Leśna Polana - deweloper

Witam,

Razem z narzeczonym szukamy miejsca dla siebie. Wpadła nam w oko Leśna Dąbrówka na pograniczu Dąbrówki i Dopiewca. Czy możecie nam powiedzieć jak układa się kontakt z deweloperem? W jakim stanie oddawane są domy? Dużo trzeba się "naprosić" ?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Deweloper jak każdy. Na

Deweloper jak każdy. Na początku jest bardzo miło i sympatycznie do czasu podpisania umowy i wpłaty a później gdy masz problem nie jest już tak miło.
Pozdrawiam i życzę szczęścia zwłaszcza z Lineą.

Proponuję najpierw zapoznać

Proponuję najpierw zapoznać się z dojazdami di Leśnej Polany i po analizie porannych i popołudniowych korków podjąc decyzję co do lokalizacji. Jeżeli będzie odpowadała to wtedy do dewelopera :)

Deweloper to deweloper.

Deweloper to deweloper. Trzeba dostosowac wymagania. Nigdy to nie bedzie takie jakby sie samemu budowalo. Z opinii fachowcow moge pozytywnie okreslic poziom jakosci. Linea robi troche lepiej niz inni deweloperzy!! Co do kontaktu to nic do zarzucenia. Fajne miejsce i fajna jakosc jak za tak przystepna cene. Wg mnie kompromis cena-jakosc. Lepiej sie raczej nie znajdzie. Oczywiscie chodzi o caloksztalt. Estetyka, trwalosc wykonania, infrastruktura na duzy plus... ogolnie polecam.

Chyba nie bardzo rozumiem o

Chyba nie bardzo rozumiem o którym miejscu Pani pisze. Nie ma pogranicza Dąbrowki i Dopiewca. Jest Paledzie albo Dopiewiec. Nowe osiedla są i w Paledziu i w Dopiewcu. Chodzi Pani o którego dewelopera, Linee?

Leśna polana Dopiewiec Linea?

Leśna polana Dopiewiec Linea?

Często zastanawiam się jak

Często zastanawiam się jak będzie wyglądało nasze osiedle gdy deweloper sprzeda wszystkie mieszkania i zniknie z naszego małego miasteczka. Teraz dba o wizerunek bo to ważne pod kątem sprzedaży a później kto będzie to robił, gmina? A problem z przemieszczaniem się z punktu a do punktu b będzie coraz gorszy. Kredyt 25 letni zobowiązuje.

Linea

Jakoś wykończenia w Linei jest raczej standardowa. Trochę to zależy od podwykonawcy który budował. U mnie większych problemów nie było, ale kolega z szeregu obok miał istny sajgon.

Co do kupowania w Dopiewcu to lepiej i taniej będzie kupić używane na Linei w Dąbrówce i odnowić. Te w Dąbrówce są moim zdaniem ciekawsze i po kilku latach co miało popękać i się zepsuć to już popękało i się popsuło. A i kredyt wziąć łatwiej na urządzone mieszkanie do odnowienia niż na stan deweloperski i szukać funduszy na wykończenie..

Usterek po odbiorze było

Usterek po odbiorze było sporo, ale po formalnych pismach ogarnęli. Jednak niektórzy mieli prawdziwe problemy, gdzie same pisma nie wystarczały... Ze względu na korki, autostradę pod oknem na Jesionowej, forowanie tych co mają więcej kasy na zamkniętych ulicach wypada szczerze odradzić. Wszystko zależy kto czego oczekuje.

Gdybym miała wybierać jeszcze

Gdybym miała wybierać jeszcze raz gdzie zamieszkać, nigdy nie wybrałabym Dąbrówki i teraz Dopiewca. Mieszkam tu 10 lat i to miejsce zmieniło się na dużą niekorzyść, zapewniali cieszę i spokój alternatywę dla miasta a okazało się inaczej. Teraz myślę co będzie za kolejne 10 lat. Odradzam.

Polecam zainteresować się

Polecam zainteresować się Skórzewem Ławica Zachód. To spółdzielnia a nie deweloper :)

Leśna Polana jest w Dopiewcu

Dopiewiec graniczy z Palędziem
Deweloper wprowadza klientów w błąd używając nazwy handlowej Dąbrówka
Proszę spytać dewelopera o dojazd do Dopiewca i do Poznania ;)

Z osiedla leśna polana do

Z osiedla leśna polana do ronda ze zjazdem na s11 średni czas dojazdu 30 min, a obiecują w 15 min do Poznania. Wszystkie reklamy dewelopera trzeba brać z przysłowiowy przymrużeniem oka.

Deweloper zapomniał dodać

Deweloper zapomniał dodać godzin w których można pokonać ten dystans. W dobrych okolicznościach od 10 do 15.30 lub nocne od 20-tej, i to do tablic Poznania :))

W godzinach szczytu dojazd z

W godzinach szczytu dojazd z Lesnej Polany do ronda S11 to nie wiecej niz 12-15min. Po co jezdzic przez Dabrowke? :)

Konsekwentariusz, chyba

Konsekwentariusz, chyba helikopterem albo rowerem między autami stojącymi w korku.

Raczej przedstawiciel Linei,

Raczej przedstawiciel Linei, też to zauważyłam:)

Żaden przedstawiciel linei.

Żaden przedstawiciel linei. Wyjeżdżam ok 7 rano i omijam Dabrowke droga alternatywną. Max 15 min. Max!!!!

Wyjazd z Leśnej Polany

Kolega zgrabnie napisał, że dojeżdża drogą techniczną do ronda przy S11. Niestety "zapomniał" dodać, że potem czeka na rondzie kolejne 15 minut :) Brawo Ty !!!

Taaa jasne

Taaa jasne,chyba helikopterem śmigasz a nie droga alternatywna. Przestan siać zamęt i mowic bzdury! Jak jest (i bedzie coraz gorzej,bo zamiast dróg powstają kolejne budy) kazdy widzi. Wiec kolego skończ pisac bzdury wyssane z palca.

Potwierdzam,

droga do ronda przy drodze serwisowej, dużo dużo szybciej niż przez Dąbrówkę.

Ludzie... o 7.05 na rondzie

Ludzie... o 7.05 na rondzie s11 nie ma zatoru. O 7.25 byc moze jest ciasniej. To ze niektorzy nie umieja sie wlaczyc do ruchu i stoja na lesnej 10min to juz inna sprawa. Na dojazd nie ma co narzekac. Polskie drogi sa wszedzie przepelnione.

Rozumiem, że jadąc do pracy

Rozumiem, że jadąc do pracy na 9 muszę z domu wyjechać o 7 aby być o7.05 na rondzie s11. W ten oto sposób dojadę w czasie jakim zapewnia mnie deweloper w broszurce. :)
A powrót? Czekam na instrukcje.

Plusy i pseudo plusy w

Artykuł sponsorowany

Plusy i pseudo plusy w artykule

To jest artykuł reklamowy. Tak żeby nie było wątpliwości... :)

Dąbrówka

Mieszka się rewelacyjnie same plusy ! Vive La Dąbrówka !

Wajrak nie badz smieszny. Nie

Wajrak nie badz smieszny. Nie. Nie mieszka sie super w Dabrowce. Jest coraz gorzej,ludzie sa coraz głupsi i hamscy (nie wszyscy oczywiscie) chcący miec wszystko pod nosem a zarazem mieszkac w ciszy; jest tylko jedna droga łącząca Dąbrówkę z reszta gminnych miejscowosci,przejazd ciagle zamknięty i w dodatku do 2021 maja byc wszystkie przejazdy zlikwidowane i zrobione wiadukty. Co dziwne,rządzący w gminie siedzą cicho zeby ludzie sie nie burzyli. To tylko pare minusów,reszty mi sie nie chce pisac. Wiec odradzam mieszkanie w Dabrowce. A pseudo deweloperom proponuje nke podszywać sie co chwile pod innymi pseudonimami zachwalajacymi Dąbrówkę.

Przejazdy

no to chyba dobrze ze te przejazdy będą co nie ?

Za 10 - 15 lat?

Za 10 - 15 lat?

Na czym polega to mieszkanie

Na czym polega to mieszkanie blisko przyrody? Że jest ten kawałek lasu, coraz bardziej zatłoczonego, niczym miejski park? Oprócz tego wszędzie w gminie leje się beton, nowe publiczne miejsca z zielenią nie powstają.

Przyroda i las

po co wogole te pitolenie o niczym każdy chyba kupuje świadomie ... widzi jak to wygląda ile jest lasu ile betonu ile zielonego ile ludzi sklepów itd ... więc kompletnie nie kumam waszych jęków jak chcecie puszczy to sio za obrzycko i tyle w temacie .... ludziom nigdy nie dogodzisz ot Polaczki takie ...

Wajrak

Pisząc o polaczkach, obrażasz samego siebie, swój RÓD. Jeśli nie masz szacunku do sióstr i braci Słowian, to do kogo masz? Piszesz Polaczki z dużej litery, więc może jest szansa, że tli się w Tobie słowiańska dusza...

Ludzie, opamiętajcie się. Kto to widział, że rodak rodaka wyzywał od polaczków. Wierzyć się nie chce.

Co za farsa. Wyluzujcie

Co za farsa. Wyluzujcie ludzie!! Jaka krzywda wam sie tu dzieje co? Rzeka kwasu tedy płynie...

Leśny Dziad ma całkowitą rację.

Samo wyrażenie "ot" to rusycyzm i można wnioskować że pisze to nietutejszy.

lud

Jeżeli lud jest tępy to nieważne czy swój czy nie , poprostu trzeba to powiedzieć ... ludzie troche etyki a nie buractwa

Etyka?

Piszesz o etyce, a nazywasz rodaków (domniemam, że jesteś Słowianinem) polaczkami, tępym ludem i buractwem? Człowieku...

Niestety też muszę przyznać

Niestety też muszę przyznać że moi rodacy coraz bardziej zamieniają się w buraków, chamów i wyrachowanych egoistów... Przykro ale taka prawda.

Wszyscy ludzie są dobrzy...

...tylko dają się dzielić, rządzić i szczuć na siebie przez tzw. polityków (to nie są Słowianie). Oni zafundowali Polachom wyścig szczurów po sukces i bogactwo, które są iluzją. Kiedy spojrzysz na człowieka z otwartym sercem, dostrzeżesz w nim taką samą duszę, jak Twoja, próbującą odnaleźć się w tej dziwacznej i skomplikowanej rzeczywistości...

Nie widzę nigdzie buraków, chamów i wyrachowanych egoistów, tylko ludzi w zawężonym przez owczy pęd stanem świadomości, którzy pod sztucznie stworzoną, twardą skorupą mają ciepłe i dobre oblicza. Wystarczy zaufać, że nikt nie jest z gruntu zły, tylko zmanipulowany i niepotrafiący zauważyć, że jest uwięziony w Matriksie.

Przykro ale taka prawda.

Wracając do tematu, ciekawi

Wracając do tematu, ciekawi mnie czy ci ludzie, którzy teraz kupują domki w Linei w Dopiewca, biorą pod uwagę, że to osiedle będzie jeszcze kilka razy większe, teraz wygląda jakby było blisko natury spokojne ale za chwilę będzie tam gorzej niż w Dąbrówce.

Nie no "Gościu"

Długo nad tym myślałeś? Ciekawość to pierwszy stopień do piekła.

gościu

Gościu, jesteśmy wszyscy niesprawni psychicznie 😁😁😁😁😁😁😁 Nie umiemy czytać map, nie interesujemy sie planami rozwoju miejscowości czy gminy. Nadal nie ogarniamy, ze mieszkamy w Dopiewcu. 😂😂😂😂😂Codziennie zaskakuje nas napis „Dopiewiec” bo jesteśmy pewni ze mieszkamy w „Dąbrowce-Leśnej Polanie”. Uważamy ze kupujemy domy pod lasem, który będzie na naszą wyłączność, a najbliższy sąsiad będzie minimum 500 metrów od nas. Nie widzimy tez korków, nie wiemy ze dojazd do Poznania to nie „5 minut”. 😂😂😂😂😂Na szcEscie pojawiają sie osoby, które nie mają tu „domków”- jak ładnie napisałeś - którzy wszystko ogarniają. Pozdrawiam,
Pijane, niewidome dziecko specjalnej troski we mgle.

słowian

przestan z tymi słowianami bo mdli już t

Niedoczekanie Twoje

Słowianina nie mdli, kiedy czyta i słyszy o Słowiańszczyźnie. Mdli za to każdego przedstawiciela narodu wybranego...

Czesław Białczyński: Czas na Wielką Zmianę. Cz. 1
Czesław Białczyński: Czas na Wielką Zmianę. Cz. 2

Pan Czesio

Panie spraw by tacy teoretycy filozofowie jak Czesio krajem naszym nie rządzili....

Jesteś niewolnikiem...

...skoro wspominasz o rządzeniu Twoim krajem. Ty jesteś suwerenem. Ty tutaj rządzisz.

Pan Czesio nie filozofuje (no może troszkę), tylko powołuje się na odkrycia archeologiczne, dowody językowe i genetyczne. Z tymi ostatnimi nie ma możliwości dyskusji. Słowianie to starożytny lud, który nie wyskoczył zza drzewa w 996 roku, jakby niektórzy chcieli...

tramwaj

Generalnie Dąbrówka ma wiele zalet, infrastruktura bogata, las pobliski, bliskość Poznania. Jedyny bardzo poważny minus to jedyna droga dojazdowa korkująca się w porze szczytów komunikacyjnych. Gdyby przebito jeszcze jedną wzdłuż torów i dalej gdzieś na dojazd obwodnicy lub od strony Palędzia skrótem do Bukowskiej / lasami?/ . Wydaje się ze jedyna alternatywa to budowa linii tramwajowej do Poznania/np z Junikowa , inne opcje mało prawdopodobne.

Leśny tramwaj

Taaa... Zwierzęta byłyby co najmniej w niebo wzięte. Od razu można nazwać przystanki gatunkami zwierząt. To będzie Dąbrówkowa atrakcja w rodzaju poznańskiej Maltanki...

Sąsiedzi bądźmy czujni

W ostatnim czasie doszło do kilku prób włamań od strony ul. Jesionowej. Na policję została zgłoszona prośba o wzmożenie patroli, zwłaszcza w porze nocnej. Jeśli ktoś zauważy coś podejrzanego, reagujmy.

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.