Karta informacyjna przedsięwzięcia: przetwarzanie odpadów w Palędziu

W ogólnodostępnej bazie GDOŚ pojawiła się kolejna ciekawostka w postaci KIP dotyczącej przetwarzania odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne na terenie działki o nr ewid. 209/3 obręb Palędzie. Kto zna różne przypadki w Polsce związane z przetwarzaniem odpadów niebezpiecznych to wie, że zazwyczaj w dokumentacji pojawia się słowo klucz "inne niż niebezpieczne". Patrząc na lokalizację tego przedsięwzięcia to widać, że bliskość zabudowy jednorodzinnej oraz dopływu Wirynki może świadczyć niezbyt fortunnym umiejscowieniu takiego zakładu.

Data złożenia wniosku: 2017-09-06
Znak sprawy: RPPiOS.6220.13.2017
Nazwa przedsięwzięcia: Przetwarzanie odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne na terenie działki o nr ewid. 209/3 obręb Palędzie

Na przykładzie stacji Orlen w Dąbrówce wychodzi, że trzeba częściej zaglądać do tej bazy:
http://bazaoos.gdos.gov.pl/web/guest/home

Tam też można zapoznać się z pełną treścią KIP.

Pozdrawiam,
DopiewskiEkolog

link nie działa

Podaj działąjący link.

Przetwarzanie odpadów

Wygląda na to że firma M**GO postanowiła w naszej gminie zorganizować niezły burdel. Próbowali w tym roku w Dopiewie. Oczywiście gmina się zgodziła na taki rodzaj działalności, sanepid również się zgodził (ujęcie wody pitnej w odległości 50 metrów w linii prostej). W końcu mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce i na szczęście na chwilę obecną projekt zatrzymał się. Okazało się, że jednak wpływ tego rodzaju działalności na środowisko jest znaczący. Proponuję udać się do gminy i zajrzeć do ewidencji - mieszkańcy Dopiewa zebrali sporo dokumentacji świadczącej o tej "innej niż niebezpiecznej" działalności.
Pozdrawiam
Mieszkanka naszej cudownej gminy.

Link

Link jest ok, tylko nie da się zrobić linka bezpośrednio do KIP. Trzeba wejść tu:
http://bazaoos.gdos.gov.pl/web/guest/home

Następnie w Przeglądanie. Tam albo wrowadzasz znak sprawy albo szukasz po gminie albo konkretnej miejscowości. Pokaże się lista z której podświetlasz konkretne postępowanie i następnie u dołu klikasz Szczegóły. Dalej już można zapoznać się ze szczegółami konkretnego postępowania.

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.