Szkoła podstawowa Dąbrówka

Szukam szkoły podstawowej godne polecenia w okolicach Dąbrówki, chciałabym przenieść moje dziecko ze SP na ul Malinowej. Czy ktoś ma jakieś informacje na temat szkoły przy Parkowej w Dąbrówce?
A gdzie Wasze dzieci chodzą do szkoły ?
Z góry dziękuję za opinie i pomoc w sprawie
Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Co z ta szkola?

Co sie dzieje w tej szkole przy Malinowej, kolejny raz slysze ze ktos chce wypisac lub wypisal z nien swoje dzieci.

Szum informacyjny,

moje dziecko tam chodzi i w porównaniu np do Skórzewa nr 1 (tam chodziło starsze ) to szału nie ma- mam tu na myśli stronę dt zarządzania i komunikacji z kierownictwem, jego zaangażowanie itd.
Jezeli zaś chodzi o warunki lokalowe, wyposażenie itp, to chyba raczej mamy klasę "premium".
A co się tyczy tego, że cytat: "kolejny raz slysze ze ktos chce wypisac lub wypisal z nien swoje dzieci."- to dzieci odchodzą i przychodzą. Wynika to pewnie z tego że oferta w okolicy jest dość duża z tym tylko że mniej (albo w ogóle) piszę się o dzieciach które przychodzą a więcej i emocjonalnie o dzieciach które odchodzą.

Moje dzieci chodzą na Parkową

Moje dzieci chodzą na Parkową.Wysoki poziom nauczania i mimo ze.duzo brakuje dzieciom w knforctach sal wf lub pracowniach. Atmosfera i podejscie nauczania do dzieci jest bardzo dobra. Nauczyciele radzą sobie z rozwiazywaniem roznych spraw z uczniami. Polecam .

Druga szkola?

Po co w takiej malen wsi dwie szkoly?
Przeciez to sa dodatkowe koszty dla Gminy,
Dwa zespoly nauczycielskie, dwoch zarzadzajacych...za duzo jest pieniedzy w Gminie?
Moim zdaniem obiekt w parku moglby byc inaczej, lepiej wykorzystany z korzyscia dla Gminy i Mieszkancow.

"Druga szkoła..."

Pani Kamila83 Radzę najpierw doczytać, że szkoła na Parkowej nie jest placówką publiczną. Po drugie, szkoła ta już istniała zanim powstała nowa szkoła na Malinowej (od 1945). Po trzecie jak wiadomo, szkoła na Malinowej wciąż jest zbyt obciążona.
I uważam, że ten obiekt jest bardzo dobrze wykorzystany, właśnie z korzyścią dla mieszkańców, a zwłaszcza ich dzieci.

Parkowa nr ONE

Popieram. Parkowa to najlepsza szkoła w Gminie. Poziom nauczania, aktywność personelu i kompetencje to numer 1 w gm Dopiewo. Poza tym komfort wynikający z prostego faktu że szkoła jest kameralna a przez to elitarna, brak tłoku. To nie kołchoz jak "malinowa". No i wielgachny park wokoło/ co prawda skandalicznie zaniedbany przez włodarzy gminnych/ ale teren robi wrażenie i ma potencjał.

...

Bardzo mnie rozśmieszyło stwierdzenie "jest kameralna a przez to elitarna". Co za myślenie... Moje dzieciaki też chodzą do małej szkoły (nie tej), ale w życiu bym nie powiedział, że przez to są jakąś elitą albo, nie daj Boże, lepsze od dzieciaków np. z Malinowej.

definicja

elitarna w sensie- najlepszy z najlepszych / patrz wyniki na tle innych szkół/ , uprzywilejowana/ z racji chociażby otaczającego kilkuhektarowego parku/, czyli w skrócie najlepszy

Hmmm

A czy Gmina nie daje pieniedzy na ta szkole?
Czy szkola jest finansowana wylacznoe z prywatnych srodkow? Czy placimy za nia wszyscy? Moim zdaniem jest to przyklad rozrzutnosci lub zlego zarzadzania, Gmina moglaby np zorganizowac Zespol Szkol, z jedna Kadra i Dykecja...choc nadal uwazam ze w tym miejscu da sie zrobic cos fajniejszego

Nadal błąd..

Gmina nie daje pieniędzy na tą szkołę. Szkoła utrzymywana jest przez Stowarzyszenie, a więc nie z Pani pieniędzy. Nadal zalecam zapoznać się z informacjami dotyczącymi szkoły.
A utworzenie kołchozu w postaci Zespołu Szkół jest najgorszym rozwiązaniem. Zwłaszcza dla dzieci. Natomiast likwidować wszystko jest łatwo, a później jest płacz i marudzenie.

małą dygresja do Kamila83

Proponuję dowiedzieć się, ILE pieniędzy przeznacza gmina na jedno dziecko uczęszczające do szkoły na Malinowej i tej w Parkowej. Należy oczywiście odliczyć subwencje oświatowe i inne środki pozyskiwane ze źródeł nie będących obciążeniem dla gminnego budżetu. Oczywiście nie bierzemy tutaj pod uwagę wyników tych "mierzalnych" i niewymiernych korzyści z nauki w węższym gronie. Pamiętajmy, nie ma "średniostatystycznego" dziecka jak i człowieka. Szkoła to nie kurnik na 1400 niosek. Efekty kształcenia widać nie od razu. Niektórzy znajdują się znakomicie w kołchozie, inni w takiej rzeczywistości marnieją, nie mają szans na rozwinięcie skrzydeł.
PS: radzę z dystansem podejść do tzw. metodologii zarządzania, jakkolwiek by się zwały. W polskich przekładach materiałów do "szkoleń" (nie mylić z nauką) najczęściej nie przykłada się wagi do adnotacji, że ma się do czynienia z zaleceniami a nie "prawdą objawioną" i zawsze wymaga się przy wnioskowaniu i podejmowaniu decyzji użycia zdrowego rozsądku. Brak takowego potraktowania sprawy długoterminowo skutkuje rozłożeniem na łopatki każdej zarządzanej struktury, czy to firmy czy jednostki administracyjnej.

Pieniadze

A Stowarzyszenie skad dostaje pieniadze?
No wlasnie z Gminy!
Ile to stowarzyszenie placi Gminie za wynajem pomieszczen i duzej dzialki w parku???

nie z gminy,, bo gmina JEEST

nie z gminy,, bo gmina JEEST TYLKO PASEM TRANSMISYJNYM ALE Z RZADU Z NASZYCH PODATKÓW KTÓRE ŁACIMY M.IN NA TEN CEL A GMINA JEST ROZDZIELACZEM..

Pani Kamilo...

Pani Kamilo83 bardzo proszę dobrze się doinformować, a później wygłaszać takie teorie. Szkoła jest niepubliczna, utrzymywana przez Stowarzysznie, a nie przez Gminę. A Stowarzyszenie otrzymuje pieniądze nie z gminy a z darowizn.
Jeżeli Szkoła byłaby utrzymywana przez Gminę, z pewnością dużo lepiej by stała.
A Pani ewidentnie przeszkadza, że w budynku mieści się szkoła.... Dla ułatwienia znalezienia odpowiednich informacji (wystarczy poszukać..., chyba, że ma się interes w psioczneiu na Szkołę) "1945 – 9 listopada, założenie Szkoły Podstawowej w Dąbrowce, w budynku pałacu należącego przed II wojną światową do niemieckiej rodziny von Tempelhoff.

2003– sierpień, zlikwidowanie szkoły jako placówki publicznej prowadzonej przez gminę Dopiewo, 1 września – otwarcie szkoły jako placówki niepublicznej prowadzonej przez stowarzyszenie „Dla Przyszłości”."

"STOWARZYSZENIE PROWADZI DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ W OPARCIU O DOTACJE I DAROWIZNY."

Może wreszcie Pani zrozumie, że nie płaci Pani za tą Szkołę...

Dotacje

A te dotacje to od “Rodzicow”? Czy z Gminy???!!!
Nie slyszalam aby “czesne” bylo wystarczajace na kadre nauczycielska, zarzadzajaca i utrzymanie budynku i duzej dzialki (zlamane drzewo powalone na boisku szkolnym wskazuje na to, ze dyrekcja nie ma srodkow na zapewnienie porzadku i bezpieczenstwa dzieci).
Jakie Gmina w takim razie czerpie zyski z wynajmu terenu Stowarzyszeniu?!

Stowarzyszenie otrzymuje dotacje z budżetu gminnego

- można sprawdzić w materiałach źródłowych gminy.

Czyli jednak

a wiec placimy za to z naszych podatkow

Kamila83

Zastanawiam się skąd się biorą tacy ludzie, którym wszystko przeszkadza? Droga Kamilo, do czego ja Ci dopłacam ze swoich podatków, skoro masz czas interesować się nie swoimi sprawami o 9.53 w poniedziałek? To czas kiedy 90% normalnych ludzi jest w pracy.

Do Kamila83

Przypuszczam, że to i tak nie pomoże, lecz można zacząć od
https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/podzial...
itd., itp.
Właściwie wszystko co potrzebne na temat sensowności istnienia szkoły niepublicznej w Dąbrówce zostało zasygnalizowane. Dalsza dyskusja, po ciągłym wytaczaniu jednego, powtarzanego jak mantra, argumentu o podatkach, jest niecelowa. Gmina dostaje subwencję oświatową z budżetu centralnego na każde dziecko, również te uczęszczające do szkoły niepublicznej. Gmina nie uczestniczy w organizacji tego co w szkole dodatkowo się dzieje (finansowo).
Ciekawe dlaczego nie zainteresowałaś się kosztami związanymi z nowymi budynkami oświatowymi, tj. nieefektywnymi energetycznie projektami gimnazjum skórzewskiego i szkoły podstawowej w Dąbrówce, o ich stosunku nakładu na budowę do uzyskanej funkcjonalności nie wspominając. To właśnie uderza w wydatki oświatowe gminy. A fakt że zajmują budynek to na zasadzie psa ogrodnika, samemu nie zjeść a drugiemu nie dać? Co tak naprawdę tobą kieruje, zazdrość i zawiść?

natrętna mucha - Kamila83

Kamila83, odpuść sobie kobieto!!! nudna jesteś . masz z tym jakiś problem ?? my rodzice płacimy za tę szkołę/przedszkole i nic ci do tego. Ja też płacę podatki, żeby ci śmieci wywieźli itp.

godziny pracy

Tadek, 3.05 to dzień wolny od pracy :) chociaż to moja sprawa kiedy i w jakich godzinach pracuje
Rozumiem, że w poniedziałek o 11.53 "normalni" ludzie już są po pracy? hihi

pałac w parku

Widać to gołym okiem, że Stowarzyszenie, które prowadzi szkołę nie dba o teren szkoły i budynek.
Pałac wygląda na mocno zaniedbany a teren wokół chyba nie widział ogrodnika od wielu miesięcy.

Park

Jakby był park zadbany, to by się nie podobało, że na park "Twoje" pieniądze wydają zamiast na edukację ;) Zawsze możesz się zgłosić do porządkowania - chętnie przyjmą pomoc, przewietrzysz się, poruszasz i jeszcze na bank dostaniesz podziękowania na piśmie. Startuj w wyborach samorządowych z postulatem likwidacji szkoły na Parkowej lub szukaj kandydata, który to obieca. Idąc Twoim tokiem rozumowania należy w Poznaniu utworzyć centralna megaszkołę, bo po co tyle placówek z odrębnymi dyrekcjami. Twój wpis jest z 07.05 a to jest poniedziałek. Prowadzę firmę, pracuję w zależności od potrzeb, a wolne mam wtedy kiedy się uda.

Parkowa / Malinowa

Droga Kamila83,
z tego co się orientuje teren dookoła nie do końca leży w gestii Stowarzyszenia, wiec nie może sobie tam robić co chce. Tak samo z samym budynkiem - to jest jednak własność Gminy. Ale wewnątrz jest odnawiany i droga Pani Kamilo nie z Pani, ani nawet z moich płaconych w gminie podatków bo z pieniędzy z festynów, darowizn od Rodziców i osób, które są ze Szkołą związane. I o zgrozo te festyny też nie są z podatków tylko pracy własnej rodziców :-) Wiec jak kiedyś będzie Pani miała ochotę to zapraszamy na taki festyn, udział w loterii fantowej, przejażdżkę bryczką, skosztowanie lokalnych smakołyków i super zabawę.

Proszę też brać pod uwagę, że tę prawie setkę dzieci z Parkowej - zarówno z przedszkola jak i ze szkoły trzeba by było gdzieś ulokować - czyli znajdzie Pani dla nich miejsce w Szkole na Malinowej? W przedszkolach w Dąbrówce?
Z jakiś powodów te dzieci chodzą na Parkową - moje np. nie dostało się do państwowego przedszkola bo nie było miejsc.

Z drugiej strony my też jesteśmy mieszkańcami Gminy i płacimy podatki wiec dlaczego część z nich ma nie iść na nasze dzieci – dotacje na dzieci z Parkowej są zdecydowanie mniejsze niż na szkoły publiczne wiec niech się Pani nie martwi nie ograbiamy gminy z pieniędzy. A tak jak wspomniałam wcześniej wiele rzeczy robimy społecznie jako Rodzice.

I tak jak zawsze są plusy i minusy tak samo jest na Parkowej. Wiele rzeczy jest fajnych i bardzo dobrych w tej szkole, ale jest tez parę które powodują, że niektóre rzeczy w niej kuleją.

Co do przeznaczenia budynku na inne cele – oj tak poprzednia Pani Wójt miała pomysł żeby zrobić tam miejsce do spotkań Klubu Seniora – jak znalazł w Dąbrówce jest takie miejsce potrzebne.

Co do pytania z początku wątku – Malinowa czy Parkowa?
Tę pierwszą znam z opowieści. Zarówno tych pozytywnych – bo mam znajomych, którzy są tam 3 czy 4 lata już i są zadowoleni, jak i tych negatywnych – bo przenosiły dzieci z Malinowej do nas. Narzekały na organizację pracy, i dość dużą anonimowość.
Co do Parkowej - szkoła kameralna, klasy ilościowo nie duże, każdy się zna, poziom nauczania moim zdaniem dość dobry, dużo dodatkowych projektów w których dzieci biorą udział - ale to kwestia też nauczycieli. Minusy to na pewno warunki lokalowe, mało pomieszczeń wiec muszą sobie jakoś radzić. Czasami też organizacja pewnych rzeczy kuleje. Dla mnie najważniejsze jest, że syn chce do nie chodzić i robi to z czystą radością.

Moje dziecko uczęszczało do

Moje dziecko uczęszczało do szkoły na parkowej i ukończyło ją z wynikiem bardzo dobrym i jestem pewna, że wiedzę wyniósł z niej na wysokim poziomie. Wyniki szkoły w nauczaniu na egzaminach końcowych też były na wysokim poziomie i wraz ze szkołą podstawową w skórzewie (nie gimnazjum) wyróżniały się na tle Poznania.

Balagan

Gdyby park byl zadbany, palac w dobrej kondycji to bym wychwala jak pieknie wyglada wspolpraca Gminy ze Stowarzyszeniem.
Jesli chodzi o szkoly to ja tez nie jestem zwolenniczka duzych obiektow, ale tutaj widac golym okiem ze cos idzie nie tak, nalezaloby interweniowec i tyle.

Szanowna Kamilo83

Szanowna Kamilo83

a skąd Pani wie jak ta współpraca wygląda?

Skoro jest Pani tak dobrze poinformowana i gołym okiem widzi, że źle się dzieje to wie Pani, że w Pałacyku były mieszkania socjalne - od zeszłego roku zostało jeszcze jedno, które jest zajmowane prze lokatorów - i to gmina jest za nie odpowiedzialna a nie Stowarzyszanie, i wg. tzw. WIELOLETNIEGO PROGRAMU GOSPODAROWANIA MIESZKANIOWYM ZASOBEM GMINY DOPIEWO NA LATA 2016 – 2020 pkt. Prognoza stanu technicznego zasobu mieszkaniowego gminy. cyt. :
"Stan techniczny budynków w których znajdują się lokale mieszkalne jest zróżnicowany, lecz nie wymagają remontów kapitalnych. Występować będą jedynie drobne remonty i naprawy"
-ale oczywiście kolejny punkt mówi o tym, że uzależnione jest to od środków finansowych jakimi dysponuje gmina.

Dla Pani wiadomości: Gmina ma raczej w głębokim poważaniu Szkołę na Parkowej, i dzieci tam chodzące. Jest zadowolona, że jest gdzie poupychać dzieciaki z Dąbrówki - wcześniej nie było innego przedszkola/ szkoły w Dąbrówce tylko Parkowa, i z dumą można było na stronie gminy pisać, że Dąbrówka ma przedszkole plus szkołę.

Skoro tak się Pani nie podoba Szkoła na Parkowej i tak jest w niej źle to zakładam, że Pani dzieci tam nie chodzą. I jak najbardziej szanuje Pani wybór. Moim i innych rodziców wyborem była Parkowa – każdy z nas wiedział na co się decyduje, warunki lokalowe znał bo mógł je zobaczyć. I z jakiś powodów nasze dzieci tam chodzą i miejmy nadzieje, że mimo takich osób jak Pani – które robią niepotrzebne zamieszanie, i naprawdę nie rozumiem dlaczego tak bardzo Parkowa Pani przeszkadza – ukończą ze spokojem tę Szkołę.

Kamilo83

skoro Twoim zdaniem należałoby interweniować, to śmiało i do dzieła - interweniuj. Na stronie gminy znajdziesz dane kontaktowe do Kierownika Referatu Oświaty oraz Wójta. Przemyśl, bo może warto zainteresować tym palącym problemem kogoś na szczeblu centralnym? Może to już sprawa dla Komisji Europejskiej? Działaj szybko, bo nie wiadomo co będzie dalej, gotowi zatrudnić z Twoich pieniędzy jeszcze dwóch dyrektorów. Nie czekaj aż inni zmienią świat za Ciebie - każda społeczność potrzebuje aktywistów, ludzi którzy się nie boją i biorą sprawy w swoje ręce.

Nie jesteś zwolenniczką dużych obiektów ale w swoim pierwszym poście piszesz:

"Po co w takiej malen wsi dwie szkoly?
Przeciez to sa dodatkowe koszty dla Gminy,
Dwa zespoly nauczycielskie, dwoch zarzadzajacych...za duzo jest pieniedzy w Gminie?
Moim zdaniem obiekt w parku moglby byc inaczej, lepiej wykorzystany z korzyscia dla Gminy i Mieszkancow."

To powinno wystarczyć za cały komentarz: jesteś przeciw dużym obiektom ale jednak likwidacja szkoły na Parkowej i przeniesienie dzieci do molocha na Malinową to jest to:). Gratuluję konsekwencji i wróżę karierę w polityce.

Kamila83

A co? Dziecka nie przyjęto, więc się mszczę? ;-) A może słabe oceny się miało? Innego powodu nie widzę, bo argumenty (nazwijmy to po imieniu- czepialstwo wręcz) słabiusie, jak kulą w płot.

Poziom nauczania

Slyszalam ze jesli dziecko nie radzi sobie na Malinowej to zapisuje sie je do szkoly w parku i srednia ocen wzrasta.
Hmmm...
Dodam, ze moje dziecko w szkole w Poznaniu bylo sredniakkem a na Malinowej jest prymusem, choc z tego co widze to nie jest to raczej wynikiem tego ze poziom nauczania jest lepszy, raczej wymagania nizsze...

Kamilo 83

Oj pyskata, pyskata Kamilka, daj się dzieciom uczyć i nie przeszkadzaj, ludzie robią na Parkowej dobrą robotę, zarówno nauczyciele jak i rodzice, ale co? zawsze można ponarzekać, być przeciwko, coś spieprzyć?
Jest też alternatywa, można pomóc, społecznie popracować, dać coś z siebie :)
Zawsze mamy wybór :)

Zajęcia dodatkowe

Czy szkoła na parkowej ma w ofercie zajęć dodatkowych basen? Bo widzę u nich na stronie wzmiankę o tym ale nie ma info w pliku z zajęciami na ten rok. Czy ktoś może się wypowiedzieć odnośnie świtelicy i o nauczycielach?

basen jest co roku ale w tym

basen jest co roku ale w tym roku nie będzie dotychczasowe w termach tarnowskich/za dużo klientów w tarnowie-byc może zostanie inna opcja np gdzieś w Poznaniu. Świetlic są dwie z tego jedna ok 40 m od szkoły na terenie RSP Dąbrówka w klubie prywatnym, zajęc pozalekcyjnych jest multum

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.