Uparty sąsiad

Co zrobić z upartym sąsiadem, którego - rosnący przy wspólnym płocie - żywopłot z iglaków ma wys.ok.4,5m. i zacienia moją działkę. Prośby o przycięcie nic nie dają,bo jego tuje jak rosły tak rosną a na mojej działce cień, wilgoć i mech. Może ktoś miał podobny problem i udało się go rozwiązac.

Internet prawdę powie :)

Wiadomo że najpierw najlepiej polubownie załatwić sprawę z sąsiadem niż się kłócić i ciągać po sądach. Podobna sytuację miałem u rodziców. Ich sąsiad miał ogromne tuje na samej granicy działki. Udało się z nim dogadać. Facet niemajętny i starszy więc ich ścięcie do wysokości 2,5 metra wykonałem ja samodzielnie.
Warto o tym pomyśleć bo może sąsiad nie ma kasy albo umiejętności i sprzętu żeby to zrobić.

A jak dogadać się nie da to:

http://zogrodemnaty.pl/jak-zmusic-sasiada-do-wycie...
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/845189,usuni...

Iglak też człowiek!

Warto przemyśleć los iglaków i dla nabrania dystansu do sprawy przejść się do lasu, żeby obejrzeć masakrę, jaka tam się odbywa w tej chwili. Niedługo nie będzie lasu, tak go grabią, więc może warto oszczędzić te kilka iglaków, bo pomogą uratować planetę, kiedy debile zetną wszystkie drzewa.

Wojtek 68 - nie ośmieszaj się człowieku

Wojtek 68 - 4 metrowe tuje mu przeszkadzają - żałosne.

Tu nie chodzi o wyrzucenie

Tu nie chodzi o wyrzucenie roślin tylko przycięcie. Przy małych deweloperskich ogródkach trzeba trochę wiedzy żeby założyć bezproblemowy ogród.
Trzeba kupować rośliny w wersji karłowatej czy kolumnowej. I od małego trzeba je formować.

Żywopłoty

To jest problem ,zwłaszcza gdy bardzo wysoki żywopłot nie dopuszcza słońca do Twojego domu.Chcesz mieć żywopłot z żywotników,to go miej takie jest Twoje prawo,ale nie generuj immisji sąsiadowi...................Może zapytaj w naszej gminie czy w tzw.Ustawie Krajobrazowej jest m.innymi regulacja dotycząca usytuowania ogrodzeń ,ich gabarytów i standartów jakościowych.Życze powodzenia w walce z uciążliwym sąsiadem. J.G.

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.