Jazda po Os. Cytrusowym

Chciałabym się odnieść do jazdy kierowców po skórzewskich ulicach. Nie wiem czy ludzie jeżdżą autami na pamięć ale jakiś czas temu wprowadzono pierwszeństwo z prawej strony. Czyli samochód wyjeżdzający z prawej strony ma pierwszeństwo.

Nie wiem czy to tak trudno ogarnąć Państwu z ekstra fur !!!

Jadąc ulicą Zielną parę razy miałabym stłuczkę , oczywiście nie ze swojej winy.

Ludzie nie śpijcie za kierownicą, rozglądajcie się dookoła.

Bo skończy się to niedługo jakąś tragedią !!!

Dziś znowu ta sytacja.Jak

Dziś znowu ta sytacja.Jak Boga kocham ostatni raz zachamowałam,następnym razem przycisnę gaz.Może bambry i debile nauczycie się w końcu jeździć według przepisów.Znak znajduje się przy wieżdzie na ul.Zielą !!!

jazda po osiedlu

ten znak obowiazuje na calym osiedlu na kaiatowej jeszcze gorzej i te maluch na rowerkach huljnogach wypadajace z zakretu samopas opiekunki i mamy z dziecki chodzące srodkiem jezdni

Dokładnie tak!

Dokładnie tak!
Na całym cytrusowym nie ma ani kawałka strefy ruchu. Piesi muszą korzystać z chodników. Dziecko poniżej jakiegoś wieku na rowerze też zobowiązane jest korzystać z chodnika. Nie wiem czy to brak wiedzy czy brak wyobraźni.
Nie kumam tego rozpasania. Chyba musi wydarzyć się jakaś tragedia.
O kierowcach nawet nie mówię bo zachowują się jakby ktoś ich gonił.
Ludzie szanujmy się...

Uważam że ta zasada nie chce

Uważam że ta zasada nie chce się przyjąć. No nie wiem czemu ale ludzie tego nie ogarniają i długo chyba będą się tego uczyć. Niech luz lepiej zrobią normalne znaki.

(Brak tytułu)

Przy wjeździe na osiedle zdaję się, że znajduje się taki oto znak.
https://www.google.pl/maps/@52.3952588,16.7869463,3a,60y,302.86h,87.67t/data=!3m6!1e1!3m4!1sZai54pChzoo7STGvYlwUDQ!2e0!7i13312!8i6656

"Obowiązują tu specyficzne przepisy dotyczące wyłącznie strefy zamieszkania.
Jednym z ważniejszych jest bezwzględne pierwszeństwo dla pieszych. Pieszy może chodzić nawet środkiem jezdni, przejść przez skrzyżowanie, a spowodowanie kolizji z pieszym niemal zawsze będzie obciążało kierowcę pojazdu mechanicznego. Ponadto w strefie zamieszkania obowiązuje prędkość dopuszczalna 20 km/h i zakaz parkowania poza miejscami do tego wyznaczonymi. Tym samym, postój na chodniku czy przy krawędzi jezdni, nawet jeżeli nie zakazuje tego wyraźnie inny znak, jest zabroniony."

I tu warto się upewnić zanim

I tu warto się upewnić zanim pisać bo taki znak już tam nie stoi. Po co wprowadzać ludzi w błąd. To są zdjęcia z 2014 roku. Od 2017 obowiązuje ograniczenie do 30 km/h a skrzyżowania są równorzędne.
Piesi mają poruszać się po chodnikach a auta można parkować na chodniku oczywiście zostawiając ustawową odległość dla pieszego o czym wielu kierowców niestety zapomina...

Masz rację, powinienem się

Masz rację, powinienem się upewnić czy jeszcze stoi.
Jednak co do parkowania to większość chodników jest zbyt wąska żeby zmieściły się i auta i piesi.
Natomiast ulice są wystarczająco szerokie i zaparkowane auto przy krawędzi nie zablokuje przejazdu.

Dokładnie tak i nie bójmy się

Dokładnie tak i nie bójmy się zwracać uwagi mieszkańcom żeby zaparkowali auto w odpowiedni sposób. A jeśli to nie zadziała zawsze można zgłosić sprawę odpowiednim organom. Niestety w większości moje spokojne i uprzejme zwracanie uwagi spotyka się z agresją ale nie zniechęcam się :) chcę żeby moja żona z wózkiem i dziećmi mogli bezpiecznie i wygodnie spacerować po osiedlu.

rusek - najpierw naucz się wklejać linki

rusek - najpierw naucz się wklejać linki , a potem bełkocz coś od rzeczy.
Może napisz coś o nagminnych wymuszeniach pierwszeństwa na osiedlu. Na ulicy Kwiatowej prawie nikt nie przestrzega reguły prawej ręki - wymuszenia są nagminne. Do tego kobiety z wózkami pochodzące prawdopodobnie ze wsi, które jadą sobie środkiem ulicy Kwiatowej.
Cytat "Tym samym, postój na chodniku czy przy krawędzi jezdni, nawet jeżeli nie zakazuje tego wyraźnie inny znak, jest zabroniony." Czyli gdzie mam parkować samochód - na osi jezdni ? Ogarnij się człowieku - zamiast cytować przepisy popracuj nad odrobiną zdrowego rozsądku.
Przeprowadziłem się z centrum Poznania między innymi po to, aby nie mieć problemów z parkowaniem samochodu.

Przepisy są przepisami i nie

Przepisy są przepisami i nie należy z nimi dyskutować. Oczywiście zdrowy rozsądek jest też niezbędny, wszystko jest dla ludzi.
Jeśli będziesz parkował przy krawędzi jezdni to żaden pieszy nie będzie musiał chodzić po ulicy. Natomiast nie dziw się ,że ktoś idzie ulicą jeśli chodnik ma zastawiony przez zaparkowane samochody.
I małe przypomnienie, bo niektórzy (serio) żyją w błędnej świadomości: chodnik nie należy do danej posesji. Jest częścią wspólną i nie można zastawiać go autami i innymi śmietnikami.

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.