Kominiarz naciagacz

UWAGA !!! Do skrzynek pocztowych trafiła ulotka o nakazie czyszczenia przewodów kominowych za 120 zł. Jest to firma naciągająca cenowo na usługę.
Inne firmy wyceniają taka usługę na kilka złotych.

Proszę o informację kontakt

Proszę o informację kontakt do firmy która czyści przewody kominowe za kilka złotych chętnie skorzystam.

"nakaz" aż uśmiech ciska się

"nakaz" aż uśmiech ciska się na usta

Tak czy inaczej warto taki

Tak czy inaczej warto taki komin czyścić i sprawdzać przewody kominowe raz na rok oraz mieć na to papier bo w razie sytuacji skrajnej jak np pożar domu bez tego ubezpieczyciel ma mocny argument za tym żeby nie wypłacić odszkodowania.
Raz na 5 lat trzeba też robić przegląd instalacji elektrycznej potwierdzony dokumentem od uprawnionego elektryka również z powodów jak wyżej.

Piec gazowy

Czy w przypadku pieca gazowego istnieje konieczność czyszczenia przewodów kominowych, które są węższe, niż te kominkowe?

Z tego co wiem kominiarz

Z tego co wiem kominiarz sprawdza wszystkie przewody kominowe również wentylacyjne i z tego spisuje raport.

Komin.

Zgodnie z przepisami budowlanymi przewody spalinowe - dymowe na paliwo stałe ( w tym kominek) należy czyścić raz na kwartał, przewody spalinowe gazowe 2 razy w roku, przewody wentylacyjne 1 raz w roku - w domu jednorodzinnym może to wykonywać właściciel samodzielnie, w wielorodzinnych tylko uprawniony kominiarz.
Ponadto raz w roku kominiarz powinien dokonać kontroli sprawności wszystkich przewodów kominowych i wystawić z tej czynności protokół.

drogo

cena bardzo wygórowana warto sprawdzić ceny konkurencji.

Widzę ,że niejaki endriu

Widzę, że endriu wie wszystko na każdy temat od kulinariów począwszy kończąc na kominach i instalacjach elektrycznych. Gratuluję !

Bez przesady kolega/koleżanka

Bez przesady kolega/koleżanka Sujan wie więcej :)

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.