Rusza przebudowa ul. Poznańskiej

W dniu 20 kwietnia br. przekazano wykonawcy plac budowy. W związku z rozpoczęciem robót nastąpi zmiana organizacji ruchu na odcinku drogi powiatowej nr 2401P Dopiewo- Poznań, od węzła Dąbrówka S11 do ul. Zakręt w m. Skórzewo.

Obecnie na zlecenie wykonawcy opracowywany jest projekt tymczasowej organizacji ruchu. Po jego zatwierdzeniu firma COLAS przystąpi do robót budowlanych. Wstępnie, deklarowany termin rozpoczęcia robót to 4 maja br., natomiast zakończenie- 30 września br.

Termin rozliczenia końcowego całego zadania do 31 października br.

O zamówienie na realizację zadania ubiegało się 5 firm. W wyniku postępowania przetargowego, prowadzonego w trybie nieograniczonym, wyłoniono najkorzystniejszą ofertę złożoną przez COLAS Polska Sp. z o.o. z Palędzia w wysokości 6.434.058,02 zł.

Więcej informacji:
http://zdp.poznan.pl/droga-24014p-przebudowa-odc-o...

#poznańska #remont #objazd #utrudnienia #zdp

Minimum pięć miesięcy objazdów

Do powyższej informacji warto dołożyć jeszcze dodatkowe info o objazdach:
https://www.dopiewo.pl/aktualnosci/2017-04-25/mode...

W czasie trwania prac modernizacyjnych na ul. Poznańskiej w Skórzewie:

  • na odcinku od Gimnazjum w Skórzewie do Węzła Dąbrówka zostanie zawężona jezdnia do jednego pasa ruchu i zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy w stronę od Skórzewa do węzła Dąbrówka. Ruch w przeciwnym kierunku poprowadzony zostanie objazdami (ryc.1)
  • na odcinku od Gimnazjum do ul. Zakręt w Skórzewie droga zostanie zamknięta wg. projektu TOR. Po zatwierdzeniu projektu tymczasowej organizacji ruchu firma Colas przystąpi do realizacji robót budowlanych.

Temat rozwiązania objazdów jest dyskusyjny i np. na fejsbuczku można odnaleźć zbiorowe lamenty w stylu "Jak żyć?". Cóż, taki to los czeka na tych, którzy chcą jeździć lepszymi drogami. Jeśli miałbym już rzeczywiście znaleźć punkt zaczepienia to obawiam się tylko jednego, że w czasie tych kilku miesięcy utrudnień będzie wiele takich dni, gdzie na placu budowy będzie hulał wiatr i żadnej ekipy nie uświadczysz. Albo jeszcze termin wrześniowy "będzie zagrożony" i przedłuży się do wiosny. Oby nie :)

Objazd

Być może nie znam jakichś powodów, dla których objazd został zorganizowany akurat w ten sposób, ale moim zdaniem to nie jest optymalne rozwiązanie. Ruch jednokierunkowy powinien być puszczony od S11 do Skórzewa, a w drugą stronę przez Dąbrowę. W wariancie jak na mapce będziemy mieć korki zarówno w Dąbrówce na lewoskręcie, jak i koło Gimnazjum w Skórzewie. Napisałem w tej sprawie do ZDP.

Podejrzewam że jest to

Podejrzewam że jest to tymczasowe rozwiązanie na czas wykonania jednego pasa i później może odwrócą kierunek ruchu...

Objazd

ale moim zdaniem to nie jest optymalne rozwiązanie.

Gdyby kierować się projekcie organizacji ruchu jedynie widzimisię mieszkańców Dąbrówki, to faktycznie nie jest to optymalne. Ale projektanci najczęściej jako priorytet biorą szersze uwarunkowania a przede wszystkim obowiązujące przepisy drogowe i inne np. ppoż. Zwróć też uwagę, że w okolicy jest węzeł S11, jeżdżą tam zestawy o dużej masie (czyli odpowiednie profile skrętów) etc.

Napisałem w tej sprawie do ZDP

No i dobrze, jeśli uwaga jest zasadna to może to skorygują.

tylko że dojedziemy do

tylko że dojedziemy do Gimnazjum - i co dalej?
skoro odcinek od Gimnazjum do Zakrętu będzie zamknięty?
skręcimy znów na Dąbrówkę:)?

Zależy gdzie się chce jechać.

Zależy gdzie się chce jechać. Można wzdłuż obwodnicy przez Plewiska na Grunwald albo na Bukowską i na Ławicę.

bardziej mi chodziło o to, ze

bardziej mi chodziło o to, ze do facto dojazd do Skórzewa od strony Dabrówki będzie niemożliwy, skoro Poznańska od Gimnazjum do Zakrętu będzie nieprzejezdna.
będzie objazd tego odcinka tymi waskimi osiedlowymi uliczkami? ciekawe jak przejedzie tam autobus.

Racja. Ja co prawda mieszkam

Racja. Ja co prawda mieszkam na Cytrynowej ale moi rodzice mieszkają na Trzmiela i jestem ciekaw jak będą wyglądały ich możliwości wyjazdu i powrotu do domu...

Korekta objazdu

@kormik najwyraźniej Twoj uwaga została uwzględniona, czyli jednak nie było przeciwskazań w kontekście zmiany kierunkowości. Skoro jednak dojazd do Skórzewa od strony S11 ma się ograniczyć tylko do przedszkola/gimnazjum, to nie ma to aż takiego znaczenia. A w skrajnym wariancie może to spowodować niemiły prezent dla mieszkańców ul. Biedronki w Skórzewie...

Kolejna sprawa to pytanie co projektant ma na myśli pisząc "objazd", bo z rysunku nijak nie wynika jak mam dojechać załóżmy spod kościoła w Skórzewie na węzeł S11. Przez Plewiska?

(źródło: http://bit.ly/2oLBAvf)

727?

A może ktoś wie jak pojedzie teraz autobus 727?

Pewnie pojedzie normalnie...

ten remont nie znajduje się na trasie tej linii.

znajduje, znajduje -

znajduje, znajduje - remontowany (i zamknięty całkowicie do ruchu) ma być fragment Poznańskiej w Skórzewie, od ul. Zakręt do Gimnazjum.

nowa inwestycja przy poznańska/kolejowa

Witam - macie może informacje co wyrośnie na ogrodzonej dzisiaj działce naprzeciw styku kolejowe i poznańskiej vis a vis fresza?

podobno mały blok mieszkalny

podobno mały blok mieszkalny 3 pietrowy

szkoda ze od razu nie zrobią

szkoda ze od razu nie zrobią ronda przy wjezdzie do Zakrzewa i w kierunku na Dąbrowe od strony Dąbrówki

To działka nickla pod

To działka nickla pod wybudowanie brakującego poczwórnego szeregowca....

Termin rozpoczęcia robót

dziś 4.05 i aż się kurzy od pracy, cisza jak makiem zasiał...no ale pewien pan premier powiedział, że prawdziwego mężczyznę ...

Ścieżka rowerowa?

Polecam lekturę przed wybudowaniem kolejnego "cuda" dla rowerzystów.
http://www.zm.org.pl/download/prezentacje/0911-sta...
http://www.gp24.pl/polska-i-swiat/art/4724985,kost...

Kolejny szeregowiec to jest

Kolejny szeregowiec to jest faktycznie coś, czego w okolicy 'brakuje' ;)

ścieżka

oby tylko nawierzchnia ścieżki była asfaltowa, a nie z kostki

Droga

Powiedzcie mi proszę, że się nie znam ale...
Na drodze zdjęto 'górną warstwę', pozaznaczano dziury zielonym 'markerem'... Czy to oznacza, że droga będzie położona na istniejącą? Przecież ona ledwo się kupy trzyma i jest łata na łacie...

Cytat ze strony Zarządu Dróg

Cytat ze strony Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu:
"W ramach modernizacji na odc. o dł. 1,9 km planuje się wykonać między innymi: wzmocnienie konstrukcji i poszerzenie oraz ułożenie nowej nawierzchni drogi."

Leśna

A kiedy ruszy przebudowa ul. Leśnej w Dąbrowie? I jak ma ona wygladac?

citizen

Nie powiem żeby robota "paliła się rękach" w związku z tą przebudową.

Dodaj komentarz