy mieli wakacje ( tłumaczenie że zszedł z budowy główny wykonawca, ciekawe dlaczego pewnie Nickel chciał zaoszczędzić na pracownikach). Ciekawe od kogo można będzie egzekwować ewentualne poprawki bo z tego co mi wiadomo firma nie ma jednego wykonawcy tylko kilku/kilkunstu. Wystarczyło mi zobaczyć jak tynkowane były klatki schodowe ,ręcznie jak w średniowieczu nie agregatem,no ale cóż oszczędność. Ciekawe co będzie z wilgocią w mieszkaniach, bo w obecnych warunkach nic nie schnie, jak wyjdzie grzyb, co odpowie Nickel, pewnie że przez niewłaściwe użytkowanie. Mimo wszystko pozdrawiam przyszłych mieszkańców.

Odbiory

W mym poprzednim mieszkaniu też wykończeniówka szła o tej porze, odbiór w grudniu, wszystko było tam super. Mam nadzieję, że i tu będzie ok, w końcu Nickel też powinien być zainteresowany, by mieszkania były w porządku. Będziemy jednak wszystko dokładnie sprawdzać z fachowcami, czy Nickel poprawnie wykonał wszystkie swoje prace. Jak to mawiaja "ufaj i sprawdzaj". Pozdrawiam przyszłych sąsiadów.

odb

p odbiorze mieszkanie musi wyschnąć minimum 3-5 miersiecy, polecam suszarki budowlane -wysysaja ze scian setki litrow wody. Po wyschnieciu dopiero pomalowac i klasc plytki. najlepiej zrobic to i wprowadzic sie ok maja 2019 , wtedy jest szansa ze bedzie gotowe do zamieszkania i wykonczenia np kladzenia drewnianych podlog/ na mokrym odejdą za rok/.

Grubo zaczynam zastanawiać

Grubo zaczynam zastanawiać się nad zerwaniem umowy, mieszkania bedą nieprzygotowane do jakichkolwiej prac we wnętrznach, zastanawiam się czy są tam już kaloryfery i piece. Ja straciłem właśnie swojego wykonawcę, ze względu na niewiadomy termin otrzymania kluczy (kto mi zrobi mieszkanie?). Elewacja budyknu, ogrodzenia i teren miały być skonczone 31.10.2018, nie widzę tego. Co z mieszkaniami na parterze, rusztowania tylko na cześci budynków, reszta wygląda słabo. Czy developer chce dostać dodatkowo 1,5 miesiaca na wykonczenie? (14 dni na odpowiedz, 30 dni na usunięcie usterek). Czy mozna malować elewację zewnętrzą w temperaturach poniżej 0 (już niedługo)?

Już widzę jak ludzie wprowadzają się do mieszkań a na zewnątrz zaczynają stawiać rusztowania aby wykonczyć budynek z zewnątrz. Śmieszne to jest!

Do Kupca - wpis z 16.11.2018

Brzmi jak za komuny :) Czytając Twój opis przypomnieł mi się fil "Alternatywy 4". Nickel działa jak za komuny :) To im nowych klientów nie przysporzy

KATASTROFA!!!

Witajcie,
będąc na ODBIORZE okazało sie, że stan budynku jest taki sam jak kilka miesięcy temu! Tam nie ma co odebrać!!!!
Może skrzyknijmy się i spotkajmy? Zastanowilibyśmy się jak podejść do tematu, by Nickel nas nie "wydymał"?
Tam jest nadal front ostrych robót, a stan daleki od umowy. Uważajcie!!!!

Odbiory

Na jakim etapie prac było mieszkanie które miało być odbierane ? A jak wyglądał etap prac wykończeniowych części wspólnych budynku?
Jak była reakcja dewelopera po tym jak odmówiono odbioru? Czy wyznaczył kolejny termin?

Hmmm

Z tego co wiem nie ma pozwolenia na użytkowanie, a już są odbiory mieszkań. natomiast same budynki nie są zrobione, pracują w może jednym, w reszcie hula wiatr (klatki jak w sierpniu). Developer jasno powinien podać do wiadomości terminy, tak jak zostały podane w aktach. Szkoda naszych nerwów, jak na moje skończą „może” w lutym. Najgorsze jest to, ze stracę już kolejna ekipę która miała mi robić mieszkanie.

Do ja - odbiory

Czy może Pan coś napisać więcej jak to wyglądało, czy podpisał Pan odbiór, czy powiedzieli kiedy całość będzie skończona. A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Pierwszy raz spotykam się z takim cyrkiem, mam wyznaczony termin odbioru na początek grudnia

Budowa

Dzień dobry,

Byliśmy dziś zobaczyć na jakim etapie jest osiedle. Budowa nadal trwa mimo, iż powinna zostać zakończona 31.10.18. Rzeczy widoczne z zewnątrz, które byliśmy w stanie zobaczyć:
- budynki nie mają drzwi wejściowych
- klatki schodowe są w stanie surowym
- braki w elewacji oraz różnice kolorystyczne pomiędzy budynkami
- niewykończone dachy w kilku budynkach
- brak barierek balkonowych
- inne rynny (różnice pomiędzy budynkami)
- brak wykończenia części wspólnych - chodniki, latarnie itp.
- rozkopana ziemia dookoła budynków
- niewykończone sufity GK w ostatniej kondygnacji budynku

Podsumowując naszym zdaniem budynki nie nadają się do odbioru. Listy dotyczące odbiorów i terminów były chyba próbą dewelopera na wywiązania się z umowy, ale nie mają rzeczywistego odzwierciedlenia w faktycznym stanie budynków. Nasze mieszkanie zdecydowanie nie "jest gotowe do odbioru" jakby wynikało z listu. Czy ktoś z Państwa miał już odbiór? Jeśli tak to czy odebrali Państwo mieszkanie? Jakie są wytłumaczenia dewelopera na zaistniałą sytuację?

P.S. Jeśli jest ktoś zainteresowany zdjęciami z budowy to możemy podesłać.

Pozdrawiamy

Nie odbierajcie takich mieszkań!

Nie podpisaliśmy odbioru. Jaki komentarz ze strony dewelopera? Żadnego komentarza nie było.... T
ak jak napisał poprzednik, w mieszkaniu nic nie ma: brak barierek na balkonie, ogrzewania, prądu, klamek do okien... Nie wiem, co mieliśmy tam odbierać. Powiedziano nam, że to odbiór techniczny. W umowie nie ma takich zapisów, więc deweloper coś kombinuje. Po wszystkim powiedzieli, że wyślą nam pismo o odbiorze, niby w styczniu... Jak oni chcą się do stycznia wyrobić, skoro mieszkanie jest w dokładnie takim samym stanie jak było latem? Na zewnatrz nie ma nawet schodów do klatki wejściowej...

Spotkanie

Jako przyszły mieszkaniec mam propozycję spotkania nas, przyszłych mieszkańców. Im nas więcej, tym lepiej, wymienimy sie informacjami.
Proponuję sobotę, 1 grudnia, godz. popołudniowe. Lokalizację podam na maila.
Chętne na spotkanie osoby proszę pisać na maila

Spotkanie

Dodam, że spotkanie byłoby w Dąbrówce lub okolicach. Uściślimy mailem.

Spotkanie

Napisałem w sprawie spotkania.

Jak dla mnie, to obowiazują nas akty notarialne, pisma zmienijące cokolwiek nie mają sensu, inwestycja miała mieć wydaną zgodę na uzytkowanie 31.10, więc jak ktoś podpisze odbiór mieszkania to zgodzi się odebrać plac budowy a nie mieszkanie. Z tego co mi wiadomo, zgody na użytkowanie nie ma.

W akcie jest wyraźnie napisane, najpierw zgoda na użytkowanie, potem odbiory, nie odwrotnie. Proszę sobie poczytać prawo budowlane, dobre praktyki itd. Nie jestem prawnikiem, ale umiem mysleć, nie mam zamiaru ładować się w minę, developer musi ponieść konsekwencje wynikające z tego, w końcu ludzie im zaufali, wpłacili pieniądze itd.

Budowa

Tak, to co powyzej napisał Przemo1125 to racja. Czytajcie umowę zanim na odbiór pójdziecie. Nie idzcie sami, bierzcie dobrych rzeczoznawców ze sobą.

Odbiory mieszkań

Witam przyszłych mieszkańców, może byłoby dobrze zrobić Nicklowi jakąś reklamę w telewizji, bo robią sobie z NAS KLIENTÓW wolne żarty. Najgorszy developer z jakim miałem do czynienia!!!!. Myślę że sprawa skończy się w sądzie.

spokój

w tych warunkach pogodowych i brakach kadrowych/ większość pracowników podwykonawców czytaj Ukraińcy wyjechali do Niemiec bo tam lepiej płacą/ realne zrobienie mieszkań to luty-marzec 2019 plus ok 3-5 miesięcy na wyschniecie lokali aby można było sensownie malować, kłaść posadzki drewniane i całą resztę. Najlepiej fachowca do wykończania brać jak mieszkanie będzie zbudowana czyli na wiosnę 2019. Teraz przedwcześnie. Budowa domu to nie wypiek bułek na zautomatyzowanej taśmie w piekarni i i normalne są obsuwy terminów o 3-4 miesiące. Data zakończenia budowy to zawsze data orientacyjna/rodzaj symulacji optymalnych warunków które nie zawsze występują. Nie ma się czym denerwować-lepiej zaczekać do wiosny, na spokojnie wykończyć domek i komfortowo na koniec wakacji się wprowadzać a nie na dziko - w mokre i nie wykończone mieszkania. Na koniec ważna kwestia ze tzw zbudowanie domu to nie wszystko bo trzeba porobić odbiory techniczne co tez nikt nie zrobi od reki a zajmuje tygodnie. Póki co nie warto więc sprzedawać "starego" mieszkania a mieszkać trzeba i cierpliwie czekać .

Mądre słowa!

Mądre słowa!
Jak zaczynałem budować dom kolega powiedział mi:
"budowa wychodzi 2x drożej i 2x dłużej niż się zakłada"
Miał rację....

Budowa

Budowa domu przez prywatnego inwestora a przez dewelopera to jednak zupełnie różne tematy. Między innymi dlatego deweloperzy koszą spore siano za mieszkania (w porównaniu do ceny za m2 domu wybudowanego samodzielnie), że w teorii biorą na siebie wszelkie problemy związane z budową (klienci za niemałą cenę kupują właśnie spokój). No i nie wiem jak u Nickla, ale w umowach z Lineą wpisane są kary umowne za każdy dzień zwłoki - kilka miesięcy to już byłoby ładnych paręnaście tysięcy złotych. Zresztą, nawet i bez takiego zapisu pewnie można się domagać odszkodowania przed sądem - no ale to raczej nie dla tych, co wybierają spokój :)

Do Marka

Marek, Ty chyba z Nickla jesteś. Zgodzę się z Toba, że do mokrego mieszkania, niewysuszonego, kończonego w pośpiechu, nie powinien się nikt wprowadzać. Jednakże skoordynowanie prac, by do tego nie dopuścić, leżało i leży po stronie Nickla. Wiec dali ciała na całej długości, a my za to mamy ponosić konsekwencje? Marku, Ty naprawdę musisz być z Nickla, by takie dyrdymały wypisywać.
Ogromna, doświadczona firma jak Nickel podpisuje umowy na 7 bloków po 10 mieszkań czyli 70 (!!!) mieszkań (szacuję) i do tego kilkadziesiąt domów. Powinni zabezpieczyc budowe w taki sposób, że mieszkania oddane są w czasie zgodnym z umową. O jakich obsuwasz Ty piszesz??? Ile lat istnieje Nickel na rynku??? Zdaje się, że ok. 20 lat!!!
Za nasze mieszkanie już całkowicie zapłaciliśmy (100%!!!), zaraz będzie pierwsza rata kredytu do zapłaty, swoje mieszkanie sprzedaliśmy rezerwując sobie 2 miesiące na obsuw czasowy czyli 15. lutego 2019 mamy się wyprowadzać z naszego sprzedanego już mieszkania, za które pieniązki już trafiły na konto Nickla. Dokąd pójdziemy mieszkać z trójką dzieci??? Musimy coś wynając na kilka miesięcy, wiadomo też, że nikt na 3-4 miesiące chętnie nie wynajmuje mieszkań. A już jak usłyszą trójkę dzieci to wyobraz sobie jacy są szczęśliwi. Nie śpimy z żoną na kasie. My przemyśleliśmy, jak się zabrać do zakupu, zabezpieczyć środki finansowe i czas, na miarę naszych możliwości. My jesteśmy prywatnymi osobami, więc uważam, że firma pełna specjalistów powinna potrafić pociągnąć budowe zgodnie z harmonogramem. I nie pisz mi o obsuwach. Gdybym sam budował dom dla mojej rodziny, to mogę mieć obsuwy, bo się nie znam, bo coś tam, ale nie w przypadku, gdy budowanie to jest główna działalność firmy Nickel!!!! To po prostu nieudolność zarządzających z Nickla.

nie z Nickla ale z Zakrzewa,

nie z Nickla ale z Zakrzewa, sam budowałem dom wiec wiem jak to wygląda, Developer buduje tak samo albo gorzej jak prywatny inwestor albowiem developre NIE ma swoich wykonawców a do każdej dyrdymały bierze firmy zewnętrznej za które im płaci a Tobie jako kupcowi doda jeszcze swoje 20% minimum za koordynacje wynajmu tych firm zewnętrznych. Gdyby kilku prywatnych inwestorów się zeszło i kupiło działkę prywatnie po czym zamówiło projekt domu wielorodzinnego i wynajęło murarzy, dekarzy, elektryków, hydraulików itd na kolejne etapy budowy to proces budowy byłby ten sam co u developera ale taniej bo płaci sie bezpośrednio podwykonawcy i lepiej skontrolowany. Dlatego warto założyć np spółdzielnię na wybudowanie jednego domu międzymieszkaniowego nuż kupować od developera bo ten zbuduje to samo ale gorzej i duzo drożej. Np jeśli budowa domu kosztuje prywatnego inwestora 200 tys zl to za to samo developer budując tymi samymi ekipami firmami zewnętrznymi sprzeda wam to samo za 350 tys zł. Taka różnica.

Dlatego właśnie wybudowałem

Dlatego właśnie wybudowałem się w Spółdzielni Ławica Zachód w Skórzewie :D

Do Marka - Jak niewiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze

Inna sprawa ceny diametralnie poszły w górę, zarówno za materiały jak i robociznę. To co się dzieje z budową Nickla, to tego efekt. Powiedzmy, że cenę skalkulowali za całą inwestycję na 5 mln PLN, a ceny poszły o 20% . Czyli inwestycja to już 6 mln PLN. A udzielony kredyt z banku byl na oryginalne szacunki czyli 5 mln PLN + jakaś mała narzutka. Mieszkania i domy rownież wycenili po tamtych cenach. Jak niewiadomo o co chodzi, chodzi o kasę. Całkiem prawdopodobne, że Nikiel nie doszacował inwestycji sam, a nie ich podwykonawca, co nam wciskają, i ma teraz lukę w kasie. I co teraz? Oby w ogóle skończyli tę inwestycję! I nie pisz o obsuwach, bo w Nickle wystąpił ewidentnie problem z niedoszacowaniem ryzyka!

Spokój

Witam, co do poprzednika Marka, nie wiem czy jesteś przedstawicielem dewelopera ale komentarze typu trzeba spokojnie czekać są nie na miejscu, wiadomo że firma deweloperska to nie piekarnia, ale to nie klient tylko developer ustala termin zakończenia inwestycji ,poza tym Nickel nie zapłaci nikomu raty kredytu, a banku nie interesuje że nie wyrobili się z terminem oddania inwestycji.

Odsetki

Tak, zgadza się, Linea wypłaciła odsetki za zwłokę. 0 problemów, 0 dyskusji! serio! wystarczył zwykły mail.

Do Marka i reszty

Ten Marek to chyba faktycznie od developera :D

Sprawa pierwsza, obowiązuje nas umowa (Akt Notarialny). Developer powinien chyba z nami podpisać aneks jak coś jest nie tak, a jest nie tak! (zakończenie 31.10.2018). Należało mieszkańców poinformować, można chyba zerwać umowę po czterech miesiącach lub coś takiego. Gdzie nowe harmonogramy budowy pytam!

Kary są zapisane w akcie. Według mnie nie wolno działać w sprzeczności z aktem, to znaczy wzywać na odbiory bez zakończenia budowy (jednak tak robią i nie tylko oni). Jednak my jesteśmy krajem gdzie lubą naginać prawo, deweloper też pewnie uważna, że wszystko mu wolno. Mieszkania + teren przed odbiorem powinny być opomiarowane przez biegłego chyba, po wydaniu zezwolenia na użytkowanie, nie można tego teraz zrobić!

A niech zapłacą karę + opłaty za wynajem mieszkań + czynsze za kilka miesięcy dla 70 rodzin, powiedzą, że można wprowadzać się w maju i będzie po problemie :) W życiu tego nie zrobią!!!

A że deweloper straci, trudno, niech zrobi to z godnością, może ich stać. Chytry zawsze traci 2x

Odbior

jestem po tzw. odbiorze. tego sie nie da opisac. mieszkanie wyglada jak pustostan do remontu na podolanskiej. grzyb, wilgoc na scianach ale to ponoc nie problem jak twierdza specjalisci z Nickla. jedna wielka wilgoc. brak pradu, drzwi. ktos tu sobie robi jaja z ludzi. ja bym sie wstydzil pokazac nabywcy mieszkanie w takim stanie. to jest kpina!!!!!!!

Do Darka z Marek

A spece z Nickla co na to? I co dalej??? Który to budynek jest zagrzybiony? Aż się boję swego odbioru

Do Darek z Marek

Możesz coś więcej opisać o stanie budynku wewnątrz ? Czy są posadzki , balustrady? Płytki na częściach wspólnych? Rozdzielnie elektryczne ? Nie było drzwi wejściowych do budynku czy do mieszkania ?

Do Darek z Marek

Witaj.cos więcej na temat samego budynku w środku?czy posadzki są w budynku? Balustrady , drzwi wejściowe ? Płytki na częściach wspólnych ? Czy mieszkania maja już zamontowane piece i grzejniki? Osprzęt elektryczny ?

Pytanie

W takim razie co miał na celu ten odbiór? Pokazanie tego, co jeszcze trzeba zrobić? I jak można to nazywać odbiorem? To jet totalna kpina. Ludzie, co tu się dzieje? Mam nadzieję, że te mieszkania w ogóle kiedyś skończą..... zaczynam mieć obawy. A w necie reklamy innych osiedli Nickla....

Odbiory

Witam również jestem po odbiorze,budynek A, tak jak pisał Darek z Marek ,odbiory to kpina ,w piśmie sprzed miesiąca napisane ze mieszkanie jest gotowe do odbioru, wiec wymieniam: brak drzwi wejściowych do budynku, brak balustrad w części wspolnej (nie wspominając o tym ze cześć wspólna dopiero jest tynkowania przy minusowej temperaturze) drzwi wejściowe do mieszkania ustawione na sucho , niewykończone balkony,porysowane szyby we wszystkich oknach, i nie chodzi już tutaj o śmieszne kary ktore być może wypłaci developer, lecz o ogólna wilgoć oraz grzyb z którym My przyszli mieszkańcy będziemy musieli walczyć przez długie miesiące.

Do Artur i reszta

Ja mogę napisać tylko o środkowym budynku od strony komornickiej. Od sierpnia w mieszkaniu pojawił się piec, grzejniki oraz gniazdka. Ale czy jest prąd i ogrzewanie, to raczej wątpię. Musi być chyba zgoda na użytkowanie aby to uruchomić, ale ona nie jest najprawdopodobniej wydana, taka zgoda jest dopiero po odebraniu budynku przez PINB - http://www.pinb.poznan.pl/index.php/dane-kontaktowe, tu można zadzwonić i się zapytać czy jest, albo podjechać tam. Deweloper nie wysłał pisma, że zakończył budowę. Dla przypomnienia w przypadku tego budynku zgoda miała być wydana dnia 31.10.2018.

I dopiero po wydaniu takiej zgody można wzywać na odbiory, tak przynajmniej nakazuje ustawa: Tekst ustawy jest tutaj: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU...

Art. 27.
1. Przeniesienie na nabywcę prawa, o którym mowa w art. 1, poprzedzone jest odbiorem lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego przez nabywcę, który następuje po zawiadomieniu o zakończeniu budowy domu jednorodzinnego, przy jednoczesnym braku sprzeciwu ze strony właściwego organu, albo na podstawie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.
2. Odbiór, o którym mowa w ust. 1, dokonywany jest w obecności nabywcy.
3. Z odbioru, o którym mowa w ust. 1, sporządza się protokół, do którego nabywca może zgłosić wady lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego.

Czyli deweloper przechodzi do pkt. 2 z pominięciem pkt. 1, dlaczego? I czy chcą Państwo odbierać place budowy?
Na klatkach nie ma balustrad, nie ma podłogi, nie ma drzwi, nie ma drzwi wejściowych do budynku (nie było ich przynajmniej w tym tygodniu), nie ma części wspólnych, są miejsca parkingowe, koparki coś tam kopią i chyba chodniki robią, ale przy takich mrozach wieczorem to zastanawiam się na trwałością oraz jakości tych robót. Na budowie słychać głownie język ukraiński więc styczną wyjadą chyba na święta. rusztowanie do pomalowania tego budynku pojawiło się w tym tygodniu, takie mam informacje.

Proszę sobie podjechać na budowę i to zobaczyć. Nie wiem czy malowanie i wykańczanie mieszkań bez prądu i ogrzewania jest dobry pomysłem. Na weekend polecam lekturę aktów notarialnych oraz tego linku (Odbiór domu lub odbiór mieszkania od dewelopera. Jak nie dać się oszukać?) - https://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/...

wilgoc

Wilgoć w nowo zbudowanym domu musi być bo w 5 minut nie wyschnie. Trzeba parę miesięcy na naturalne grawitacyjne obeschniecie murów pod warunkiem ze dom ogrzewany lub ciepło na zewnątrz. Do maja,czerwca wyschnie na 90%.

robotnicy

Jak widać na załączonym linku do artykułu brak rąk do pracy także w Nicklu...

http://wyborcza.pl/7,155287,24289795,polskie-agenc...

Podobno rząd myśli o zatrudnianiu robotników z Pakistanu i Bangladeszu których już pare tysięcy pracuje na budowach ale potrwa to od 6 do 12 miesięcy zanim to ogarną aby ich napłynęło tyle by zastąpić Ukraińców..

ceny mieszkań będą musiały wzrosnąć

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nowelizuje tzw. ustawę deweloperską, która ma chronić prawa nabywców mieszkań i domów. Jednym z najważniejszych zapisów, które wprowadziła ustawa w 2011 r., są otwarte rachunki powiernicze. UOKiK uznał jednak, że otwarty rachunek powierniczy nie zapewnia wystarczającego bezpieczeństwa klientom firm deweloperskich w przypadku ich upadłości. Dlatego urzędnicy proponują stworzenie Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego. Do konsultacji deweloperów trafił właśnie projekt zmian. Zgodnie z nim na nowy fundusz gwarancyjny składać się mają wszyscy inwestorzy budujący mieszkania i domy. Do kasy funduszu deweloperzy mieliby oddawać nawet 5 procent od ceny każdego sprzedanego lokalu. – Przypominać ma to działanie Bankowego lub Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. Wszyscy wpłacają do wspólnej puli, która ma być zabezpieczeniem dla klientów dewelopera, który upadnie. Kwota składki na fundusz gwarancyjny ma być uzależniona od ceny mieszkania: im drożej, tym składka rośnie. Czyli za mieszkanie kosztujące 400 tys. zł deweloper może przekazać państwu ok. 15 tys. zł, ale za dom za milion złotych – składka wyniesie już 50 tys. zł. – Nikt nie ma złudzeń. Ten dodatkowy podatek zostanie przerzucony na klientów, więc można się spodziewać, że ceny mieszkań wzrosną nawet o 5 proc. Tak wysoki podatek odbije się niekorzystnie na klientach deweloperów, gdyż ceny mieszkań będą musiały wzrosnąć.

Prawdziwy termin odbioru??

Dziś pojawiła mi się na Facebooku sponsorowana reklama Nickla: kup mieszkanie lub dom na Os. Ks. Dąbrówki i odbierz klucze już w I kwartale 2019 roku. Czyli, że co? Prawdziwy termin odbioru to koniec marca 2019?

Ps.
Ciekawe czy Ukraińcy, którzy budują to osiedle wrócą do Polski po Świętach. Podobno połowa wróci, ale już do Niemiec.

Termin odbioru

Obserwując to co maja jeszcze do zrobienia i tempo prac ze względu chociażby na warunki pogodowe to myśle ze marzec to realny termin odbioru. Czy ktoś może był w ostatnim czasie zaproszony przez dewelopera do odbioru?

Dzisiaj/1 dzień świąt /

Dzisiaj/1 dzień świąt / przeszedłem sie po budowie. Aby skończyć do marca 2019 musi być spełniony warunek. Pogoda pluskwa sucha ok10 stopni, pełna obsada robotników minimum na jednej zmianie. Patrząc na prognozy pogody i rynku pracy jak będzie kompletnie zbudowane to na kwiecień,maj ze wskazaniem na czerwiec 2019 , przy czym realne skończenie domów wewnątrz / suche posadzki, itd/ przez indywidualnego inwestora najszybciej na lipiec, sierpień ze wskazaniem na wrzesień -październik. Gwiazdka 2019 powinna już być we własnym domu.

Inspektor budowlany

Polecam swoje usługi w temacie odbioru technicznego mieszkań. Jestem kierownikiem budowy a także projektantem.
W razie dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji.

Inspektor budowlany

Witam, właśnie poszukuje KB poproszę jakieś namiary.

Komunikacja

Cześć. Może powinniśmy założyć jakąś grupę na Facebooku (dlaczego tam? Bo chyba wszyscy mają już tam konto). Wtedy komunikacja między nami przebiegałaby płynniej, moglibyśmy dzielić się załącznikami typu zdjęcia z odbiorów, stan budowy na zewnątrz jak ktoś będzie przejeżdżał itp. a w przypadku nowych informacji każdy dostanie powiadomienie i nie będzie potrzeby co chwila wchodzenia na to forum?
Co myślicie?

Grupa

Wszystkich którzy mają chęć zapraszam na FB do grupy:
Osiedle Księżnej Dąbrowki - Fosowa - Nickel

Na tą chwilę jest tam pusto, ale w obecnej sytuacji wierzę, że szybko się to zmieni...
Pozdrawiam

Link do grupy

Odbiory

Ktoś wie, co się dzieje w kwestii odbiorów? Jak podpisujecie? Co do poprawki?

Odbiory

Byłem w weekend na budowie i na prawdę kiepsko wygląda postęp prac..... myślę że połowa kwietnia najszybciej.... także spokojnie z odbiorami.
P.S.Czy ktoś wie jak z zapisami do grupy Na fejsie?.. ja wysłałem prośbę i dołączenie i cisza...

odbiory

u nas - bliźniak - robiliśmy odbiór 3 stycznia - nie było co odbierać - zero pieca, zero kaloryferów, zero gniazdek, teraz byliśmy po 2 tygodniach, piec jest, kaloryfery sa gniazda są..brak wody..susza dmuchawami i niby wstawiają osuszacze...za dwa tygodnie wchodzimy znowu ocenić z podwykonawcą sprawdzić czy możemy cokolwiek już zacząć, też wysłałem zgłoszenie do grupy na facebooku

odp

Prośby o dołączenie są akceptowane w miarę możliwości na bieżąco, natomiast staram się też z drugiej strony weryfikować kto chce dołączyć, ponieważ dostaję masę próśb z jakichś fejkowych kont, a na takich osobach mi nie zależało, kiedy tworzyłem tą grupę. Dlatego jeśli ktoś nie jest akceptowany w ciągu 24h, proszę o wiadomość prywatną. Pozdrawiam.

Odbiory - to są jakies jaja

Skoro nie ma co odberać, to po co wzywają ludzi? Osuszacze przy tych temperaturach? Co to da..... Żałosne

Mieszkania

Co nowego z mieszkaniami i odbiorami? Jak się sprawy mają?

jest dobrze a bedzie jeszcze

jest dobrze a bedzie jeszcze lepiej, do czerwca bedzie..

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.