Zjazd z S11 na Dąbrówkę

Chciałbym poruszyć temat niebezpiecznej sytuacji która notorycznie zdarza się w godzinach 16-17 na zjeździe z S11 na Dąbrówke.

Pomijam już fakt że trzeba stać na pasie awaryjnym kilkaset metrów przed zjazdem obok pędzących ciężarówek. Zastanawia mnie jednak co ludzie mają w głowach którzy ciągną na maksa, jak się da, jak najbliżej zjazdu i wciskają się na chama, często wręcz zatrzymując ruch na drodze ekspresowej 'bo panicz musi się wcisnąć', nie widząc wcześniej sznuru aut na pasie awaryjnym.

Jeśli nie interesuje was wasze zdrowie i życie to pomyślcie o innych i o zagrożeniu jakie powodujecie. Wg mnie nie trzeba długo czekać żeby wydarzyła się tutaj jakaś tragedia.

Druga sprawa. Dopiero od jakiegoś czasu zauważyłem wzmożony ruch i sytuacje gdzie trzeba stać na pasie awaryjnym przed zjazdem. Czym to może być spowodowane bo wcześniej tak się nie działo.

Pozdrawiam

Lepiej nie będzie

Dopiero od jakiegoś czasu zauważyłem wzmożony ruch i sytuacje gdzie trzeba stać na pasie awaryjnym przed zjazdem. Czym to może być spowodowane bo wcześniej tak się nie działo.

Dąbrówka jest już zapchana dość mocno w tych godzinach ale z miesiąca na miesiąc będzie coraz bardziej. Więc kolejka na S11 będzie rosnąć. Ale najwyraźniej ludziom to nie przeszkadza bo nadal kupują mieszkanka od deweloperów i gremialnie zasilają ogólną liczbę pojazdów w okolicy. Taki mamy klimat.

działo się, działo

Dopiero od jakiegoś czasu zauważyłem wzmożony ruch i sytuacje gdzie trzeba stać na pasie awaryjnym przed zjazdem. Czym to może być spowodowane bo wcześniej tak się nie działo.

to zadna nowość, akurat w tych godzinach tak się dzieje już od jakiegos (dluższego) czasu..
na szczęscie jeszcze nie codzień.
jak się doda do tego jeszcze korek na rondzie - to juz w ogole..
jak napisał Pawelek - lepiej nie będzie.

szkoda, że nie zrobiono

szkoda, że nie zrobiono jeszcze jednego zjazdu z s11 na ul.Szkolnej w Gołuskach. Ułżyło by zarówno tym mieszkającym przed jak i za przejazdem kolejowym w Palędziu. Osoby z Dopiewca, Dopiewa mogłyby dostać się na s11 omijając Dąbrówkę i nie stając na przejeździe w Palędziu. Może się da ...

A Ci ludzie nie jeżdżą czasem

A Ci ludzie nie jeżdżą czasem drogą serwisową wzdłuż S11?
Pewnie będzie jakiś zjazd w obszarze między Konarzewem, Chomęcicami i Głuchowem. Może to ułatwi sprawę.

Bedzie przeciez Ska ze

Bedzie przeciez Ska ze znajdem w Konarzewie,wiec cale szczescie nie trzeba bedzie jezdzic przez Dabrowke. Druga sprawa-podziekujcie swoim "deweloperom" z dupy,ktorzy wszedzie gdzie jest kawalek ziemi upychaja kolejne swoje budowle. Wiec przestancie kupowac mieszkania,a ruch pomalu kiedys w koncu sie zmiejszy.

MOP Palędzie

Czy istnieje możliwość otwarcia bram przy MOP Paledzie, tak żeby można było wjechać i zjechać z drogi serwisowej???
Odciazyloby to Dąbrówkę i ulzylo kierowcom. Czy może ktoś z Gminy ma wiedzę czy można otworzyć te bramy?
Nikt nie wybuduje nowego wjazdu na autostrade.

nielogiczne!

"Wiec przestancie kupowac mieszkania,a ruch pomalu kiedys w koncu sie zmiejszy." czyli mieszkań w Poznaniu też nie można kupować, żeby nie było za dużego tłoku w tramwajach?
Może po prostu nie warto wpuszczać tych błaznów na zjeździe, to w końcu czegoś się nauczą...

O co chodzi z tym zjazdem?

O co chodzi z tym zjazdem?

napisał to palendziak

.. zakladając ten watek, chodzi o korek już na pasie awaryjnym - do zjazdu z S11 na Dabrówkę

trzeba stać na pasie awaryjnym kilkaset metrów przed zjazdem obok pędzących ciężarówek. Zastanawia mnie jednak co ludzie mają w głowach którzy ciągną na maksa, jak się da, jak najbliżej zjazdu i wciskają się na chama, często wręcz zatrzymując ruch na drodze ekspresowej 'bo panicz musi się wcisnąć', nie widząc wcześniej sznuru aut na pasie awaryjnym.

Też mi się kiedyś niestety

Też mi się kiedyś niestety zdarzyło wpychać. Jechałem pierwszy raz w godzinach korkowych ale na szczęście były spore luki między autami.
Serio jak się jedzie tam pierwszy raz i jest duży ruch to nie widać tego sznurka aut z za ciężarówek.
Taka rada w kwestii bezpieczeństwa.
Pasy zjazdowe są szerokie z dwóch powodów.
1. aby bezpiecznie wytracić prędkość
2. aby auta uprzewilejowane mogły sprawnie opuścić autostradę nawet jak jest korek na zjeździe.
Zgodnie z polskimi przepisami należy zająć najbardziej skrajną prawą pozycję na pasie żeby właśnie auta uprzywilejowane mogły zjechać z autostrady ale i w takich nagłych sytuacjach jak ktoś nie zauważy korka zjazdowego żeby mógł bezpiecznie włączyć się do ruchu na pas zjazdowy.
Niestety często jadąc tamtędy widzę jak auta jadą jak na zakładkę. Jeden przy prawej a kolejny przy lewej krawędzi jezdni... Nie rozumiem tego...

Pytanie czy stawanie na pasie

Pytanie czy stawanie na pasie awaryjnym to prawidłowe zachowanie. Wydaje mi się to bardzo mylące, szczególnie dla kierowców którzy nie zjeżdzają w tym miejscu codziennie. Mam wrażenie, że niektórzy nie zdają sobie sprawy że auta na pasie awaryjnym czekają już do zjechania. Wtedy zdarzają się już sytuacje bardzo niebezpieczne.

niebezpieczny zjazd z S11

Na rondzie zmiana pierwszeństwa przejazdu dla samochodów zjeżdżających z drogi ekspresowej rozładowała by bardzo niebezpieczną kolejkę. Wystarczy zdjąć znaki ustąp pierwszeństwa przy wjeździe na rondo a będzie funkcjonowała zasada prawej strony.

To by był dopiero chaos bo

To by był dopiero chaos bo ludzie w Polsce do tego nie przyzwyczajeni ale racja to w tym wypadku jedyne rozwiązanie.

to chyba nie za wiele by dało,

to chyba nie za wiele by dało, bo nie to jest powodem tych korków.
te korki tworzą się, bo po prostu "stoi" cała Dabrówka z powodu zamknietego przyjazdu w Palędziu.
plus jak już przejazd otworza - to za chwilę zatrzymuje ruch ktos skręcający w lewo.

akurat ci zjezdzający z wiaduktu na rondzie czesto "wpuszczają" tych zjeżdzających (a raczej tkwiących w korku) z obwodnicy.

Potwierdzam

Też miałem raz sytuację, jadąc lewym pasem, nie zauważyłem samochodów stojących na pasie awaryjnym kilkaset metrów przed zjazdem..
Ze względu na fakt, że musiał bym się zatrzymać na prawym pasie (przed sznurem ciężarówek które wyprzedzałem).. pojechałem do Komornik :( zawrócić.

Jacek.qwerty - Kretyński pomysł - zmiana pierwszeństwa przejaz

Jacek.qwerty - napisał : "Na rondzie zmiana pierwszeństwa przejazdu dla samochodów zjeżdżających z drogi ekspresowej rozładowała by bardzo niebezpieczną kolejkę. Wystarczy zdjąć znaki ustąp pierwszeństwa przy wjeździe na rondo a będzie funkcjonowała zasada prawej strony."

Nie myślałem, że można coś tak debilnego wymyślić , ale jednak da się jak widać. Mamy w gminie geniuszy intelektu jak widać.

To może jak już kogoś

To może jak już kogoś obrażasz wytłumaczysz chociaż dlaczego.

Dodatkowy pas na rondzie.

Można zrobić dodatkowy pas na rondzie dla skręcających w prawo, ale to są koszty.
I tak większość skręca w prawo do Dąbrówki.
Może w przyszłości gdy zrobią rondo przy skręcie do Zakrzewa pociągnie się ten dodatkowy pas między rondami.

We wtorek był bardzo długi

We wtorek był bardzo długi korek na S11.
Auta jechały gęsiego do wysokości biedronki.
Dalej było już pusto...

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.