Przejazd w Palędziu zamknięty od 27 do 29 listopada

Wcześniej zapowiadany remont przejazdu kolejowego w Palędziu ma się zamknąć w trzech dniach tj. od godz. 8:00 11:00 w poniedziałek 27.11 do godz. 18:00 w środę 29.11. Dla pieszych ma zostać przygotowane bezpieczne przejście przez tory.

Zastanawiać może oficjalny objazd wytyczony przez inwestora. Chyba ktoś nie bardzo orientuje się w układzie drogowym lub też chciał zafundować mieszkańcom wycieczkę krajoznawczą :)

Informacja źródłowa:
https://www.dopiewo.pl/aktualnosci/2017-11-22/zamk...

  1. Objazd optymalny: przez Gołuski i drogę serwisową wzdłuż S11
  2. Objazd niezalecany: ul. Leśna i Malinowa w Palędziu
  3. Objazd krajoznawczy: link

Objazd zalecany wg Google Maps:

Trzy dni remontu przejazdu

Trzy dni remontu przejazdu w porównaniu do wielomiesięcznego paraliżu Skórzewa to pikuś. Przynajmniej w Dąbrówce będzie chociaż kilka dni normalności.

Dwa objazdy

Nie ma to chyba większego znaczenia ale z informacji na stronie ZDP wynika, że wytyczone są dwa objazdy: jeden dla pojazdów poniżej 8 ton a drugi dla tych powyżej 8t.

Więcej:
http://zdp.poznan.pl/od-27-listopada-zamkniety-prz...

Proponuje zamiast remontowac

Proponuje zamiast remontowac ten debilny przejazd, calkowicie go zamknac i zrobic wiadukt. jest na to miejsce i nie wymaga ono nie wiadomo jak wielkiego pola manewrowego jesli chodzi o miejsce jak i czas. Dla wszystkich byloby to najlepsze rozwiazanie! A wojt niech sie wkoncu zastanowi i zrobi cos w tym kierunku,a nie robi sobie tylko zdjecia z mieszkancami obchodzacymi setne urodziny.

Cisza nocna

Istnieje czas, kiedy człowiek musi się wyspać i jest to noc, ale nie można tego zrobić, skoro od 23.30 do 6 pracują ciężkie maszyny pod nosem. Co za bystrzak zlecił prace nocne (niezgodne z prawem) na przejeździe? Czy może ktoś skorzystał z rampy, wykorzystując sytuację? Nie można było głośnych prac wykonać w dzień? Teraz jest cicho... Co za bezmyślność!

Cisza nocna

Pewnie taki Bystrzak, który wie, że pociągi jeżdżą głównie w dzień i pewne rzeczy można zrobić w nocy. Dodatkowo harmonogram prac przewiduje 3 dni, więc trzeba robić jak widać 24h.

Typowe Polskie , jak sie

Typowe Polskie , jak sie naprawia to ...żle, jak sie nie naprawia....tez zle !!!
Kiedy ludzie beda zadowoleni ? ludzie wiecej usmiechu na co dzień a będzie sie lepiej zyło wszytskim !!!

Przejazd otwarty

Co prawda wczoraj nie o 18:00 ale chwilę po 22 ruch poprzeczny na przejeździe został przywrócony. Ogólnie w tych dniach można było się pośmiać z pociesznej reakcji tych mieszkańców, którzy w różny sposób manifestowali pogląd o trwałym zamknięciu przejazdu. Wiem, że dzisiaj egocentryzm to taka nowa religia ale trzeba obiektywnie stwierdzić, że trwałe zamknięcie przejazdu nie grozi w najbliższej dziesięciolatce :)

Ale mamy jeszcze resztki demokracji i nikt nikomu nie broni złożyć petycję w gminie w tej sprawie.

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.