Skórzewo

Dzień dobry.
Chciałabym zasięgnąć informacji dotyczącej przedszkoli w Skórzewie (a szczególnie Czarodziejskiego Zamku). Szukam placówki dla synka, a jak wiadomo spotkanie z dyrekcją i wizyta w danym miejscu to poznanie tylko jednej strony medalu. Będę bardzo wdzięczna za opinie rodziców, których pociechy uczęszczają teraz do Czarodziejskiego Zamku lub którzy chcieliby polecić lub odradzić inne przedszkole.

W związku z nagminnym wymuszaniem pierwszeństwa przejazdu na ul. Kwiatowej informuję , że drogi szutrowe- nie utwardzone (beż kostki, asfaltu , płyt itp.) są podporządkowane w stosunku do ul. Kwiatowej która jest drogą utwardzoną (wybrukowaną). Nagminne wymuszanie doprowadzi do wypadku.
Znak informujący o zmianie organizacji ruchu na osiedlu stojący przy wyjazdach z dróg szutrowych jest znakiem informacyjnym i nie daje pierwszeństwa przy wjeżdzie na drogę utwardzoną.
Zaznaczam, że temat dotyczy dróg szutrowych nie utwardzonych.

Czy będzie Światłowód

Witam jestem mieszkańcem Skórzewa
Mieszkam mniej więcej obok ulicy kwiatowej/zielnej
Chciałbym wykupić sobie światłowód lecz żaden operator nie świadczy takiej usługi ponieważ nie jest on założony mimo tego że dosłownie 50m od mojego domu sąsiad ma światłowód
Wie ktoś czy jest jakiś problem aby zainstalować światłowód na każdej ulicy dla reszty osób które go chcą?

Głosowanie Lego

Drodzy Państwo
Mam prośbę o głosowanie na szkołę nr 2 w Sórzewie w ramach probramu: "Szkoła małego inżyniera". Głosować można raz dziennie do 6 grudnia. Pierwszych 10 szkół wygrywa zestawy klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 do budowy oraz programowania robotów o wartości 6000 złotych. Gorąca zachęcam do wsparcia.
Link do głosowania poniżej:

https://www.szkolamalegoinzyniera.pl/szkola-podsta...

Pozdrawiam

Sprzątanie

Dużo osób spaceruje w wolnych chwilach z swoimi rodzinami na spacery i można zauważyć że nasza miejscowość zmienia się w śmietnik. Najwięcej śmieci znajduje się tam gdzie spacerujemy - tereny zielone: park, tereny przy chodnikach + rondo. Dużo osób na różnych forach wyraża opinie, robi zdjęcia a nic nie jest robione w tym kierunku. Moja propozycja jest taka żeby uderzyć do sołtysa o kontyner i zebraniu sie paru osob aby mogli pozbierać śmieci. Co o tym myślicie?