Skórzewo

Przyznam, że ostatnio coraz rzadziej spoglądam do BIP-u oraz coraz mniej śledzę to, czym zajmują się radni na komisjach i sesjach. Oni sami zresztą jakoś nie spieszą się pochwalić swoją pracą. Niemniej temat planów miejscowych i generalnie planowania przestrzennego nadal mnie mocno interesuje, bo jak widać na przykładzie ostatniej informacji o budowie LIDL-a w Dąbrówce, uchwalanie planów ma nadal kluczowe znaczenie jeśli chodzi o kierunki rozwoju najbliższej okolicy.

Śmieci BIO

Pięknie w końcu dowiedzieliśmy się kiedy i za ile wywożą śmieci w gminie Dopiewo. To po prostu skandal, nie dosyć że drożej niż w Poznaniu to do tego odpady BIO wywożą 2x w miesiącu, w Poznaniu od kwietnia co tydzień. No i co??? A no to że w miesiącach kosmicznej i coraz wyższej temperatury w miesiącach kwiecień-październik, nie wyobrażam sobie smrodu, insektów, robactwa, myszy szczurów i innych zwierzaków przychodzących do stołówki znajdującej się w tych pojemnikach.

Dzień dobry.
Chciałabym zasięgnąć informacji dotyczącej przedszkoli w Skórzewie (a szczególnie Czarodziejskiego Zamku). Szukam placówki dla synka, a jak wiadomo spotkanie z dyrekcją i wizyta w danym miejscu to poznanie tylko jednej strony medalu. Będę bardzo wdzięczna za opinie rodziców, których pociechy uczęszczają teraz do Czarodziejskiego Zamku lub którzy chcieliby polecić lub odradzić inne przedszkole.

W związku z nagminnym wymuszaniem pierwszeństwa przejazdu na ul. Kwiatowej informuję , że drogi szutrowe- nie utwardzone (beż kostki, asfaltu , płyt itp.) są podporządkowane w stosunku do ul. Kwiatowej która jest drogą utwardzoną (wybrukowaną). Nagminne wymuszanie doprowadzi do wypadku.
Znak informujący o zmianie organizacji ruchu na osiedlu stojący przy wyjazdach z dróg szutrowych jest znakiem informacyjnym i nie daje pierwszeństwa przy wjeżdzie na drogę utwardzoną.
Zaznaczam, że temat dotyczy dróg szutrowych nie utwardzonych.

Czy będzie Światłowód

Witam jestem mieszkańcem Skórzewa
Mieszkam mniej więcej obok ulicy kwiatowej/zielnej
Chciałbym wykupić sobie światłowód lecz żaden operator nie świadczy takiej usługi ponieważ nie jest on założony mimo tego że dosłownie 50m od mojego domu sąsiad ma światłowód
Wie ktoś czy jest jakiś problem aby zainstalować światłowód na każdej ulicy dla reszty osób które go chcą?

Głosowanie Lego

Drodzy Państwo
Mam prośbę o głosowanie na szkołę nr 2 w Sórzewie w ramach probramu: "Szkoła małego inżyniera". Głosować można raz dziennie do 6 grudnia. Pierwszych 10 szkół wygrywa zestawy klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 do budowy oraz programowania robotów o wartości 6000 złotych. Gorąca zachęcam do wsparcia.
Link do głosowania poniżej:

https://www.szkolamalegoinzyniera.pl/szkola-podsta...

Pozdrawiam