Zebranie w Palędziu - strategia rozwoju wsi

Na tablicy ogłoszeń zauważyłem komunikat o zebraniu wiejskim zorganizowanym przez Panią Sołtys w dniu 7 lutego 2018 roku w świetlicy wiejskiej. Tematem jest wytworzony dokument o "Strategii rozwoju wsi Palędzie".
Pewnie wisi już jakiś czas z zaproszeniem do zapoznania się z tym dokumentem po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

Szkoda, że informacja nie pojawiła się wcześniej o tworzeniu powyższego choćby na tutejszym forum. Była by szansa zgłoszenia pewnych sugestii. Swoją drogą nasuwa się pytanie w jaki sposób zbierano do niego propozycje ?

Tablice informacyjne owszem, ale świat komunikacyjnie poszedł sporo do przodu. W internecie nic nie znalazłem na ten temat. Czyżby znowu coś o nas bez nas ?

Dobrze by było aby ujęto tam kwestię budowy dróg, brakującej kanalizacji czyli najważniejszych dla nas spraw.

Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020

Co prawda nie wiem tego na 100% ale prawdopodobnie chodzi o środki z urzędu marszałowskiego na odnowę wsi, a do tego potrzebna jest cała masa papierów. Z naszej gminy tylko Palędzie, Więckowice i Dopiewiec działają w tym kierunku a to się dzieje bezpośrednio z powodu zaangażowania sołtysów tych wsi. Jeśli chcesz leśnik pomóc w pracy społecznej to z pewnością pani sołtys oraz rada sołecka z chęcią przyjmą kogoś do pomocy.

Odnośnie tematów z zakresu never ending story (drogi, kanalizacja, oświetlenie, etc.) to zebrania wiejskie będą jak zawsze jakoś w marcu.

Zebrania

Z tych zebrań nigdy nic nie wynika nie wiem kto i poco za to płaci kompletny bezsens

Lista obecności

Jestem nadzwyczajnie ciekaw ilu mieszkańców/zainteresowanych przyjdzie na zebranie.

Frekwencja

Frekwencja ?

I właściwie nie ma co więcej komentować. Dlatego występuję tu jako Realista
To jest realny poziom udziału naszego społeczeństwa w życiu gminy, powiatu, województwa, Państwa

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.