Segregacja śmieci

Chciałabym wiedzieć, jaki jest sens segregowania śmieci przez nas, mieszkańców. Czy nie szkoda takiej ilości worków, w które wkładamy poszczególne rodzaje śmieci, a one i tak lądują w przepastnych czeluściach jednego samochodu? Wracałam dziś ze sklepu w momencie wywozu. Poobserwowałam więc dokładnie. Nasz kubeł do odpadów niesegregowanych nie był wypełniony do końca, więc panowie dopełnili go workami z odpadami zielonymi i wtedy dopiero wrzucili. Co to za polityka wywozu???

tak wlasnieto robią

Również zauważyłam ze tak się. Dzieje ale dlaczego trudno powiedziec może te śmieci są jeszcze raz segregowane trzeba chyba zapytać.osób.które są. W temacie np.pracowników. wywożących śmieci

Śmieci to źródło surowców wtórnych.

Nie wiem dlaczego płacimy za wywóz śmieci, uważam że firma która to robi powinna sama segregować śmieci i na pewno zrobiłaby to lepiej.
Niestety u nas wywożenie śmieci polega na ich wyrzuceniu na śmietnisku.

pytanie dlaczego tak robia i

pytanie dlaczego tak robia i ZA CO placi sie za segregowane smieci,skoro ich nie segreguja?! i gdzie ida pieniadze od ludzi,ktorzy segreguja smieci?! narzekaliscie na hemara a alkom to juz w ogole cyrk na kolkach.

Testy na służalczość

Segregacja śmieci, podobnie jak dwukrotna zmiana czasu, służy jedynie tresowaniu społeczeństwa i sprawdzaniu poziomu jego bezmyślności.

Wolałbym się raczej upewnić

Wolałbym się raczej upewnić przed wypowiadaniem się tak kategorycznym. Po co robić z siebie głuptasa...
Według mojej wiedzy śmieci mimo wrzucania worków z odpadami segregowanymi do jednego pojazdu są później rozdzielane i dodatkowo segregowane.

I kto gmera w workach

I kto gmera w workach wymieszanych ze śmieciami niesegregowanymi wysypywanymi z kubłów? Nie wszyscy śmieci niesegregowane pakują w worki. Nie wierzę
w późniejsza segregację

Lepiej sprawę zgłębić,

Lepiej sprawę zgłębić, sprawdzić, poczytać o tym, zadzwonić niż nie wierzyć i farmazony zasuwać...

endriu a ty zglebiles, czy to

endriu a ty zglebiles, czy to ty wlasnie piszesz bzdurne farmazony?! ja rowniez nie wierze w segregacje, skoro wszystkie smieci laduja w jednej smieciarce. place 30zl za segregacje przy trzyosobowej rodzinie, wiec mam nadzieje,ze moje pieniadze nie sa rozsadnie przeznaczone na ten cel.

Ludzie czy Wy myślicie że to

Ludzie czy Wy myślicie że to jest wywożone gdzieś na jedną kupę i zostawiane aż wiatr to rozwieje. Trochę się sprawa śmieci pozmieniała od lat 80-tych. Powstają nowoczesne spalarnie, sortownie automatyczne. Edukujcie się to może będziecie mniej narzekać na wszystko dookoła. Wystarczy choć troszkę spróbować poznać świat nas otaczający. To nie boli.
Np.
https://www.youtube.com/watch?v=bDd_GsLwBtI

Endriu dajesz przykład ale nie z naszej gminy.

Myślisz że zgłębiłeś temat?
A może masz prowizję z gminy by tak pisać?

Rozumiem,ze twoj wpis odnosi

Rozumiem,ze twoj wpis odnosi sie do tego,ze skoro mieszkamy wszyscy na wsi to sa tu ludzie niedokszalceni i nie majacy pojecia o sortowniach smieci. Twoj wpis nic nie wnosi. Mowa tutaj o alkomie i to jego tyczy sie problem,wiec jego sie trzymajmy i sprobujmy dojsc do prawdy.

Wcale nie myślę że zgłębiłem

Wcale nie myślę że zgłębiłem temat i wcale nie myślę że mieszkańcy wsi to osoby niedokształcone.
Chodzi mi o to żeby nie siać fermentu, wysnuwać jakichś teorii spiskowych.
Jeżeli nie mam wiedzy na jakichś temat to nie wypowiadam się kategorycznie.
Wydaje mi się że właśnie mój wpis coś wnosi bo rozszerza horyzont a wpisy typu stałem za winklem i podglądałem śmieciarzy niczego nie wnoszą bo niczego nie dowodzą.
Myślę że mocno zainteresowani i zatroskani śmieciami powinni skontaktować się w pierwszej kolejności z gminą czy alkomem i zasięgnąć informacji a nie podglądać panów odbierających odpady i pisać tu że na pewno wszystko trafia do jednego wora i po co oni w ogóle za to płacą.

endriu

Większość osób (mam nadzieję) ma pojęcie o segregacji odpadów w sortowniach, ale zauważa, że marnowany jest nasz czas (czytaj: pieniądze), który przeznaczamy na wstępną selekcję w domu, dlatego, że odbiorca miesza wszystkie worki razem, nawet ze śmieciami. Worki są zazwyczaj niedokładnie pozamykane lub wcale, co powoduje, że odpady się mieszają (przy załadunku i rozładunku). W przypadku odpadów segregowanych w pojemnikach na ulicach jest jeszcze gorzej, ponieważ po wrzuceniu ich na naczepę i zrzuceniu, większość zostaje wymieszana.

Jak pisałem wcześniej - testuje się poziom naszej świadomości. To element systemowej tresury. Żadna tam teoria spiskowa. ;-)

Znowu jesień

Nadchodzi zima, więc jak co roku, według dziwnej filozofii urzędu, nasi mieszkańcy magicznie zaczynają produkować mniej śmieci segregowanych, więc wywóz jest raz na miesiąc. Co ciekawe w sąsiednim Tarnowie śmieci wywożone są normalnie, co dwa tygodnie. Kpina.

Segregator

Sąsiad segreguje śmieci. Na takie które można palić w dzień i na takie które można palić w nocy.

Podczas odbioru, odpadów jest

Podczas odbioru, odpadów jest tak dużo, że zbierają je nie w jeden a dwa dni. Też tego nie rozumiem, ale może jest jakieś logiczne wytłumaczenie tego zjawiska.

Plastiki szkło papier

W Skórzewie dzisiaj wywóz swmieci , zostawiają worki z segregowanymi odpadami. Gdyby nie segregować to dzisiaj wszystko by pięknie wyjechało a tak muszę magazynować az do grudnia. Totalny absurd.

Spokojnie może jeszcze

Spokojnie może jeszcze dzisiaj odbiorą. Moje segregowane leżą i czekają.

Segregator

O i to jest dobry właśnie Sąsiad

leżą i leżą

Segregowalne leżą od piątku, niestety włodarze gminy siedzą mentalnie w PRL, zresztą idąc tropem nowej pięknej władzy to segregacja jest be, Polska węglem stoi a firma sprzątająca się modli, a pracownicy na marszu lysych patriotów

segregowane

wiem, że to bzdura z tym rzadszym wywozem segregowanych zimą, ale wystarczy spojrzeć w harmonogram i stoi tam jak byk, że od listopada tylko raz w miesiącu więc zabierzcie z ulicy te worki bo przez 2 tyg będą "czekać"

Naród

Bo to naród jest dobry tylko społeczeństwo głupie

segregacja śmieci

Trzeba ze zrozumieniem czytać harmonogram odbioru śmieci, a dopiero później narzekać , że nie zostały odebrane
i worki zalegają przed posesjami /Skórzewo/. W harmonogramie wyraźnie jest napisane, kiedy następuje odbiór śmieci segregowanych i nie ma potrzeby wystawiania worków 2-tygodnie przed ich odbiorem. Ludzie - czytajcie i nie negujcie wszystkiego, byle tylko zaistnieć.

Racja. Źle sobie w kalendarz

Racja. Źle sobie w kalendarz wpisałem. Grzecznie chowam woreczki do garażu :)

smieci

I ponownie dzielna firma od śmieci nie zabiera w terminie odpadów. Już składałem 4 reklamacje w 4 miesiące. Paranoja chyba przestanę płacić za kare.

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.