Palędzie

Zjazd S11

Ze względu na ogromne korki w Dabrowce i Palędziu jakiś czas temu ktoś na forum rzucił temat otwarcia bram przy MOP Palędzie na drogę S11. Odciazyloby to Dąbrówke i Palędzie. Pomysł dobry. I dzisiaj zobaczyłem, że ktoś się zajął tym tematem i przygotował pismo do Urzędu w tej sprawie. Są zbierane podpisy poparcia.

Zebranie w Palędziu - strategia rozwoju wsi

Na tablicy ogłoszeń zauważyłem komunikat o zebraniu wiejskim zorganizowanym przez Panią Sołtys w dniu 7 lutego 2018 roku w świetlicy wiejskiej. Tematem jest wytworzony dokument o "Strategii rozwoju wsi Palędzie".
Pewnie wisi już jakiś czas z zaproszeniem do zapoznania się z tym dokumentem po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

Zaginął piesek!

Dnia 12 listopada zaginął piesek w Palędziu na ulicy Pocztowej. Piesek to mały kundelek, czarny z mała, białą krawatką. Na uszach prześwituje siwa sierść. Dodatkowo jego cechą charakterystyczną jest krzywy zgryz i wystające zęby. Piesek jest przyjazny i ma na imię Max. Jeśli ktoś go widział proszę o kontakt 518315085.

W ogólnodostępnej bazie GDOŚ pojawiła się kolejna ciekawostka w postaci KIP dotyczącej przetwarzania odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne na terenie działki o nr ewid. 209/3 obręb Palędzie. Kto zna różne przypadki w Polsce związane z przetwarzaniem odpadów niebezpiecznych to wie, że zazwyczaj w dokumentacji pojawia się słowo klucz "inne niż niebezpieczne".