Wycięte drzewa w Zakrzewie

Ktoś wie dlaczego zostały wycięte drzewa wzdłuż ulicy Długiej w Zakrzewie?

Taka polityka gminy, to było

Taka polityka gminy, to było wiadomo od dwóch lat, zresztą drzewa te były okaleczone mocnym przycinaniem. Dopiewo betonem i piachem stoi, zieleń najwidoczniej przeszkadza. Pięknie teraz wygląda nasza główna ulica.

Uzasdnienie

Ale w jakikolwiek sposób było tu uzasadnione? Ja nie widzę w tym logiki żadnej. Nie mają kasy żeby wymalować pasy albo postawić parę ograniczników, żeby zmniejszyć trochę prędkość na tej drodze, a za grubą kasę wycinają drzewa?

Moze ktoś robi kasę na

Moze ktoś robi kasę na drewnie, innego wytłumaczenia tej masakry drzew nie widzę. Szkoda, że najwidoczniej żaden szwagier czy pociotek decyzyjnych nie ma szkółki drzew, to może chociaż by coś sadzili. Jaka smutna i brzydka jest ta gmina...

Spytajcie okolicznych mieszkańców...

czy zamiast drzew chcą mieć wreszcie chodnik.

Oczywiście nie da się tego

Oczywiście nie da się tego połączyć? Albo, albo? Jest chodnik z jednej strony drogi, miejsce na nasadzenie szpaleru drzewek tez jest.

Jak widać choruje cała Polska

Choc gmina Dopiewo wyróżnia się w naszej okolicy negatywnie.

http://wyborcza.pl/7,162657,23221682,mowicie-dosc-...

Znowu o naszej gminie ;)

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/polowa-samorzadowy...

"Przy zabudowywaniu kolejnych gigantycznych połaci terenu zupełnie zapomnieliśmy o parkach, placach, deptakach, boiskach, itp. Twierdzenie, że nie mieliśmy na to pieniędzy, bo inne rzeczy były ważniejsze, nie wytrzymuje konfrontacji z historią i logiką. Pieniędzy jest zawsze za mało. O priorytetach decydujemy my – obywatele i wybrana przez nas władza."

zamiast wycinać drzewa przy

zamiast wycinać drzewa przy drodze lepiej było wydać pieniądze na renowację parku w Dąbrówce na Parkowej. Wstyd w jakim on jest stanie, nie wspominając zrujnowanego miejsca pochówku ostatniego właściciela.. . Na terenie parku założonego w XVIII wieku znajdują się dwa obiekty, które tworzą zabudowę dworską tzw. dwór stary i dwór nowy. Przed wojną cały obiekt wraz z ogrodem był w posiadaniu rodziny Tempelhoff. Dwór jako całość został uznany za zabytek. Obecnie wójt gości co roku potomków tego rodu i dziwne ze nie wstyd pokazywać jemu ruinę w jaką obrócił się ten piękny park.

Inicjatywa

Zachęcam do podjęcia inicjatywy lokalnej. Park w Skórzewie jakieś 10 lat temu był zarośnięty i zaniedbany. Mieszkańcom udało się przekonać gminę do zainwestowania i rewitalizacji parku. Samo się niestety nie zrobi. Trzeba zwrócić uwagę włodarzy na potrzeby mieszkańców. W końcu jesteśmy tu u siebie.

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.