Jak Szkolną remontowali

Po ponad dwudziestu latach ul. Szkolna i przyległe ulice w Skórzewie doczekały się utwardzenia. Pomijając fakt, że projekt okazał się bardzo obskurny i zawiera mnóstwo dziwnych uchybień to ma wiele przykrych niespodzianek dla pieszych i inwalidów poruszających się na wózkach.
Droga nie zawiera w bardzo newralgicznym punkcie bezpiecznego przejścia dla pieszych i dzieci idących do szkoły.

TUTAJ FOTKA (szkolna,skorzewo.jpg)

Fotografia obrazuje bardzo niebezpieczne miejsce gdzie dzieci nie mają przejścia do szkoły, lekarz, sklepu itd. Kilkakrotnie zwracano uwagę sołtysowi wsi jednak jak to bywa w naszej gminie zostało to bez echa.

Następny bubel to wysokie krawężniki przy dojściu do domostw. Jeżeli jesteś inwalidą to wózkiem nie podjedziesz i jesteś zmuszony prosić wszystkich w około by tobie pomogli. W gminie nie liczy się to, że swobodnie do domu nie wejdziesz ani nie wjedziesz wózkiem.
TUTAJ FOTKA (prog.jpg)
Do tego wszystkiego dochodzi parkowanie na ulicy po stronie chodnika. To to już przerasta wszystkie możliwe rzeczy drogowe.
A mistrzem parkowania jest właściciel tego BMW.
TUTAJ FOTKA ( bmw.jpg)

Co będzie dalej z takim bublem pokaże czas lub tragiczne wydarzenie na drodze. Wówczas komisja odbierająca ten bubel zrozumie co zostało wybudowane za publiczne pieniądze. Link do archiwum: http://www.mojedopiewo.pl/forum/skorzewo/jak-szkol...

Po prostu projekt był robiony

Po prostu projekt był robiony przez ludzi którzy nie mają tradycji poruszania się pieszo/rowerem tylko całą swoją aktywność pokonują samochodem. Twoje uwagi trafiają w próżnie, bo po 50 latach komuny nie mieć samochodu i nie poruszać się nim to bycie wyrzutkiem....

A tak serio. Projekt był robiony przez ludzi dla których samo utwardzenie jest celem samym w sobie. O przejścia możesz naciskać, choć montaż ich bez mega progu to bezsens. Natomiast co do parkowania, to niestety stan umysłu nie pozwala zrozumieć, że chodnik służy dla pieszych. Możesz zwrócić uwagę, zadzwonić na straż, ale i tak skończysz jako pieniacz/konfident. Niestety u nas w nie istnieje instytucja odwożenia źle zaparkowanych samochodów. Jesteśmy społeczeństwem na dorobku z mentalnością z komuny. Przestrzeń publiczna, znaczy się niczyja więc parkuje.

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.