Śmieciowa podwyżka cen o 30%

Stało się to co musiało się stać. Od lipca rosną ceny za wywóz odpadów. Uzasadnienie: opłata środowiskowa. To wydarzenie będzie miało duży wpływ na negatywne nastroje w gminie, gdyż z częstotliwością wywozu oraz jakością świadczenia usługi jest naprawdę słabo. Było o tym pisane już tyle razy, że szkoda czasu pisać ponownie.

Poniżej cytat z Radia Poznań (https://bit.ly/2DHNDVh):

Taką decyzję podjął działający w tej części regionu Związek Międzygminny Centrum Zagospodarowania Odpadów "Selekt". Podwyżkę tłumaczy się tegoroczną zmianą wysokości opłaty środowiskowej wprowadzonej rozporządzeniem Rady Ministrów.

Opłata ta związana jest ze składowaniem odpadów komunalnych. Jej wzrost ma powstrzymać gospodarujących odpadami przed składowaniem zmieszanych odpadów komunalnych. Do tej pory opłata środowiskowa za tonę takich odpadów wynosiła 24,15 złotych. W tym roku wzrosła do 140, a w 2020 roku wyniesie już 270 złotych za każdą tonę.

Mieszkańcy tej części Wielkopolski (m.in. gminy i miasta Kościan, Stęszew, Grodzisk Wielkopolski czy Komorniki) od lipca za śmieci segregowane zapłacą 13 złotych, a za zmieszane 26 złotych od osoby. Nowe stawki będą obowiązywać do końca 2019 roku.

Jak sądzę to gotowiec rozsyłany do redakcji przez Selekt. Niestety brak w komunikacie informacji o zmianie częstotliwości.

Gmina Dopiewo - strona oficjalna

Dla tych, którzy niekoniecznie zaglądają na popularny portal społecznościowy, wklejam screenshot ;)

Pół pojemnika

Tyle zabierają ode mnie śmieci zmieszanych. Jak jeszcze uruchomię kompostownik to chyba zrezygnuję z pojemnika i będę wykładał 1 worek. Ech...

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.