Asfaltownia Dąbrowa - zakończenie a może początek

Pojawiły się na Facebooku informacje że inwestor pan Dolata złożył wniosek o wstrzymanie procedury dla lokalizacji w Dąbrowie. Można powiedzieć że to dobrze dla Dąbrowy ale nie do końca wiadomo czy inwestor nie złoży wniosku ponownie z uwzględnieniem uwag podnoszonych przez stronę społeczną. Chodzi o błędy w karcie informacyjnej przedsięwzięcia włącznie z uwzględnieniem oddziaływania skumulowanego.

Jeszcze inne pytanie czy ostatecznie maszyna Amman nie pojawi się w Dąbrówce bo tamta lokalizacja formalnie jest nadal możliwa. Doszłoby wtedy do takiej sytuacji że dzięki działaczom stowarzyszenia Wspólna Przestrzeń z Dąbrówki wyraźnie opowiadających się przeciwko lokalizacji w Dąbrowie, asfaltownia pojawi się właśnie w Dąbrówce. Chyba nie o to chodziło?

stowarzyszenie

@przem00,
uprzejmie informujemy, że Stowarzyszenie Wspólna Przestrzeń nie zajęło stanowiska ws. lokalizacji w Dąbrowie. Nasza organizacja została natomiast wiele miesięcy temu ( i wciąż pozostaje) stroną postępowania toczącego się równolegle w Dąbrówce. Przyglądamy się z uwagą rozwojowi sprawy, która powinna zostać rozstrzygnięta w oparciu o przepisy prawa i z poszanowaniem woli mieszkańców gminy Dopiewo. Tym, którzy doszukują się jakiś zakulisowych działań ze strony Wspólnej Przestrzeni, pragniemy niniejszym przypomnieć - wszelkie decyzje w sprawie wytwórni mas bitumicznych podejmuje w naszej gminie jednoosobowo wójt Adrian Napierała, a nie działacze tego czy innego stowarzyszenia, fundacji czy klubu hobbystycznego.

Dzisiaj zebranie w naszej szkole

Dzisiaj zebranie w naszej szkole o godzinie 18. Mam nadzieję że to już ostatnie takie zebranie i asfaltownia u nas nie powstanie!

Wszystko zaczyna się od początku

Wszystko zaczyna się od początku bo inwestor chce złożyc papiery od nowa. Czyli cała procedura od początku natomiast miejsce i maszyna bez zmian. Spotkanie wczoraj w szkole było spokojniejsze niż wcześniejsze poza tym pojawiła się iskierka nadzei że może te setki ciężarówek dziennie nie będą przejeżdzać przez naszą wieś. Szczerze powiem że na tym najbardziej by mi zależało.

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.