Budowa ekspresówki S5 rusza!

W naszej gminie rusza budowa drogi ekspresowej S5 wraz z węzłem Konarzewo. Oferty cenowe wybrano już w marcu. Do teraz trwały wszystkie możliwe ustalenia odwołania itd. Wszystkie niejasności zostały wyjaśnione i nie ma żadnych problemów ani zagrożenia z odcinkiem Poznań-Wronczyn.

Umowa - nadal trwają uzgodnienia gwarancyjne. Co do terminu podpisania umowy, to należy się spodziewać przyszłego tygodnia, wstępnie przyjęto 30.07.2015. Drogę wybuduje firma Toto Construction z Włoch. Link do archiwum: http://www.mojedopiewo.pl/forum/sprawy-lokalne/bud...

Czas najwyzszy miała być

Czas najwyzszy miała być na euro

włosi?

a robotni ci włosi?
makaroniarze nam beda gmine budowac- niezłe wiesci.
A na poważnie, to cieszy fakt kolejnych dróg. Rozwijamy sie a to zawsze wzbudza zadowolenie.

Inwestycje

Ogólnie z tą drogą zawsze był jakiś problem, procedury, przetargi ciągną się tu od 2 lat. Ale tylko w Poznaniu takie rzeczy. Swój odcinek Wrocław już buduje od roku. Może do końca roku uda się rozstrzygnąć przetargi do Rawicza.

Węzeł Konarzewo

Oby ta budowa S5 odbyła się w normalnym tempie, a nie jak dopiero co niedawno oddany odcinek S11. I tak dla przypomnienia węzeł Konarzewo, który pierwotnie miał się zwać węzłem Dopiewo.

nareszcie

swietna wiadomosc, nasza gmina zyska w oczach kolejnych inwestorów, juz widac, że w dobra strone zmierzamy. Oby podwykonawcy byli godni tej nazwy i nie bankrutowali jak ci na budowie ronda kaponiera w poznaniu

Ruch lokalny

Jestem ciekawy jak będzie wyglądał ruch lokalny po oddaniu węzła Konarzewo. Stawiam tezę, że bardzo wzmocni się ruch na trasie Konarzewo-Dopiewo-Więckowice, oraz Konarzewo-Dopiewiec-Palędzie

Dodaj komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.